منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378610
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
حمايت از توليد ملي از نگاه بهارستاني‌ها

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به‌عنوان قشر فرهيخته‌اي از جامعه كه به واسطه هزاران رأي مردم و با پشتوانه‌اي ملي به مجلس راه يافته‌اند، به‌طور قطع به‌عنوان الگويي در ميان رأي‌دهندگان خود به شمار مي‌روند؛ مردم همواره گوشه چشمي به سبك زندگي وكلاي خود در مجلس دارند و بي‌ترديد روش و منش شخصي معتمدان ملت در استفاده از خودرو، خوراك، پوشاك و ... از چشم مردم دور نمي‌ماند و ناخودآگاه به آن توجه و از آن پيروي مي‌كنند.

براي بررسي ديدگاه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در حمايت از توليد ملي و رويكرد آنان در استفاده از كالاي ايراني، با حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر مرتضي آقاتهراني؛ نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهرو رئيس كميسيون فرهنگي مجلس نهم به گفت‌وگو نشسته‌ايم.

آقاتهراني، در سال 1336 در اصفهان متولد شده و تحصيلات ‏مقدماتي علوم حوزوي را در مدرسه حقاني قم و زير نظر شهيدان گرانقدر، قدوسي و بهشتي به ‏پايان رسانده است؛ وي فوق‌ليسانس فلسفه غرب و دكتراي فلسفه ‏عرفان را از دانشگاه بينگ همتون آمريكا و كارشناس ارشد مطالعات اسلامي خود را از دانشگاه لگ گيل ‏كانادا دريافت كرده است؛ وي همچنين پنج سال به‌عنوان امام جمعه شهر نيويورك و مسئول مؤسسه ‏اسلامي اين شهر فعاليت كرد.

ماحصل گفت‌وگوي خبرنگار توليد ايراني با اين نماينده مجلس را در ادامه بخوانيد:

س: نمايندگان مجلس، حاصل انتخاب مردم براي رايزني و تصميم‌سازي در همه امور كشور هستند،‌ با اين مقدمه يك نماينده براي تشويق مردم به استفاده از كالاي ايراني دقيقا چه وظيفه‌اي دارد؟

ج: امسال كه رهبري عزيز در نامگذاري سال بر حمايت از توليد ملي تأكيد كرده‌اند،‌ همه بايد مثل يك وظيفه ملي و شرعي به حمايت از توليد ملي نگاه كنند، در اين ميان نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي هم جايگاه ويژه‌اي دارند، ما نماينده مردم هستيم و در واقع به هر طريقي كه انتظار داريم مردم عمل كنند،‌ خودمان بايد سرمشق و پيشرو باشيم.

بنابراين نماينده‌اي كه انتظارهايش از مردم را در وجود خود و خانواده‌اش تبيين نكرده باشد، اصولا نماينده نيست و اين امر به لحاظ شرعي هم كاملا مردود و نادرست است.

زماني كه نمايندگان مردم كالاي ايراني در سبد خانوار خود قرار مي‌دهند و تمام مايحتاج و نيازهاي خود را از محصولات توليد شده در داخل تأمين مي‌كنند، به سادگي الگوي ملي زندگي كردن مي‌شوند و مردم هم از حضور آنها و تصميماتشان استقبال مي‌كنند.

س: الگوسازي براي مديريت برخي از جريان‌ها ايده ارزشمندي است، اما آيا مي‌توان از يك موتور محركه دروني در جامعه سخن گفت؟‌چيزي كه بدون نياز به عامل تشويقي و بيروني فرد ايراني را ترغيب به استفاده از كالاي ايراني كند؟

ج: بله قطعا چنين عاملي اثرگذارتر و راهبردي‌تر است، ببينيد اين يك اصل اقتصادي بسيار ساده است كه خريدن و استفاده كردن از كالاي ملي در يك كشور عامل مهمي براي حل معضل بيكاري است، وقتي توليدكننده‌اي از توليد كالايي مي‌تواند درامد كسب كند، كارش را توسعه مي‌دهد، نيرو كار جذب مي‌كند، خريد مي‌كند،‌ دربازار گردش پولي ايجاد مي‌شود و با همين اتفاق‌هايي كه خيلي هم عجيب و غريب نيستند، يك كشور وسيع و بزرگ آباد مي‌شود.

مردم بايد به اين باور برسند و اعتقاد داشته باشند كه استفاده از كالاي ايراني باعث اشتغال‌زايي مي‌شود و مشكل بسياري از جوانان در اين زمينه برطرف مي‌شود.

البته بايد توجه داشته باشيد كه وظيفه مسئولان و رسانه‌ها آگاه كردن مردم درباره نتيجه‌هاي مثبت حمايت آنان از خريد كالاهاي ايراني است، اگر مردم به اين اعتقاد دروني و ايمان برسند كه با خريد كالاي ايراني به اقتصاد كشور، به اشتغال، به خودكفايي و به رفاه خود و فرزندانشان كمك مي‌كنند، به‌طور يقين براي اين منظور، با غيرت و با همت عالي عمل مي‌كنند.

نكته اين است كه نتايج خريدن كالاي ايراني بايد ملموس باشد و از فعل خريدن تا رسيدن به نتايج مثبت آن راهي طولاني در پيش نباشد، چون قرار نيست مردم بار همه زحمت‌ها را بكشند. آنان بايد در سريع‌ترين زمان ممكن به نتايجي كه براي رفاه زندگي‌شان مي‌خواند، برسند.

س: در واقع جريان مخالفي هم وجود دارد كه به صورت همه جانبه و با هزينه‌هاي بسياري سعي دارد تا برداشت‌هاي ذهني جامعه را به سمت و سوي بي اعتمادي به كالاي ايراني متمايل كند.

ج: بله همان‌طور كه شما هم اشاره كرديد، متأسفانه با تبليغات پي در پي و مكرر شبكه‌هاي ماهواره‌اي و بعضا تبليغ كالاهاي خارجي در صدا و سيما، مردم به استفاده و خريد اين نوع كلاها تشويق مي‌شوند و به خريدن آنها روي مي‌آورند، اين در حالي است كه بسياري از كالاهاي ايراني در كيفيت از كالاي همتاي خارجي خود مناسب‌تر و بي‌رقيب هستند.

سازمان صدا و سيما به‌عنوان يكي از مهمترين دستگاه‌هاي مولد فرهنگ در كشور، بايد در انديشه و عمل براي نهادينه كردن فرهنگ مصرف كالاي ايراني به جاي كالاي خارجي با جديت عمل كند.

س: شما شخصا در زندگي خصوصي خود تا چه اندازه كالاي ايراني مصرف مي‌كنيد؟

ج: سئوال جالبي است و البته رسانه‌اي شدن چنين بحثي هم مي‌تواند اثرگذاري مثبتي در ميان افراد جامعه داشته باشد، من شخصا در بسياري از رفتارهاي روزمره كه ممكن است خيلي هم به چشم نيايد، سعي مي‌كنم كه هميشه از كالاي ايراني استفاده كنم، مثلا زماني كه بنده در ميهماني يا نشستي حضور پيدا مي‌كنم و به من چاي تعارف مي‌شود، بي‌درنگ از ميزبان مي‌پرسم كه اين چاي خارجي است يا ايراني؛ اگر خارجي باشد، نمي‌خورم.

حتي زماني كه در خارج از كشور تحصيل مي‌كردم و اقامت داشتم، باز هم تمام تلاشم اين بود كه كالاي وطني استفاده كنم زيرا مي‌دانستم كه در پس پرده چه سياست‌هاي استعماري پنهان است؛ از اين رو مردم شريف هم بايد آگاه باشند و هوشمندانه عمل كنند تا بازيچه دست بيگانگان نشوند و در ميان هجمه‌هاي تبليغاتي كشورهاي سلطه‌گر همچنان از كشور خود حمايت كنند.


X