منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378173
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

آماج گذاري براي همسو كردن انرژي اعضاي يك نظام براي رسيدن به هدفي خاص با كمترين اتلاف انرژي، مهمترين وظيفه يك رهبر است كه مقام معظم رهبري در طول 23 سال زعامت خود به مدبرانه ترين وجه ممكن اين مسئله را مديريت كردند. هرچند همواره بودند و هستند افراد كوته نظري كه بر خلاف جريان آب شنا مي كنند و نتيجه اي جز انزوا براي ايشان نداشته و نخواهد داشت.

امسال نيز رهبر معظم انقلاب اسلامي به رغم اين سنت حسنه " توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني " را محور حركت خواص و عوام تعريف كردند. اين كه حكمت اين انتخاب چيست، تحقيقا در مورد آن بحث خواهد شد اما هدف اصلي شعار امسال، بالابردن ضمانت تحقق "جهاد اقتصادي" است.

يكي از مهمترين مفاهيمي كه مي تواند شاخصي باشد براي تشخيص ميزان عملي شدن جهاد اقتصادي، "رشد اقتصادي" است. رشد اقتصادي يعني افزايش توليد يك كشور در يك سال خاص در مقايسه با مقدار آن در سال گذشته يا پايه.
نكته: البته مفهوم "رشد" در اين مورد يك غلط مصطلح است زيرا در مفاهيم قرآني، رشد به معني "توسعه به سمت تعالي" تعبير مي شود در حالي كه در علم اقتصاد امروز "رشد اقتصادي" جهت خاصي را دنبال نمي كند و صرفا توسعه در كميت و كيفيت محصول و افزايش عرضه و تقاضا را مبناي پيشرفت مي داند.

گرفتن بازار داخلي و يا خارجي تنها در گروي كيفيت متناسب با قيمت كالا مي باشد. در اين مسير "كيفيت بهتر + قيمت كمتر" از كالاهاي موجود در بازار، قطعا مي تواند قبضه كردن بازار را تسريع بخشد.

اين كه با ورود كالاي خارجي چه تبعات منفي بر اقتصاد كشور مترتب مي شود و اين كه با تحريم كالاي خارجي و با افزايش توليد داخل به چه ميزان مي توان در روند مثبت رشد اقتصادي و اشتغال زايي و...تاثير گذار بود، بر هيچ كس پوشيده نيست.پاسخ به اين پرسش كه چرا دولت نمي خواهد يا نمي داند كه بايد از ورود بي رويه ي كالاهاي خارجي جلوگيري كند، در اين فرصت نمي گنجد اما به هرحال تامين ملزومات اجراي تحريم كالاي خارجي به عهده دولتمردان است ولي الزامات آن صرفا وظيفه دولت نيست و مي توان از ديگر ظرفيت هاي موجود در كشور نيز در اين امركمك گرفت.
راه هاي تحريم كالاي خارجي به دو صورت كلي تقسيم مي شود :

1. رسمي يعني مجلس و دولت رسما وارد گود شده و با استفاده از اهرم ها و اختيارات خود يعني وضع قوانين مربوطه و اجراي قاطعانه آن، مي تواند از ورود كالاهاي خارجي جلوگيري به عمل آورد
2. غير رسمي كه در اين حالت، افراد ذي نفوذ و اصحاب رسانه مردم را در جهت خريد و استفاده از كالاي داخلي تشويق و يا از عواقب خريد و استفاده از كالاي خارجي انذار مي دهند.

1- رسمي ( وضع قوانين )
 1-1 ممنوع كردن :
 
وضع قوانين مربوطه در مجلس براي امتناع از ورود كالاهايي كه مشابه آن در ايران وجود دارد يا امكان توليد آنها در ايران است و البته دولت نيز بايستي با اجراي دقيق و سريع آن قوانين مانع از ورود كالاهاي خارجي شود.

2-1 افزايش تعرفه :
 افزايش چند برابري تعرفه واردات كالاهايي كه يا با كاركرد مشابه ان در ايران وجود دارد. در حال حاضر برخي شركت هاي وادراتي، كالاهايي مانند اتو و جاروبرقي را با تعرفه اي كمتر از ۳۰٪ وارد مي كنند كه اين مقدار تعرفه قطعا با خيانتي بزرگ همراه است كه بايد با مسببين آن برخورد شود.

3-1 مجوز واردات مشروط :

 بايستي دولت براي كالاهايي كه مشابه آن در ايران وجود ندارد به شرطي مجوز ورود صادر كند كه شركت وارد كننده با راه اندازي قسمت تحقيقات و توسعه و جمع آوري متخصصين، هزينه هاي تقليد كوركورانه و سپس تقليد هوشمندانه و در نهايت توليد بومي آن كالا را طي دوره اي مشخص متحمل شود.

2-غير رسمي ( عرصه سازي )
 1-2 عرصه سازي توسط رسانه ها :

 رسانه يي چون صدا و سيما كه از بالاترين ضريب نفوذ در بين تمام رسانه ها برخوردار است، بايستي در راستاي "جهاد اقتصادي" در فيلم و سريال هاي ساخته شده به صورت ارضايي و يا اقناعي به ترويج خريد كالاي داخلي بپردازد. و حتي درصورت لزوم، استفاده از كالاهاي خارجي كه نمونه داخلي آن وجود دارد را رفتاري شنيع و دور از شأن يك ايراني مسلمان جلوه دهد.

2-2 حكم تحريم توسط مراجع معظم تقليد:
 اگر "جهاد اقتصادي" به زعم مدبرانه ولي امر مسلمين مسئله اي واجب به نظر رسيد كه آن را معيار حركت امسال برگزيدند، بايستي اين مهم براي ديگر مراجع و علما نيز حايز اهميت باشد و از اعتبار خود در جهت تحقق "جهاد اقتصادي" خرج كرده و بعد از كارشناسي هاي فراوان، حكم به تحريم كالا يا كالاهايي دهند كه رشد اقتصادي كشور را به طور چشم گيري كاهش مي دهد. البته فتواي تحريم استعمال يك كالاي خاص توسط مراجع، مسبوق به سابقه نيز هست.
اميد است به كمك تك تك آحاد جامعه، شركت هاي خصوصي و دولتي، وزارت خانه ها و سازمان هاي دولتي و با مشخص كردن حيطه كاري و حوزه عملياتي خود در جهاد اقتصادي و با برنامه ريزي سريع و دقيق، ثابت كنيم كه لياقت بهترين نعمت ها كه به گفته امام صادق(عليه السلام) همان "رهبري شايسته" است را داريم. انشاالله

منبع:http://esfahanmasjed.com


X