منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 377344
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
توليد موتور محرك اقتصاد ملي است و نقش اساسي در توفيق اقتصاد مقاومتي دارد كه با توجه ويژه مسئولان در فراهم سازي زيرساخت‌هاي لازم به اجرايي شدن و تحقق اقتصاد مقاومتي در حوزه توليد دست خواهيم يافت.

بيش از 30 سال است كه كشورهاي بيگانه با افزايش فشارهاي اقتصادي مي‌خواهند به اقتصاد ايران آسيب برسانند، اما اهداف آنها توفيق نخواهد يافت، چرا كه كشورمان در حوزه‌هاي مختلف و بخصوص صنعت به جايگاهي رسيده كه مي‌تواند در اكثر بخش‌ها خودكفا شود.

بر اساس اين گزارش ، اقتصاد مقاومتي پويا و فعال بايد به خارج از مرزها نظر داشته باشد كه براي اين امر نيازمند يك برنامه‌ريزي استراتژيك و راهبردي است و اين نوع اقتصاد با هدف خنثي ‌سازي تحريمها به توليدات داخلي تكيه دارد كه با عملي سازي اصول خود، موجب تحولي عميق در رشد توليد ملي و توسعه اقتصادي كشور مي شود.

بنابراين حمايت از توليد ملي، بهينه ‌سازي مصرف، به كار انداختن سرمايه، كار مضاعف، افزايش توليد و بهره ‌وري، ارتقا كيفيت توليدات، اجرايي شدن سياستهاي اصل 44 قانون اساسي كه زمينه سرمايه گذاري را فراهم مي ‌كند و همچنين با فراهم سازي زيرساخت‌هاي لازم براي حوزه توليد ، كاهش قيمت تمام شده كالاها در شهرك‌هاي صنعتي، استفاده بهينه از انرژي و نيروي انساني و همچنين ايجاد پايانه حمل و نقل در شهرك‌هاي صنعتي به اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي در حوزه توليد دست خواهيم يافت .

همچنين تكيه بر يافته هاي علمي از ديگر شاخص هاي اقتصاد مقاومتي است كه دولت با توسعه شركتهاي دانش بنيان در تلاش براي دستيابي به اقتصادي علمي است، در اين راستا ضروريست رابطه بين صنعت و دانشگاه با در نظر گرفتن نيازهاي جامعه تنظيم شود.

مصرف نقطه شروع اقتصاد مقاومتي است و همين امر توليد را جهت مي‌دهد و اين هر دو در كنار هم جهت سرمايه‌گذاري را مشخص مي‌كنند، در اقتصاد مقاومتي دولت به بزرگترين مصرف كننده داخلي تبديل مي شود و مردم نيز بايد نيازهاي خود را تعديل كنند.

به هر حال براي توفيق اقتصاد مقاومتي بايد به توليد ملي و فرهنگ استفاده از توليدات داخلي توجه شود.

در ادامه اين گزارش محمد حسين فاتحي كارشناس اقتصادي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه ركن اصلي توسعه اقتصادي توليد است ، اظهار داشت: توليد پيشاني حركت و بدنه اصلي اقتصاد مقاومتي است.

وي بيان كرد:عدم تكيه بر منابع خارجي، بازگشت به افزايش توليدات داخلي و حمايت از كار و سرمايه ايراني پيش زمينه اي براي اقتصاد مقاومتي است.

فاتحي با اشاره به نقش اساسي صرفه جويي در اقتصاد مقاومتي افزود: در حال حاضر اقشار زيادي از مردم در حال صرفه جويي هستند كه با مديريت مصرف در كالاهاي غير ضروري  و در صورت نياز استفاده از مشابه داخلي ميتوان به هدف استقلال اقتصادي و عدم وابستگي به واردات دست يافت.

وي خاطر نشان كرد: طرح اقتصاد مقاومتي فرصتي است كه در بلند مدت با تكيه بر توليدات داخلي  سبب افزايش رفاه ، اشتغال ، توسعه اقتصادي كشور ، عدم وابستگي به واردات كلاهاي خارجي ، بالا بردن سطح كيفي توليدات داخلي و در نهايت به دست آوردن بازارهاي جهاني مي شود.

منبع:http://www.yjc.ir


X