منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378595
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، اگر كسب و كاري را آغاز كرده‌ايد و مشترياني داريد، بنابرين فروش شما قابل افزايش است؛ نكته مهم آن است كه از روش‌هاي مناسب براي افزايش فروش استفاده كنيد؛ بعضي از اين روش‌ها بلافاصله فروش را افزايش مي دهند.

حال چهار روشي كه با سرعت بيشتري فروش را افزايش مي‌دهند را تشريح مي‌كنيم:

1-چيزي با ارزش به مشتريان بدهيد كه براي شما هزينه زيادي نداشته باشد.

شما مي توانيد براي محصولات خود يك جايزه در نظر بگيريد و براي مدتي محدود به تمام كساني كه از شما خريد مي كنند آن جايزه را نيز ارائه كنيد.

جايزه مي تواند يك كتاب الكترونيكي كوتاه به‌صورت فايلي متني (PDF) باشد كه پس از هر خريد، به نشاني رايانامه (Email) مشتري فرستاده  شود.

براي مثال؛ اگر مخلوط كن مي‌فروشيد، مي‌توانيد راهنمايي تهيه كنيد و طرز تهيه چندين نوشيدني ميوه را كه با مخلوط كن قابل تهيه است براي مشتري ارسال كنيد؛‌ اين كار براي شما هزينه چنداني ندارد و باعث افزايش فروش خواهد شد.

اگر محصولاتي را مي فروشيد كه كار با آنها خيلي ساده نيست، مي توانيد طرز استفاده از وسيله را توضيح داده و آنرا بصورت صوتي ذخيره كنيد.

سپس راهنماي صوتي را بر روي لوح فشرده (CD) به مشتريان بدهيد؛ مطمئن باشيد مشتريان براي افراد ديگر نيز، از كسب و كار شما صحبت خواهند كرد.

نكته مهم آن است كه به مشتريان يادآوري كنيد كه شرط تعلق جايزه به آنها آن است كه خريد آنها تا قبل از تاريخ مشخصي انجام پذيرد. بدين ترتيب فروش شما بلافاصله افزايش خواهد يافت.

2- به مشتريان غيرفعال بفروشيد.

در هر كسب و كار، مشترياني وجود دارند كه ديگر خريد نمي‌كنند؛ طبق نظرسنجي كه در آمريكا انجام شده، مهمترين علت آن قطع ارتباط ميان فروشنده و مشتري است؛ پس در ارتباط بودن با مشتريان كليدي مهم براي فروش بيشتر است.

فهرستي از مشتريان غيرفعال تهيه كنيد و سپس براي آنها يك كارت پستي بفرستيد و به آنها يادآوري كنيد كه براي شما باارزش هستند.

همچنين مي‌توانيد يك فروش ويژه براي آنها در نظر بگيريد تا دوباره به مشتريان فعال شما بپيوندند.

راه ديگر آن است كه با آنها تماس بگيريد تا محصولات جديد را به آنها معرفي كنيد؛ هميشه به ياد داشته باشيد كه فروش به مشترياني كه دست‌كم يك‌بار از شما خريد كرده‌اند، بسيار آسان‌تر از فروش به مشتريان جديد است.

بنابراين هميشه با مشتريان ارتباط داشته باشيد و حتي اگر آنها براي مدتي از شما خريد نمي‌كنند، باز با آنها تماس گرفته و ارتباط خود را با آنها حفظ كنيد.
 
3- هرگز تخفيف ندهيد!

تخفيف يكي از هزينه‌هاي پنهان هر كسب و كاري است كه در چارچوب مواردي است كه به آن اهميت داده نمي‌شود؛ بجاي دادن تخفيف، كالايي را معادل مقدار تخفيف به مشتري هديه بدهيد.

مثلا اگر كالايي را 10 هزار تومان مي‌فروشيد و مشتري تقاضاي تخفيف مي‌كند، به او يك كالاي يك‌هزار توماني جايزه دهيد.

با اينكار بجاي يك كالا دو كالا فروخته‌ايد و نكته مهم ديگر آن است كه كالاي يك‌هزار توماني براي شما هزينه‌اي كمتر از يكهزار تومان دارد.

لذت تخفيف گرفتن خيلي زود به فراموشي سپرده مي‌شود؛ ولي هديه تا مدت‌ها در ذهن مشتري مي‌ماند و بهانه‌اي براي تعريف اين موضوع به ديگران مي‌شود؛ بنابرين به تخفيف بعنوان هزينه و ضرري جدي براي كسب و كارتان نگاه كنيد.

4- هنگامي كه مشتري محصولي را مي‌خرد، محصولي ديگر نيز به او پيشنهاد كنيد.

يكي از يافته‌هاي جالب من در زمينه بازاريابي، مشاهده حالتي به نام "حالت خريد" است؛ مشتري به‌طور معمول در آغاز تعامل با فروشنده در حالت دفاعي است، پرسش‌هاي زيادي مي‌پرسد، از محصول ايراد مي‌گيرد و وقتي بلاخره قانع شد كه محصولي را بخرد، به "حالت خريد" وارد شده است.

در اين زمان خيلي راحت مي‌توان محصولات ديگري به او فروخت؛ همين موضوع موجب مي‌شود كه وقتي شخصي يك دوربين عكاسي خريد، بتوان به او يك كيف، باتري اضافي و سه پايه و ... فروخت.

مشتري براي خريد محصولات بعدي مقاومت نمي‌كند و وسواس زيادي نشان نمي‌دهد، بنابرين هر گاه مشتري كالايي را سفارش داد، كالاهاي مرتبط ديگري را به او توصيه كنيد.

هيچ‌گاه پيش‌داوري نكنيد كه چون مشتري در خريد اول مقاومت زيادي نشان داده است، پس كالاهاي ديگر را نخواهد خريد.

اين مرقومه را با گفتاري از مهاتما گاندي؛ رهبر فقير هند، درباره مشتري‌مداري، به پايان مي‌رسانيم:


مشتري مهمترين بازديد كننده در محدوده ماست.

او به ما وابسته نيست؛ ما به او وابسته هستيم.

او مزاحم كار ما نيست؛ او هدف كار ماست.

او يك بيگانه در كا ما نيست؛ او بخشي از آن است.

ما با انجام كار او، لطفي در حق او نمي كنيم،

اوست كه با فراهم كردن اين فرصت به ما لطف مي كند.پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:44
X