منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378598
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
اقتصاد مقاومتي

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از جام جم آنلاين، اشتباه است اگر فكر كنيم براي حركت در مسير اقتصاد‌مقاومتي، دولت بايد لكوموتيو باشد و مردم واگن‌هاي پشت‌سر آن.

بله در اقتصاد مقاومتي دولت،‌ وظيفه سنگيني دارد؛ وظيفه‌اي كه شايد مهم‌ترين بخش آن برداشتن موانع مختلف و متعدد از پيش پاي بخش توليد باشد، اما در اين كارزار دفاع اقتصادي، مردم هم وظايفي دارند كه اگر مهم‌تر و حساس‌تر از وظيفه دولت نباشد، قطعا كم اهميت‌تر از آن نيست.

مراد از مردم هم در اينجا عموم مردم به عنوان قشر مصرف‌كننده و نيز توليدكنندگان بخش خصوصي است. در مقابل وظايف سنگين دولت، توليدكننده بخش خصوصي نيز موظف است با تمام وجود براي افزايش بهره‌وري واحد توليدي خود اقدام كند.

برنامه‌ريزي دقيق، تلاش مستمر براي افزايش كيفيت محصولات، وجدان كاري و انصاف در انجام امور محوله، قانون‌مداري، انضباط اجتماعي و بسياري ديگر از الزامات كاري اگرچه هميشه و در همه زمان‌ها، از لوازم ضروري هر محيط‌كاري است، اما بايد اعتراف كرد كه در بسياري از فضاهاي اداري و كارگري ما واژه‌هايي غريبه است.

اگر بنگاه‌هاي توليدي ما مي‌خواهند نقش خود را در اقتصاد مقاومتي به خوبي ايفا كنند، بايد با اين واژه‌‌ها آشتي كنند.

در سوي ديگر، ما مردم عادي قرار داريم كه وظايف ما هم كم از توليدكنندگان و دولت نيست. مردم ايران هميشه نشان داده‌اند كه در لحظه‌هاي سخت مددكار دولت هستند. اين را در زمان جنگ تحميلي كه شرايط به مراتب دشوارتر از اوضاع كنوني بود، مردم اثبات كرده‌اند.

با همه اين احوال برخي عادات غلطي كه البته در چند سال اخير رواج بيشتري پيدا كرده است، با حال و هواي اقتصاد مقاومتي سنخيتي ندارد.

صف‌هاي طولاني مرغ كه اين روزها در شهرهاي مختلف مي‌بينيم شاهد كوچكي بر اين مدعاست.

در حالي كه واكنش طبيعي مصرف‌كنندگان به افزايش قيمت يك كالا، كاهش خريد و در نتيجه متعادل شدن قيمت آن كالاست، اما معاون استاندار تهران مي‌گويد: تقاضاي مرغ در تهران كه در ايام عادي روزانه 600 تن بود اين روزها (به جاي كاهش) به 1000 تن افزايش يافته است! تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل.

ايفاي نقش در اقتصاد مقاومتي بايد منجر به اصلاح برخي رفتارهاي غلط مصرفي ما شود. احترام به حقوق ديگران، كنار گذاشتن مصرف‌گرايي افراطي و هجوم نياوردن به بازار در شرايط غيرعادي از اوليات حركت در مسير اقتصاد مقاومتي است.


X