منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 377346
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

حدود 3 سال پيش در كارگروه حمايت ازتوليد تصويب شد تبليغ كالا‌هاي خارجي در رسانه‌ها ممنوع است و كالاهايي امكان تبليغ را خواهند داشت كه مشابه آن دركشور ساخته نمي‌شود، اما اين مصوبه تاكنون مورد بي‌مهري قرار گرفته و هيچ‌كدام از بخش‌ها و بخصوص صدا و سيما براي جلوگيري از پخش آگهي كالاهاي خارجي اقدامي انجام نداده‌اند


با مطرح شدن اقتصاد مقاومتي و اجراي آن در كشور پيگيري برخي از مصوبات دولت كه به‌رغم ابلاغ معاون اول رئيس‌جمهور هنوز اجرايي نشده، نسبت به گذشته اهميت قابل توجهي يافته است. حدود 3 سال پيش در كارگروه حمايت ازتوليد تصويب شد تبليغ كالا‌هاي خارجي در رسانه‌ها ممنوع است و كالاهايي امكان تبليغ را خواهند داشت كه مشابه آن دركشور ساخته نمي‌شود، اما اين مصوبه تاكنون مورد بي‌مهري قرار گرفته و هيچ‌كدام از بخش‌ها و بخصوص صدا و سيما براي جلوگيري از پخش آگهي كالاهاي خارجي اقدامي انجام نداده‌اند و اين‌گونه موضعگيري كرده‌اند كه با ممنوعيت پخش تبليغات كالاهاي وارداتي درآمد صدا و سيما كاسته مي‌شود و اين امر مشكلاتي را ايجاد خواهد كرد البته براي جبران كاهش درآمدها، پخش آگهي كالاهاي توليد داخل مد نظر قرار گرفت تا به‌واسطه آن ضمن رعايت تخفيف براي توليد‌كنندگان وطني درآمد صدا و سيما كاهش پيدا نكند. با تمام اين اوصاف صدا و سيما در سال توليد ملي نيز از موضع خود عقب‌نشيني نكرد و همچنان بر پخش آگهي و انعقاد قرارداد با برندهاي خارجي اقدام مي‌كند. در اين ميان تخفيف‌هاي بسيار ناچيزي براي كالاهاي توليد داخل لحاظ شده كه اين امر مشوقي براي پخش آگهي توسط رسانه ملي نيست.

تبليغات در صدا و سيما از كد يك تا 33 شروع مي‌شود و براساس اين طبقه‌بندي كه از هر ثانيه 500 هزار تا 10 ميليون تومان تعرفه‌ها متفاوت است. پخش آگهي كالاهاي خارجي نسبت به توليدات داخلي گران‌تر است اما قيمت‌هاي فعلي براي توليد‌كنندگان داخلي عاملي بازدارنده است، چرا كه آنها نمي‌توانند اين حجم از پرداخت‌ها را داشته باشند، به‌عنوان مثال يكي از شركت‌هاي كره‌اي لوازم خانگي سالانه بيش از 50 ميليارد تومان هزينه تبليغات مي‌دهد تا بتواند براي محصولات خود مشتريان پروپاقرص داشته باشد، اما در كنار شركت‌هاي خارجي توليد‌كنندگان داخلي كمترين هزينه‌ را مي‌پردازند؛ هر سال حدود 5 ميليارد تومان.


اين فاصله پرداخت‌ها نشان مي‌دهد تبليغات عاملي مهم براي فروش كالا است، ولي توليد كنندگان داخلي كه توان پرداخت اين هزينه‌ها را ندارند و كالايشان در مقابل كالاهاي وارداتي از نظر كيفي برابري مي‌كند و حتي قيمت‌هاي آنها بسيار پائين‌تر‌است هميشه در آخر جداول فروش قرار دارند و هيچ بخشي نيست كه بتواند اين معضل را حل كند.


واردكنندگان لوازم خانگي كه بدون در نظر گرفتن توليد به واردات مبادرت مي‌ورزند با افزايش قيمت‌ها و جذب مشتري، نرخ‌هاي لوازم خانگي را صعودي بالا مي‌برند و از آنجا كه تبليغات مكرر در صدا و سيما پخش مي‌شود مردم به كالاهاي خارجي اطمينان و آنها را خريداري مي‌كنند. به هر ترتيب با نامگذاري سال توليد ملي، توليد كنندگان نسبت به سال 91 خوشبين بودند كه پس از مدت‌ها توسط رسانه ملي ديده خواهند شد و محصولات آنها با تخفيف‌هاي ويژه امكان معرفي را خواهد داشت، اما اين مجموعه در ادامه كوتاهي‌هاي خود سال توليد ملي را براي توليد‌كنندگان شيرين نكرد.


مسئله ديگري كه در چنين سالي در پي تشديد تحريم‌ها رخ داد اقتصاد مقاومتي است. مقام معظم رهبري فرمودند: كشور بايد در راستاي اقتصاد مقاومتي گام بردارد؛ اين موضوع بيانگر توجه ويژه به توليد كنندگان داخلي است. اقتصاد مقاومتي زماني در كشور قابليت اجرا پيدا مي‌كند كه نگاه مردم نسبت به توليدات داخلي تغيير پيدا كند و براي حمايت از توليد داخل خريد كالا‌هاي وارداتي كمرنگ ‌شود.


آرمان خالقي عضو كارگروه حمايت از توليد دراين باره مي‌گويد: براي آن‌كه اقتصاد مقاومتي اجرايي شود مستلزم ساماندهي برخي از زيرساخت‌ها هستيم. يكي از زيرساخت‌هاي مورد نياز عملي شدن قانون ممنوعيت تبليغ كالاهاي خارجي است.
وي افزود: در كارگروه حمايت از توليد تصويب شد تبليغات كالا‌هاي خارجي در رسانه‌ها و سطح شهر ممنوع است. تبليغاتي كه اكنون صورت مي‌گيرد تخلف است و مراجع ذيربط بايد آن را پيگيري كنند. صدا و سيما عنوان مي‌كند اگر آگهي متوقف شود از حجم درآمدها كاسته خواهد شد، بدين جهت رسانه ملي بايد در اين باره تدبير كند تا درآمدهاي خود را با ساير بسته‌هاي پيشنهادي تأمين كند نه آن‌كه راحت‌ترين راه را انتخاب كند.


وي با بيان اين‌كه تبليغ كالاهاي خارجي به‌دليل كاهش نيافتن درآمدها توجيه غير قابل قبولي است، متذكر شد: مديران با ابتكار مي‌توانند اين معضل را حل كنند. زماني كه تحريم‌ها گسترش پيدا كرد بايد با اتخاذ راهكارهاي مختلف در پي اقتصاد مقاومتي باشيم.


وي با يادآوري اين مسئله كه اقتصاد مقاومتي نيازمند فرهنگ‌سازي است و در شرايطي به بار مي‌نشيند كه مردم همراه شوند، تصريح كرد: با جمع‌آوري اطلاعات مربوط به توليدكنندگان داخلي و ابلاغ آن به صدا و سيما مي‌توان مانع از تبليغ كالاهايي شد كه مشابه آن در كشور ساخته مي‌شود.عضو كارگروه حمايت از توليد اذعان داشت: تبليغات، ويترين فعاليت توليدكنندگان است لذا براي افزايش تأثيرگذاري كالاهاي توليد داخل بايد امكان تبليغ كالاهاي وطني را ايجاد كرد در غير اين‌صورت اقتصاد مقاومتي هم قابل اجرا نخواهد بود.


وي گفت: كالاهاي توليد داخل خدمات پس از فروش مناسبي دارند و حتي كيفيت برتري نسبت به كالاهاي خارجي دارند از اين‌رو بايد در سال 91 به توليد ملي نگاه مثبتي شود.


عضو كارگروه حمايت از توليد گفت: اگر مصوبه اخير شوراي شهر در مورد ساماندهي تبليغ كالاهاي خارجي كفايت نكند، كارگروه حمايت از توليد اين موضوع را پيگيري خواهد كرد. وي با اشاره به مصوبه شوراي شهر در مورد ساماندهي تبليغات كالاهاي خارجي اظهار داشت: اميدواريم با اين مصوبه حمايت از توليد داخل و جلوگيري از تبليغات بي‌رويه محصولات خارجي صورت گيرد.
وي تصريح كرد: شوراي شهر لايحه‌اي‌ يك فوريتي براي اين موضوع تهيه كرده كه از طريق آن امكان استفاده از توان داخلي و كمك به ساخت محصولات ايراني صورت خواهد گرفت.


خالقي ادامه داد: در صورتي كه اين مصوبه نياز بخش صنعت را تأمين كند، اجراي آن در كشور كافي خواهد بود،اما اگر كفايت نكند كارگروه حمايت از توليد در اين مسئله ورود پيدا مي‌كند.
وي افزود: اگر مصوبه شوراي شهر به اندازه كافي منافع توليدكنندگان را تأمين نكند، كارگروه حمايت از توليد در مورد ساماندهي تبليغات خارجي وارد عمل خواهد شد.
شهيدي، دبير انجمن لوازم صوتي و تصويري نيز گفت: اگر تبليغات كالاهاي توليد داخل با همكاري رسانه ملي تقويت شود، قطعاً بر ميزان فروش افزوده مي‌شود و به تبع آن مردم به كالاهاي داخلي اعتماد خواهند كرد.


وي اذعان داشت: ضعف در تبليغات از ساليان دور با حوزه‌هاي مختلف صنعت گريبانگير بوده است اما اميدواريم اين معضل در سال جاري حل شود.
همچنين محمدرضا دياني، عضو انجمن صنايع لوازم خانگي معتقد است: واردات قطعات منفصله براي برخورداري از عوارض گمركي پائين و كم‌اظهاري از جمله ترفندهاي شركت‌هاي كره‌اي است كه باعث تعطيلي 10 كارخانه در كشور شده است. همين موضوعات سبب شده توليد داخل كمرنگ و لوازم خانگي وارداتي مورد توجه قرار گيرد.


به گفته وي تعرفه واردات لوازم خانگي به كشور 35 تا 55 درصد است اما ارزشي كه بابت واردات در گمرك اظهار مي‌شود بسيار كمتر از ارزش واقعي كالاست و علاوه بر اين، قاچاق لوازم خانگي كوچك نيز صورت مي‌گيرد.


دياني مي‌گويد: در حال حاضر «قاچاق قانونمند» يعني كم‌اظهاري كالاهاي وارداتي رونق زيادي دارد و حتي برخي واردكنندگان از جمله شركت‌هاي كره‌اي نسبت به واردات قطعات منفصله لوازم خانگي با تعرفه 15 درصد اقدام مي‌كنند و در نهايت در ايران اين قطعات را با بستن چند پيچ و مهره ساده به محصول ساخته شده، تبديل مي‌كنند.
وي با بيان اين‌كه رقابت بين توليدكنندگان داخلي و كالاهاي وارداتي نابرابر است، افزود: با كنترل واردات مي‌توان مانع از ضربه ديدن توليدكنندگان داخلي شد.

منبع:http://inn.ir


X