منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 372015
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
آخوندخراساني: بر مسلمان واجب است لباس ذلت از تن بيرون كنند و لباس عزت بپوشند
پوشاندن لباس عزت بر تن ملت ايران با تأسيس شركت اسلاميه در دوران قاجار
وقتي ايرانيان خواستند لباس عزت بر تن كنند
 مرحوم آخوند خراساني در حمايت از تاسيس اين شركت گفت: بر مسلمان لازم است كه لباس ذلت [توليد خارج] را از تن بيرون كنند و لباس عزت [ساخت داخل] را بپوشند.»

به گزارش پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، با گسترش روابط ايران و اروپا در قرن ۱۸ ميلادي به تدريج سيل كالاهاي اروپايي به ايران سرازير شد، اين سيل ويرانگر، توليد كالاهاي ايراني را به تدريج با مشكلات مختلفي دچار كرد. اگر چه در ابتدا بسياري از مردم از تاثير اين نوع تجارت يك طرفه ميان ايران و كشورهاي اروپايي آگاه نبودند ولي به تدريج با نمودار شدن آثار اين نوع تجارت، بزرگان، علما و مردم نسبت به ورود كالاهاي خارجي به ايران واكنش نشان دادند و تحريم كالاهاي خارجي و اروپايي را راهي براي مبارزه با استعمار روس و انگليس قرار دادند.

شركت سهامي عام اسلاميه به‌عنوان يكي از نخستين  و مهمترين كارخانه‌هاي دوران  قاجار كه با هدف تأمين منسوجات مورد نياز مردم ايران و مقابله با وابستگي به خارج تأسيس شد، تنها يكي از نمونه‌هاي تلاش‌ مردم ايران براي حمايت از توليد داخلي و مقابله با ورود انواع كالاهاي خارجي به كشور بود.

شركت اسلاميه با تلاش و حمايت اغلب بازرگانان و علماي اصفهان، كاشان و شيراز به ويژه  آيت الله آقانجفي و آقا نورالله نجفي اصفهاني در فروردين ۱۲۷۸ شمسي  تأسيس شد.

شركت اسلاميه  به سرعت با استقبال گسترده مردم در خريد سهام و همچنين محصولات خود مواجه شد و به تدريج شعبه‌هايي در بسياري شهرها و همينطور در خارج از ايران ايجاد كرد. اين شركت نخستين تلاش در صنعت مدرن در ايران خصوصا در زمينه نساجي بود ولي  به فعاليت  صرافي نيز اشتغال داشت و يكي از زمينه‌هاي تاسيس بانك و بانكداري و  سهام در ايران به شمار مي‌رفت.

علما كه خود در راه اندازي و تدوين اساسنامه آن حضور داشتند در ادامه  براي تحريم كالاهاي ساخت خارج و استفاده از كالاهاي ايراني به‌طور جدي تلاش كردند.

سيد جمال الدين واعظ اصفهاني از خطباي دوره مشروطه، كتابي به نام "لباس التقوي " در دفاع از راه اندازي اين شركت نوشت  و علمايي همچون آيت الله سيد كاظم يزدي صاحب عروه ، آيت الله العظمي سيد اسماعيل صدر عاملي، آيت الله شربياني ، ميرزا محمد حسن مامقاني و ملا فتح الله اصفهاني بر آن مهر تاييد زدند.

همچنين آخوند خراساني (ره) در 1315 ق به دعوت تني چند از علماي ايران، همراه با گروهي ديگر از مراجع تقليد فتواهايي در تحريم كالاهاي خارجي و حمايت از كالاهاي داخلي و به منظور رفع نياز كشور به بيگانگان صادر كرد و در تأييد «شركت اسلاميه» ، علاوه بر خريد منسوجات آن، بر كتاب لباس التقوي، واعظ هم تقريظي نوشت: «بر مسلمان لازم است كه لباس ذلت [توليد خارج] را از تن بيرون كنند و لباس عزت [ساخت داخل] را بپوشند.» همچنين در نامه‌اي به مظفرالدين شاه، او را به حمايت از اين شركت سفارش كرد.

روزها از اين تلاش‌ها مي‌گذرد و هنوز بعد از نزديك به دويست و اندي سال از تلاش بزرگان ايران زمين در حمايت از توليد و مصرف كالاهاي ساخت داخل، بازارهاي كشور در تسخير كالاهاي خارجي است كالاهايي كه خريد هر كدامشان موجب از دست رفتن شغل و حرفه يكي از فرزندان ايران خواهد بود.

منبع:http://tolideiran.ir


X