منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378149
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
كارخانه‌اي كه ماده اوليه توليد ندارد

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از مهر، بحث حمايت از توليد با توجه به نامگذاري امسال به نام "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" به صورت جدي تري از سوي مسئولان و توليد كنندگان دنبال شده است.

در اين ميان و براي تحقق اين امر هم نياز به وضع قوانين مناسب و اصلاح قوانين دست و پاگير احساس مي شود و هم تلاشگران عرصه توليد بايد مجدانه اين هدف را دنبال كنند.

نظرات متفاوتي در مورد برنامه هاي اقتصادي دولت كه بايد در راستاي شعار امسال به سمت حمايت از توليد گام بردارد از سوي فعالان اقتصادي و مسئولان مختلف عنوان شده است كه نمونه آن را مي توان در اظهارات انتقادي امام جمعه ابركوه در همايش "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" در جمع مسئولان، كارشناسان و مهندسان بسيجي در مورد برخي از اين سياست ها جستجو كرد كه با واكنش مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي ابركوه مبني بر اينكه دولت كارهاي اقتصادي مثمرثمري را نيز ارائه داده است، روبرو شد.

حجت الاسلام سيد ابراهيم حسيني در اين همايش كه به همت اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي و كانون بسيج مهندسين در محل پارك بانوان ابركوه يرگزار شد، اظهار داشت: جنگ اقتصادي دشمن تمام عيار در حال انجام است و فشار بر مردم، گراني،تورم و كمبودها نتيجه و دستاورد جنگ اقتصادي است.

دشمن به دنبال بهانه گيري است

امام جمعه ابركوه افزود: دشمن مي داند كه ما نه تسليحات هسته اي داريم و نه در فكر تهيه آن هستيم اما به دنبال بهانه اي است تا از اين رهگذر ضربه اي را كه از طريق نظامي، جنگ تحميلي، ترور، جوسازي، توطئه آفريني و استفاده از عوامل دروني و پياده نظام قادر به وارد آوردن بر نظام جمهوري اسلامي نبود، به اين طريق وارد كند.

حسيني عنوان كرد: آخرين حربه دشمنان حربه اقتصادي است و موفقيت يا عدم موفقيت آن به هوشياري مسئولان و تبعيت از فرامين رهبري دارد.

دولت دير هنگام وارد مباحث اقتصادي مي شود

امام جمعه ابركوه با انتقاد از سياست هاي اقتصادي دولت ظرف چند سال گذشته كه با نامگذاري اين سال ها با عناوين اقتصادي از سوي رهبر انقلاب همراه بوده است، اظهار داشت: دولت در مباحث اقتصادي كوتاه آمده و با تصميماتي ديرهنگام در صدد كنترل بازار برآمده است و نمونه آن تصميم براي قطع پرداخت دلار به افرادي است كه براي تفريح به ديگر نقاط جهان سفر مي كنند و باعث خروج ارز مي شوند، است.

وي افزود: نمونه ديگر توزيع نامناسب مرغ است كه به دور از شأن مردم انجام شد و سياه نمايي دشمنان را به همراه داشت در صورتي كه دولت مي توانست با كوپن هاي در اختيار مردم، توزيع مرغ را انجام دهد و سئوال اين است كه چرا تدبير به خرج داده نمي شود.

در تحقق حمايت از توليد ملي تنها شعار داده ايم/ نمايشگاه ها دردي از مردم دوا نمي كند

حسيني عنوان كرد: برگزاري نمايشگاه هاي بي محتوا دردي را از مردم دوا نمي كند و نمي دانيم دولت با اين بي برنامگي ها چه مي كند.

وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" اظهار داشت: در خصوص تحقق اين شعار نيز دولت تا به امروز به شعار بسنده كرده است و در اين زمينه كمتر شاهد تحرك و پويايي هستيم.

حسيني افزود: وقتي كه دشمن ضربات خود را وارد كرده است آن موقع سران سه قوه دور هم جمع مي شوند تا علاجي پيدا كنند، مگر نه اين است كه علاج واقعه را بايد قبل از وقوع كرد.

راهكار حمايت از سرمايه گذاران تدوين نشده است

امام جمعه ابركوه با اشاره به اين كه بحث توليد با طينت، آمال و انگيزه ايراني ها تطبيق دارد، بيان داشت: راهكارهاي حمايت از سرمايه گذاران به درستي تبيين نشده است و اگر كسي بخواهد در اين راستا وارد شود، بايد در پيچ و خم ها و هفت خوان، در بانكها سرگردان و دچار عدم همكاري مناسب برخي از دستگاه ها شود.

وي افزود: بايد با حضور بسيج مهندسين كه ظرف مدت كمي كه از تأسيس آن مي گذرد و حضور چشمگيري در عرصه هاي مختلف شهرستان داشته اند به آباداني شهرستان همت گماشت.

بخش تعاون را حمايت كنيد

حسيني خطاب به مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان يزد كه از حاضران جلسه بود، عنوان كرد: ايجاد مساوات اجتماعي و توزيع عادلانه ثوت راهكارهايي دارد كه شاخص ترين آن توسعه بخش خصوصي و تعاوني است.

وي بيان كرد: حمايت از تعاوني ها بزرگترين راهكار حمايت از توليد و سرمايه ايراني است و ما نيز از هيچ گونه حمايتي در حمايت از بخش تعاون دريغ نمي كنيم.

اين اظهارات را مي توان در كنار صحبت هاي مديرعامل بزرگترين كارخانه توليد كاشي كشور كه در ابركوه واقع شده است، قرار داد.

بزرگترين كارخانه كاشي كشور مواد اوليه ندارد/ بازتاب گزارش مهر

محمدعلي دهقاني كه چندي قبل با گزارش مفصل خبرگزاري مهر از وضعيت اين كارخانه يكي از مشكلات اساسي خود را با آب منطقه اي يزد حل كرد با تشكر از تلاش اين رسانه براي حمايت از توليد ملي اظهار داشت: متأسفانه در سالي كه با فرمايش رهبري توليد كنندگان با اميد بيشتري وارد عرصه توليد شده اند، برخي از مشكلات هنوز به قوت خود باقي است.

وي با اشاره به اينكه كار نصب دستگاه ها در اين كارخانه به اتمام رسيده است، افزود: متأسفانه در آستانه راه اندازي اين واحد توليدي كه به صورت مستقيم باعث ايجاد هزار شغل مي شود، مواد اوليه اي براي توليد در اختيار نداريم.

قول ها عملي نشد،‌ توليد به تأخير افتاد

دهقاني يادآور شد: براي تهيه ماشين آلات توليد گرانول به بانك صنعت و معدن معرفي شده ايم اما با وجود گذشت زمان، هنوز قولها عملي نشده و پاسخ شفافي نيز دريافت نكرده ايم.

وي عنوان كرد: در حال حاضر حدود 300 نفر در اين كارخانه مشغول به كار هستند كه با ادامه اين روند كه توليد را براي ماه ها به تأخبر مي اندازد، ناگزير از قطع همكاري با اين تعداد هستيم كه اين مسئله هيچ همخواني با فرامين رهبري در مورد حمايت از كار و توليد ندارد.

دهقاني ادامه داد: متأسفانه برخي از قوانين وضع شده نيز همخواني چنداني با حمايت از قشر سرمايه گذار ندارد و نمونه آن قانون منع توليد گرانول توسط واحدهاي توليد كاشي و در جوار اين كارخانه ها بود.

اميد است با رفع مشكلات و ارائه راهكارهاي اساسي و رفع موانع قانوني‌، بتوان با سرعت هرچه بيشتر در مسير تحقق منويات مقام معظم رهبري در مباحث اقتصادي گام برداريم.


جمعه بیست و هفتم 5 1391 9:30
X