منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378111
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

خبرگزاري مهر: دو ماه از سالي كه به ابتكار مقام معظم رهبري به عنوان "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" نامگذاري شده، گذشت اما ظاهرا اين شعار در عمل مسئولان تغييري ايجاد نكرده و در اين ميان، كشاورزان گندمكار ورامين همچنان نگران آينده خود هستند.به گزارش خبرنگار مهر، با اينكه توسعه بخش كشاورزي و استفاده از توان و پتانسيل ها، افزايش توليد با كيفيت و ايجاد اشتغال از تأكيدات دولت است، اما اگر تمام جوانب به خصوص مشكلات كشاورزان مدنظر قرار نگيرد، همين كشاورزان هم شغل خود را از دست مي دهند، چه برسد به اشتغال ديگران.

هزينه كاشت و بذر، قيمت بالاي سم براي مبارزه با آفات و تراكم سن مادر، سهميه كم كود يارانه اي، هزينه بالاي سوخت و ... نه تنها مشكل كشاورزان وراميني است، بلكه كشاورزان كل كشور دچار اين مشكلات هستند.

وقتي با اين زحمتكشان هم سخن شديم، در كنار تشكر از زحمات مسئولان و كارشناسان جهاد كشاورزي، از مبهم بودن قيمت گندم گفتند، يكي از سئوالات آنها اين بود كه آيا در خريد تضميني گندم، قيمت تمام شده اين محصول، كارشناسي مي شود يا خير؟!

انگيزه كشاورزان گندمكار بايد با تصميم درست ارتقا يابد

از مسئولان مربوطه انتظار مي رود علاوه بر هزينه هاي تحميل شده بر غله كاران، قيمت جهاني گندم را نيز در نظر بگيرند و شعار اقتصادي امسال را عملي كنند و در حمايت از كار ايراني، به تلاش كشاورزان ارج نهاده و انگيزه و تعهد اين قشر زحمتكش را با تصميم درست و صحيح ارتقا دهند.

در سالي كه به نام حمايت از توليد ملي است، بارها به مسئولان در اين باره گوشزد شده كه از شعارزدگي پرهيز كنند، اما باز شاهد برخي بي توجهي ها به بخش توليد هستيم، به خصوص در حوزه كشاورزي كه مهم ترين نقش را در اقتصاد كشور ايفا مي كند.

افزايش نرخ نهاده هاي كشاورزي و قيمت سوخت با افزايش قيمت گندم تناسب ندارد

عمده ناراحتي كشاورزان اين است كه با افزايش نرخ تمامي نهاده هاي كشاورزي و همچنين قيمت سوخت، چگونه دولت قيمت خريد تضميني گندم را از 360 تومان به كيلويي 395 تومان افزايش داده است.

گفتني است نامگذاري سال جاري باعث خوشحالي كشاورزان شد، زيرا كشاورزي از مباحث توليد ملي به حساب مي آيد، اما اين قشر خواستار اين است كه با حمايت از آنها، روند توليد بهتر شده تا به ادامه فعاليت خود ترغيب شوند.

نرخي را كه دولت در بحث خريد تضميني گندم اعلام كرده باعث از بين رفتن توليد گندم در سال آينده خواهد شد، زيرا كشاورزان نمي توانند چندين ماه از سال را بدهكار باشند و در آخر نيز توليد خود را با نرخ كمتر از هزينه هاي انجام شده به دولت ارائه دهند.

دولت در سال گذشته نرخ خريد تضميني گندم را 360 تومان اعلام كرد، اما از سال گذشته تا كنون همه نهاده ها با چندين برابر قيمت مواجه شده كه به عنوان مثال بايد به نرخ كود اشاره كرد كه از كيلويي پنج هزار تومان به كيلويي 35 تا 40 هزار تومان رسيده است.

نمايندگان مجلس نيز به نرخگذاري گندم معترض شدند

نمايندگان مجلس نيز در روزهاي گذشته با صدور بيانيه اي خطاب به دولت با انتقاد از افزايش هزينه هاي توليد شير براي دامداران و قيمت نامناسب خريد تضميني گندم، خواستار كمك به كاهش هزينه توليد از سوي دولت شدند.

در بخشي از اين بيانيه درباره نحوه نرخ‌گذاري گندم آمده است: "تعيين مبلغ 395 تومان براي خريد تضميني هر كيلو گندم، در حالي كه قيمت تمام شده حدود 550 تومان در كيلو محاسبه شده است از مصاديق بارز كار غير كارشناسي و تحميلي و خسارت آور بر ضد توليد است.

سياست هاي اتخاذ شده در روزهاي اخير دقيقا در راستاي نابودي توليد كنندگان بخش كشاورزي و توجيه واردات بي رويه و ايجاد رانت هاي فراوان اقتصادي است و نشانه آن تصويب 24 ميليارد دلار براي واردات كالاهاي اساسي است.

بر اساس قانون، قيمت خريد تضميني بايد متضمن هزينه تمام شده توليد به علاوه سودي عادلانه براي توليد كننده باشد.

همچنين دولت مكلف است نرخ تضميني خريد را متناسب با تورم اعلام شده از سوي بانك مركزي افزايش دهد. آيا اين تحقق همان شعار عدالت طلبي است؟ چرا دولت قيمت خودرو و امثال آن را كنترل نمي كند و حداكثر فشار را به توليد كنندگان شير و گندم وارد مي كند.

جاي تأسف است كه در سال توليد ملي، ضد توليد ملي عمل مي شود و به جاي كمك به كاهش هزينه توليد، خود توليد هدف قرار مي گيرد.

انتظار جدي براي اقدام مؤثر و سريع دولت و برطرف كردن اين ظلم فاحش و اعلام نتيجه به مجلس شوراي اسلامي را داريم".

قيمت اعلام شده از سوي دولت منصفانه نيست

يكي از كشاورزان منطقه ورامين در خصوص مشكلاتي كه با آن مواجه است، گفت: اكثر كشاورزان نسبت به قيمت گندم اعتراض دارند، به دليل اينكه قيمت اعلام شده از سوي دولت منصفانه نيست؛ دليلش هم اين است كه قيمت تمام شده گندم بعد از هدفمند شدن يارانه با تغيير كردن قيمت ها علي الخصوص قيمت سوخت، برق، و ... بيش از اين بوده و اين فقط به ضرر كشاورز است و نه تنها سود نخواهد كرد، بلكه متضرر هم مي شود.

علي سلطاني در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قيمت فعلي گندم باعث خواهد شد يكسري از كشاورزان شغل خود را از دست بدهند؛ بعضي مزارع كوچك كه صرفه اقتصادي ندارند، به كار كشاورزي خاتمه داده، چون برايشان منفعتي ندارد كه كار را ادامه بدهند.

وي بيان كرد: با اين وضعيت ما نيز كه در سطح وسيع كشت داريم بايد كار را تعطيل كرده، چون هزينه تمام شده گندم براي كشاورز حدود 570 تومان است.

قيمت همه چيز افزايش يافت به جز گندم!

وي افزود: متأسفانه تمام نهاده هاي كشاورزي به موقع به كشاورز داده نمي شود يا اصلا تأمين نمي شود؛ در حال حاضر نيز كه تمام اين نهاده ها در حال آزادسازي است، تمام اين مشكلات وجود دارد اما قيمت گندم نسبت به سال گذشته 10 درصد هم گران نشده است.

سلطاني عنوان كرد: در سالي كه به نام سال حمايت از توليد ملي نامگذاري شده، در عمل چيزي احساس نمي شود و عدم تعامل مسئولان با توليد كنندگان يكي از دلايل آن است.

وي افزود: متأسفانه كشاورزي با اين وسعت يك تشكل نظام مند ندارد كه بخواهد حرفش را بيان كند.

مسئولان به شنيدن مشكلات كشاورز رغبتي ندارند

سلطاني يادآور شد: مسئولان هيچ رغبتي نشان نمي دهند كه بخواهند با توليد كننده سر يك ميز بنشينند، مشكلاتش را بررسي كرده و قيمت تمام شده گندم را استخراج كنند.

وي افزود: گراني سوخت نيز يكي ديگر از مشكلات كلي و در عين حال اساسي براي كشاورزان است.

عدم توان خريد سوخت توسط كشاورز با صرفه جويي اشتباه نشود!

اين كشاورز وراميني بيان داشت: آمارهايي كه وزارت نفت مبني بر صرفه جويي در مصرف سوخت مي دهد، در واقع صرفه جويي نيست، بلكه عدم توان كشاورز در خريد سوخت است كه اين به خودي خود مصرف را كاهش مي دهد.

صدا و سيما يك طرفه به قاضي نرود

سلطاني بيان كرد: بنده به عنوان يك عضو از خانواده بزرگ كشاورزان اعلام مي كنم كه از بعضي جهت گيري هاي صدا و سيما راضي نيستيم، چون يك طرفه به قاضي مي رود و مسئول و وزير را در برنامه ها دعوت مي كند، اما توليد كننده را نه.

وي ادامه داد: مسلما وزير مي خواهد فقط در برنامه يكسري آمار بدهد، ولي اگر دو توليد كننده نيز در برنامه حضور داشته باشند و حرف بزنند، قطعا به برطرف شدن مشكلات منجر خواهد شد.

خدمات دولت يكي پس از ديگري در حال قطع شدن است

يك كشاورز ديگر نيز در گفتگو با خبرنگار مهر از اينكه خدمات دولت يكي پس از ديگري در حال قطع شدن است، گلايه كرد.

رمضان زينعلي گفت: مردم ايران اهل كارند، براي آباد شدن كشور تلاش مي كنند و مي خواهند دستشان جلوي بيگانگان دراز نشود، اما اگر حمايتي از سوي مسئولان براي كشاورز صورت نگيرد، نسبت به ادامه كار دلسرد خواهد شد.

وي افزود: قيمتي كه در حال حاضر از سوي دولت اعلام شده به ضرر كشاورز است و اينكه بر چه مبنا و معياري اين نرخ گذاري انجام مي شود، ما بي اطلاعيم.

اين كشاورز گفت: بارها به آزمايش خاك مراجعه كرده ام و آنها مي گويند بايد كودهاي مختلفي به مزارع بزنيد، اگر اينطور پيش برويم، نرخ گندم برايمان بيشتر از هزار تومان تمام مي شود.

وي اضافه كرد: متأسفانه با اين روند كشاورزي در حال نابود شدن است، برخي از كشاورزان زمين هايشان را رها كردند و برخي فقط 50 درصد از زمين را زير كشت برده اند.

زينعلي تأكيد كرد: از ديگر مشكلات مي توان به قطع سمپاشي هوايي اشاره كرد كه ما مجبوريم براي سمپاشي خودمان اقدام كنيم و با اين كار علاوه بر اينكه در معرض خطر سم هستيم، فقدان تخصصمان در اين زمينه هم براي زمين هاي كشاورزي فايده اي ندارد.

وي افزود: متأسفانه مشكل گراني سوخت نيز از ديگر معضلاتي است كه قشر كشاورز با آن روبه‌رو است؛ از مسئولان مربوطه خواستاريم به اين مسئله نگاه جدي داشته باشند.

 


X