منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378093
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از توليد ايراني، "محمداسماعيل سعيدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، درباره ارائه تسهيلات به خريداران كالاي ايراني توضيح داد: تخصيص وام و تسهيلات مالي به خريداران كالاي ايراني، از جمله زوج‌هاي در آستانه ازدواج و ديگر اقشاري كه مي‌توانند در مسير حمايت از توليد ايراني گام بردارند، مي‌تواند حركت مطلوب و اثربخشي باشد، اما به شرطي كه به بيراهه نرود.

نماينده مردم تبريز،آذرشهر و اسكو در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه اعطاي وام به خريداران كالاي ايراني، آسيب هايي نيز در دل خود دارد، تصريح كرد: زماني مي‌توان چنين برنامه‌هاي حمايتي را پياده كرد كه ضمانت اجرايي داشته باشند؛ همچنين لازم است اين برنامه‌ها به صورت جدي و دقيقي پيگيري و نظارت شوند تا نتيجه مثبتي را حاصل كند.

آسيب راهكارهاي حمايت از توليد را شناسايي كنيد

سعيدي با تأكيد بر اينكه آسيب‌هاي روش‌هاي حمايتي در حوزه توليد بايد شناسايي و برطرف شود، ادامه داد: يكي از آسيب‌هايي كه متاسفانه ممكن است بروز كند، اين است كه خريداراني كه مشمول دريافت وام خريد كالاي ايراني مي‌شوند؛ با اين مبلغ كالاي خارجي خريداري و از فروشنده فاكتور خريد كالاي ايراني دريافت كنند.

وي تأكيد كرد: پيش از هر اقدام حمايتي در زمينه ترغيب مردم به خريد كالاي ايراني لازم است اين فرهنگ در ميان مردم جاري شود كه با خريد كالاي ايراني به خود، خانواده و وطنشان خدمت مي‌كنند و نتيجه حمايت از توليد ملي سرانجام عايد همه مي‌شود.

تبليغ كالاي خارجي و قاچاق از استقلال اقتصادي جلوگيري مي‌كنند

اين نماينده مردم در مجلس نهم، با بيان ضرب‌‌المثل "نمي‌شود همه را با يك چوب زد" توضيح داد: بعضي از كالاهاي ايراني از نظر كيفيت با همتايان خارجي خود رقابت مي‌كنند، اما با توجه به مشكلات اقتصادي موجود، موج چشمگير تبليغات برندهاي خارجي، عرضه كالاي قاچاق در بازار و پايين بودن بهاي بعضي از كالاهاي خارجي، مردم به استفاده از كالاهاي خارجي روي آورده‌اند.

سعيدي همچنين افزود: براي دستيابي به استقلال اقتصادي، دستگاه‌هاي اجرايي و ناظر بر كالاها بايد از توليدات داخلي حمايت كنند و همه دست به دست هم بدهند تا در كشور قوانين اجرا شود و و سرانجام جامعه به سمتي پيش برود كه حمايت از كالاي ايراني را باور داشته باشد.

وي با تأكيد بر اينكه فضاي بازار بايد رقابتي باشد، گفت: فرهنگ‌سازي در امر حمايت از توليد ملي و جلوگيري از ورود كالاهاي قاچاق كه مهمترين عامل برهم زننده بازار رقابت است، همگي همچون حلقه‌هاي زنجيري هستند كه با رسيدگي و ايجاد وحدت ميان آنها، از كالاي داخلي حمايت مي‌كنند.

محور رسانه‌ها در تبليغات به‌جاي تقويت توليد ملي، درآمدزايي است

سعيدي با انتقاد از پخش تبليغات كالاهاي خارجي در كانال‌هاي پربيننده تلويزيون، گفت: وقتي محور كاري رسانه‌ها به‌جاي تبليغ منابع ملي، درآمدزايي باشد، طبيعي است كه گرايش به مصرف كالاي خارجي نيز در جامعه اوج مي‌گيرد؛ متأسفانه رسانه‌ها براي اينكه بخشي از درآمدهاي خودشان را تأمين كنند، به تجارت و تبليغ كالاهاي خارجي روي مي‌آورند.

به گفته وي، براي حمايت از توليد ملي بايد يك راهبرد اساسي تعريف شود؛ در اين ميان بايد مشخص شود كه در اين راهبرد به دنبال منافع ملي هستيم يا دنبال منافع گروهي و شخصي.

لزوم شايسته‌سالاري در انتصاب مديران

دبير اول كميسيون اجتماعي مجلس نهم، از عدم شايسته‌سالاري در انتخاب برخي مديران در دستگاه‌هاي اجرايي انتقاد و بيان كرد: اگر مسئوليت‌ها متناسب با توانايي و دانش مديران به آنان واگذار نشود، عملي شدن تصميم‌ها با آسيب روبه‌رو مي‌شود.

سعيدي با بيان اينكه موازي كاري در تصميم‌گيري به سياست‌هاي كلان كشور ضربه مي‌زند، يكي ديگر از آفت‌هاي عدم نتيجه‌بخش بودن راهكارهاي تصميم‌گيري شده براي حمايت از توليد ملي را بخشي‌نگري خواند.

وي ادامه داد: كميسيون اجتماعي مجلس نهم هم‌اكنون در نظر دارد تا به‌طور ويژه به موضوع حمايت از توليد ملي و نهادينه كردن فرهنگ استفاده از كالاي ايراني در جامعه رسيدگي كند؛ هم‌اكنون آرام‌بخش‌ها ديگر اثري ندارند؛ بايد از شعار به سمت شعور حركت كرد تا تصميم‌گيري‌ها به ثمر برسد.

خانوده‌ام بر استفاده از كالاي ايراني پافشاري مي‌كنند

اين عضو كميسيون اجتماعي مجلس نهم بيان كرد: بنده به‌عنوان يكي از خدمتگزاران ايران اسلامي به همراه خانواده خود همواره تلاش كرده‌ايم تا از كالاهاي ايراني استفاده كنم؛‌ خوشبختانه هم‌اكنون استفاده از كالاي ايراني در خانواده بنده به يك فرهنگ تبديل شده است و افراد خانواده‌ام در خريد مايحتاج عمومي از قبيل خوراك، پوشاك و ... بر خريد كالاي ايراني پافشاري مي‌كنند؛ اميدوارم رويكرد استفاده از كالاي ايراني در همه خانواده‌هاي ايراني به يك فرهنگ غالب بدل شود.

سعيدي با تأكيد بر لزوم احيا و تقويت فرهنگ و سنت ايران اسلامي، در مثالي يادآور شد: در كشوري همچون ژاپن، مردمانش سال‌هاي سال و نسل به نسل فرهنگ اصيل و سنتي خود را حفظ كرده‌اند و هنوز به روش سنتي - با 2 تكه چوب و يك كاسه و بر روي زمين - غذا مي‌خورند؛ اين كوتاهي نيست؛ اين يك پيشرفت مادي و معنوي است؛ كشور ما هم از مزيت‌ها و نقاط قدرتمندي در فرهنگ غني خود بهره‌مند است.لزوم احياي آيين‌ها و صنايع دستي بومي

سعيديگفت: در مسير تحقق «توليد ملي؛ حمايت از كار و سرمايه ايراني»، اولويت با بخش كشاورزي، صنايع دستي و بومي، هنرهاي سنتي و اقليمي كشورمان است كه بدون وابستگي به كشورهاي بيگانه به بهره‌برداري مي‌رسد؛ تمركز بر احيا و توسعه اين صنايع نقش بسيار چشمگيري در تقويت و حمايت از توليد ملي دارد.

ويبا بيان اينكه حمايت از توليد ملي در استان‌هاي مختلف ايران بايد با توجه به ظرفيت‌ها، مزيت‌هاي نسبي و شرايط اقليمي و جغرافيايي و منابع طبيعي اتفاق بيفتد، در باره بسترهاي مناسب براي حمايت از توليد ملي در حوزه انتخابيه خود، گفت: يكي از عرصه‌هاي مهم توليدي در منطقه آذربايجان، توليد انواع ميوه‌جات است؛ هم‌اكنون استان‌هاي آذربايجان بيشتر سهم را در توليد و صادرات ميوه ايران دارند.

بهبود امكانات در روستاها به تقويت توليد ملي مي‌انجامد

اين نماينده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در دهه‌هاي نخست قرن معاصر بيشتر جمعيت كشورمان در روستاها تمركز داشتند و به فعاليت‌هاي توليدي مشغول بودند، اما رفته رفته با توسعه شهرها و بروز تب شهرنشيني در ميان روستانشينان، مهاجرت از روستاها به شهرها روند پرشتابي به خود گرفت؛ روستاييان كار و فعاليت توليدي خود در عرصه كشاورزي و دامپروري و صنايع دستي را در موطن خود رها كردند و با مهاجرت به شهرها در مشاغل خدماتي و غيرمولد مشغول به كار شدند.

وي تأكيد كرد: در يكي از راهبردهاي اصلي حمايت از توليد ملي، دستگاه‌هاي اجرايي بايد شرايط و امكانات روستاييان براي سكونت دائم آنان در روستاها و حضور مستمر آنان در عرصه‌هاي توليدي به‌ويژه در حوزه كشاورزي، باغداري، دامپروري و صنايع دستي را فراهم كنند.

حمايت از باغداران زنوزي، ايران را از واردات سيب بي‌نياز مي‌كند

سعيدي با ذكر مثالي توضيح داد: شهر زنوز در استان آذربايجان شرقي يكي از مراكز اصلي توليد سيب در ايران به شمار مي‌رود و باغداري در اين منطقه در وسعت بسيار عظيمي اشتغال اصلي ساكنان آن است؛ زماني جمعيتي اين شهر افزون بر 10 هزار نفر بود كه به فعاليت‌هاي توليدي مشغول بودند، اما متأسفانه هم‌اكنون جمعيت اين شهر مولد به كمتر از 2هزار نفر رسيده است.

وي با بيان اينكه تقويت توليد سيب در زنوز، كشور را از واردات اين ميوه بي‌نياز مي‌كند، ادامه داد: جوانان اين شهر حاصل‌خيز به‌علت بيكاري و كمبود امكانات، براي كار و زندگي به شهرهاي بزرگتر مهاجرت كرده‌اند؛ اين مهاجرت‌ها افزون‌بر تبعات اقتصادي، تبعات اجتماعي و سياسي ديگري را نيز به كشور تحميل مي‌كند.

دبير اول كميسيون اجتماعي مجلس نهم تصريح كرد: اگر براي شهرهاي كوچكي كه در امر توليد ملي نقش چشمگيري ايفا مي‌كنند، شرايط و امكانات كافي مهيا و به محصولات توليدي آنها ارزش گذاشته از توليدگران آن حمايت شود، ضمن اشتغال‌زايي براي جوانان اين مناطق، ديگر جوانان براي كار و زندگي به شهرهاي بزرگتر مهاجرت نمي‌كنند و در شهر خود باقي مي‌ماندند.


X