منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378497
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
خاطره حجت‌الاسلام قرائتي از تأكيد امام بر لزوم ارتقاي كيفي خودروهاي ايراني
چرا امام سوار هر خودرويي نمي‌شد + تصاوير
خودروي باكيفيت از ديدگاه امام خميني (ره)
 
امام گفت: ماشين قراضه مرا مي‌كشد، چرا سوار ماشين قراضه بشوم؟

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني،‌ حمايت از توليد ايراني در واقع به معني حمايت از توليدي است كه به لحاظ كيفي و اقتصادي به صرفه و متناسب براي استفاده عمومي باشد؛‌ پس بنا به گفته امام ماشين قراضه(ناايمن) ما را مي‌كشد،‌چرا سوار ماشين قراضه بشويم؟

در اين باره خاطره‌اي بسيار جالب و آموزنده از زندگي امام در عراق را از زبان حجه‌الاسلام حاج محسن قرائتي مي‌خوانيد:

«امام 14 سال تبعيد بود به عراق، شب جمعه‌ها گاهي كه مي‌خواست كربلا برود، مي‌گفت: يك ماشين خوب تهيه كنيد. دفتر آقا حساس شد كه آقا هيچ وقت نمي‌گويد كه يك كباب خوب، يك كفش خوب، يك لباس خوب، ولي به ماشين كه مي‌رسد مي‌گويد: يك ماشين خوب. گفتند: آقا شما سر ماشين مي‌گويي: ماشين خوب. جاي ديگر اين كلمه را به كار نمي‌بري. گفت: لباس،كرباس من را نمي‌كشد. زيلو من را نمي‌كشد؛ ولي ماشين قراضه مرا مي‌كشد. چرا سوار ماشين قراضه شوم؟ »

منبع: درس گفتارهاي حجه الاسلام محسن قرائتي

اين كه چرا امام در سخت‌ترين شرايط در تبعيد هم به عنوان رهبري كه يك نهضت بزرگ معاصر را هدايت و رهبري مي‌كند، بر اين موضوع تأكيد دارد كه از اتومبيل خوب استفاده كند براي ما كه ميراث‌دار انقلاب او هستيم بسيار آموزنده است و اهميت فزاينده توليد و مصرف ابزارها و محصولات ايمن را گوشزد مي‌كند.

نگاهي كوتاه به برخي آمار و ارقام مربوط به نا ايمن بودن خودروهاي داخلي، به روشنيو وضوح هرچه تمام‌تر دليل تأكيد امام را مبرهن مي‌كند.

 

آمار تصادفات ما از سيرالئون بهتر است

غدير مهدوي؛ سرپرست پژوهشكده بيمه مركز،‌ متوسط جهاني مرگ ومير در اثر حوادث رانندگي را 14تا 15نفر در هر 100هزار نفر ذكر كرده و گفته است: اين ميزان در كشور ما 30 نفر در هر 100 هزار نفر يعني تقريبا دو برابر ميانگين جهاني است.

به گفته وي سال گذشته از حدود 59000 ميليارد ريال حق بيمه عايد شده ، 31326ميليارد ريال آن مربوط به اتومبيل (حدود 53 درصد) بوده و از 41121 ميليارد ريال خسارت پرداختي 25006 ميليارد ريال آن نيز (حدود 60 درصد) مربوط به اتومبيل است.

سواي اين كه از آمار ريالي فوق مي‌توان به سود هزار و 800 ميليارد توماني صنعت بيمه در كشور پي برد،‌ بايد گفت كه اين در حالي است كه سالانه در حدود 26 هزار نفر از هموطنان ايراني در تصادفات جاده‌اي جان خود را از دست داده اند و حدود ده برابر اين تعداد مجروح شده‌اند.

محمدرضا قديرزاده، مديركل امور رياست سازمان پزشكي قانوني ايران، مي گويد: در ۱۰ سال گذشته در ايران بيش از دو ميليون و ۲۲۰ هزار نفر در تصادفات رانندگي كشته شده‌اند.

بر اين اساس طبق آمار، ايران در ميان 190 كشور دنيا، از نظر عدم ايمني در تصادفات رانندگي رتبه 189 را به خود اختصاص داده است و تنها كشور سيرالئون بوده است كه وضعيت نامناسب تري از ايران داشته است.

 

خودروهاي نا ايمن؛ ياوران عزرائيل

گرچه در بالا بودن آمار تصادفات و تلفات ناشي از آنها در كشور عوامل متعددي همچون غير استاندارد بودن جاده‌ها،‌ تخلف و اشتباه انساني رانندگان و بسياري ديگر از عوامل را هم مي‌توان برشمرد اما نمي توان انكار كرد كه آنچه با تلفات جاني تصادفات در ايران ارتباط مستقيم دارد ايمن و مقاوم نبودن خودروها است.

علت تصادف در رانندگي هر اتفاق مي‌تواند باشد اما علت تلفات پرشمار اين تصادفات در ايران متفاوت از علت تصادف است.

هرچند كه راهنمايي و رانندگي تنها 10درصد آمار مرگ و مير را مربوط به توليد خودروهاي بي‌كيفيت مي‌داند، اما جابر قره داغي، رئيس مركز تحقيقات پزشكي قانوني ايران،‌مي گويد: بسياري از خودروهايي كه در جاده هاي كشور تردد مي‌كنند از ايمني كافي برخوردار نيستند و اين مشكلات باعث شده تا تلفات تصادفات در ايران همچنان بالا باشد.

اين نقل قول از يك پزشك در مركز تحقيقات پزشكي قانوني كه وظيفه و تخصص‌اش تشخيص علل مرگ و مير است، تكليف علت تلفات جاني را در تصادفات جاده‌اي روشن مي‌كند.

 

استفاده از امكانات ايمن اشرافي‌گري و تجمل‌گرايي نيست

با اين مقدمه مشخص مي‌شود كه تأكيد امام (ره) بر استفاده از خودرو خوب تأكيد بجا و احسني است و اين امر براي توليدكنندگان خودرو در كشور بايد گوشزدي جاودان باشد تا محصول‌هاي گران‌ قيمت خود را كه به قول فخرالدين حيدري،‌ نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در دوره هشتم،‌ به نصف قيمتشان هم نمي‌ارزند،‌ ارتقاي كيفي بدهند.

پس پر بيراه نيست اگر به دلايل ايمني و حفظ پرستيژ سياسي و اجتماعي كشور، سفيران ايران در كشورهاي ديگر و برخي از مسئولان رده بالاي كشوري براي استفاده مسئوليتي در محل كار، از امكانات برازنده و خودروهاي مناسب استفاده كنند.

يادمان هم باشد كه در تصادف اخير وزير راه و شهرسازي، چيزي كه موجب شد تا ايشان خوشبختانه جان سالم بدر ببرد، خودرو مقاوم و ايمن لندكروزر بود.

بديهي و پر واضح است كه آنچه هدف امام بوده، تعطيل شدن كارخانه‌هاي سازنده خودرو نيست، بلكه افزايش سطح كيفي اين خودروها و اطمينان بخش كردن محصولات داخلي است، چه كه امام مصرانه و با تأكيدهاي بسياري از هرگونه وابستگي اقتصادي بيزاري جسته و سعي در مديريت اقتصادي خود بسنده و خودكفايي داشته است.

تصاوير زير نظر دقيق و درست امام را درباره استفاده از خودروي ايمن تصديق مي‌كند؛ خودروهايي كه قابل تشخيص هستند يكي بنز 220 است و ديگري بليزر شاسي بلند كه در زمان خود از معتبرترين و ايمن‌ترين خودروها به شمار مي‌رفتند.

 

 

 

 

منبع:http://tolideiran.ir


X