منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378499
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، فاطمه طريقت‌منفرد؛ مؤسس رستوران "هاني" در تهران از 27 سال پيش كار خود را آغاز كرد؛ اگرچه در آغاز كار با مخالفت جدي پدر خود روبه‌رو بود، اما پشتكار اين زن با اراده باعث شد اين رستوران در رده رستوران‌هاي معروف تهران قرار گيرد.

براي خانم طريقت همه چيز از يك آتش سوزي شروع شد، دقيقا 32 سال پيش، كارخانه چمدان سازي حاج اكبر كبريتچي سوخت و اعتبار خاندان بر باد رفت، همين شد كه خانم خانه به فكر شغل آبا و اجدادي افتاد و تصميم گرفت به كمك همسرش بيايد.

وي با وجود تمام مخالفت‌ها آستين‌ها را بالا زد و سراغ سيخ كباب و ديگ برنج رفت. فاطمه طريقت منفرد، دختر طريقت بزرگ موفق شد رستوراني را راه بيندازد. رستوراني كه دقيقا يك روز قبل از تولد آخرين فرزندش افتتاح شد و نام‌ »هاني»  پسر سوم خانواده را بر خود گرفت نامي كه حالا براي خود برند بزرگي به شمار مي‌رود.

رستوران‌داري شغل آبا و اجدادي خانواده پدري خانم فاطمه طريقت منفرد است؛ تقريبا تمام مردان خانواده او به اين حرفه اشتغال داشته‌اند؛ پدرش نيز رستوران طريقت را در سال 1317 راه اندازي كرد، اما افتتاح هاني به دست خانم طريقت در اسفند 1359 يك گام بزرگ بود.

خانواده طريقت، خانواده بزرگ و مذهبي بود كه كار كردن زنان در آن عيب بزرگي به شمار مي‌ رفت و دختران حق نداشتند بيشتر از مقطع ابتدايي تحصيل كنند. آنها بايد آماده مي شدند تا همسري خوب و مادري مهربان باشند.

فاطمه نيز همين‌گونه و براساس سنت قديمي خانواده بزرگ شد و برخلاف ميل باطني به اجبار پدر ازدواج كرد كه اين وصلت با وجود 5 فرزند (4پسر و يك دختر) در بيستمين سال به جدايي كشيد و فاطمه به تنهايي بار رستوران داري را به دوش كشيد.

احترام به قانون، داشتن نظم و انضباط در كار و عشق به ايران از خصوصيت‌هاي مهم اين زن برجسته مي باشد، رمز موفقيت وي در حيطه كاري، نكته سنجي و ريزه‌كاري‌هايي است كه شخصا" و با نظارت كامل وي انجام مي پذيرد.

هم‌اكنون روزانه حدود ۶۰ منوي غذا سرد و گرم در رستوران‌ هاني سرو مي‌شود كه رضايت مشتري‌هاي ايراني و خارجي را به خود جلب كرده است.

راز موفقيت مدير رستوران هاني از زبان خودش  

خيلي‌ها مي‌پرسند كه راز اين موفقيت چيست؟ بايد بگويم رمز اصلي‌اش اين است كه من هيچ وقت از زير كار در نرفته‌ام، حتي شايد خيلي وقت‌ها پيش آمده كه كارم را به خانواده ترجيح داده‌ام كه درست هم نبوده؛ اما خب كاري كه من انجام مي‌دهم مسئوليت سنگيني دارد و حتي فكر مي‌كنم كمتر از كار يك پزشك نيست، چون يك اشتباه ممكن است حوادثي را به وجود بياورد كه جبرانش خيلي سخت باشد... با اين وجود تمام اين سختي‌ها و خستگي‌ها وقتي كه مردم مي‌آيند و به خاطر كيفيت كار تشكر مي‌كنند خستگي از تنم بيرون مي‌رود. خانم طريقت به شدت عاشق كارش است مي‌گويد مي‌توانست بي‌خيال همه چيز شود ولي وجدان كاري و تعهد مانع است.

شغل مردانه با كارگران مرد

مي‌دانم كه اين تصور براي خيلي‌ها وجود دارد كه رستوران‌داري يك شغل مردانه است. به عنوان يكي از معدود زنان رستوران‌دار ايراني، هر چند منش و شخصيت رفتاري افراد را مهمترين عامل در انتخاب‌شان براي كار مي‌دانم اما معتقدم كار كردن با آقايان راحت‌تر است. به خاطر همين بيشتر كارمندان رستورانم را مردها تشكيل مي‌دهند. در آشپزخانه‌هاني هر چند خودم سرآشپز و رئيس هستم اما تمام آشپزهاي مشغول به كار كه تحت تعليم خودم بوده‌اند، مرد هستند.

كارگران در عين راضي بودن از مديريت خانم طريقت؛ ايشان را به عنوان تنها و يگانه قدرت مسلط بر كار پذيرا هستند.

هيچ وقت اين‌طور فكر نكردم كه رئيس رستوران هستم پس بايد فقط بروم و بيايم و يك نظارت از راه دور داشته باشم. من روي كارم و غذايي كه به دست مردم مي‌رسد نظارت كامل دارم چون كارم را فوق‌العاده دوست دارم، خودم از 15سالگي كار كرده‌ام و از 27سالگي رسما وارد رستوران شدم.

كارآفرينان نبايد فقط از دولت انتظار حمايت داشته باشند

من به عنوان يك كار آفرين به حمايت دولت نياز دارم، البته براي گسترش كارآفريني فقط و فقط نبايد از دولت انتظار داشته باشيم.

اگر از مشكلات خود و همكارانم بخواهم بگويم اين است كه ما سه برابر حد نياز كارگر داريم، چرا كه به علت تورم زياد و گراني خانه و اجاره بها اكثر كارگران خانواده‌شان در شهرستان به سر مي‌برند و آنها بايد مرتب به خانواده‌شان سركشي كنند.

ما هم در غيبت آنها از نيروهاي ديگر استفاده مي‌كنيم و اين باعث شده كارگر هر مجموعه به سه برابر افزايش و هزينه سرباري را براي واحد ايجاد كند. بيمه، حقوق و‌ موارد ديگر.

جوابگويي وزارت دارايي بدون توجه به موارد بالا واحدها را مميزي مي‌كنند كه تو اگر فروش نداري چرا آنقدر كارگر داري مميز هم حق دارد، ولي به نظر بنده بايد اطلاعات در اين مورد كسب شود تا مميز هم بتواند عادلانه تصميم بگيرد.

از مسئولان درخواست مي كنم كه تمهيدات و تسهيلات را براي ايجاد كار در مملكت فراهم كنند تا قشرهاي زحمتكش و كارآفرين از دور بيرون نروند تا جامعه دچار كمبود نگردند.


X