منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378525
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

با نگاهي دقيق به معضلات و مشكلات فراروي حيات انسانها، مي توان گفت از عمده ترين علل اين مشكلات ، معضل اقتصادي و معيشتي و مسايل مربوط به آن همچون فقرگرايي، محدوديت تجارت و داد و ستد، تورم ، ناتوانايي اقتصادي ، عدم تناسب عرضه و تقاضا و مسايلي از اين دست است كه بيشتر آن از ثمرات شوم اقتصاد ضد اسلامي حاكم بر جهان و به ويژه كشورهاي اسلامي است و بسياري از بحرانهاي اقتصادي در جوامع انساني از اين نوع اقتصاد ضد اسلامي و ظالمانه نشات مي گيرد و از آثار اين نوع اقتصاد، سركوبي مردم و پايمال ساختن آزادي ها، مسدود ساختن راه هاي معيشت براي مردم و محروم ساختن بندگان خدا از مواهب و بركات الهي است كه خداوند آنها را بر ايشان ارزاني داشته است.
در سالهاي اخير ، مقام معظم رهبري براي اينكه كشور عزيزمان از نظر اقتصادي به درجه ي مطلوب خود برسد و تمامي كارشكني ها و تحريم هاي اقتصادي دشمنان را تحت الشعاع خود قرار دهد ، اسامي سال ها را با محوريت اقتصادي تعيين مي كنند،

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مانند: سال اصلاح الگوي مصرف ،سال همت و كار مضاعف، سال جهاد اقتصادي، ايشان در پيام نوروزي خود به مناسبت حلول سال 1391 هجري شمسي ضمن بيان اقدامات و فعاليت هاي گسترده مردمي و حكومتي در سال گذشته كه به نام « جهاد اقتصادي » ناميده شده بود ، سال جديد را به نام سال « توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني » نامگذاري نمودند؛ تا بحول و قوه الهي و با تلاش و كوشش همه ملت و مسئولان با يك جهش انقلابي در اين امر مقدس،ريشه فقر و بدبختي و بيكاري و اقتصاد نامطلوب از اين سرزمين رخت بربسته و نظام جمهوري اسلامي در تمام زمينه ها الگويي براي ديگر كشورهاي جهان گردد.

مقام معظم رهبري در قسمتي از بيانات گهربار خويش فرمودند:
بخش مهمي از جهاد اقتصادي مسئله‏ ى توليد ملي است كه اگر ملت با همت، عزم و آگاهي و با همراهي برنامه ريزي درست مسئولان بتواند مشكل توليد داخلي را حل كند بدون ترديد بر چالشهايي كه دشمن ايجاد مي كند غلبه خواهد كرد.[2]
هر چند حكومتداري وجوه مختلفي از اقتصاد و سياست و هنر و اجتماع و روابط بين الملل را در بر دارد ، اما ترديدي نيست كه اقتصاد پايه اساسي حفظ ، توسعه و ادامه حيات حكومت ها، به شمار مي رود ، حتي در عرصه دين نيز اهميت اقتصاد تا بدان اندازه است كه پيامبراكرم (ص) فرمودند: « لولا رحمه ربّي علي فقراء اُمتي كاد الفقر أن يكون كفراً»[3]
اگر رحمت پروردگارم بر تهيدستان امتم نبود، نزديك بود فقر به كفر بينجامد.
مسئلة اقتصاد و فقر زدايي به قدري داراي اهميت است كه از آن حضرت نقل شده: « فلو لا الخبز ما صلّينا و لا صمنا و لا أدّينا فرائض ربّنا.»[4]
اگر نان نبود - و شكم ها گرسنه بود - از نماز و روزه و انجام ساير فرائض و واجبات خبري نبود.
مولاي متقيان علي (ع) نيز خطاب به فرزندش محمد حنفيه مي فرمايند:
« يَا بُنَيَّ إِنِّي أَخَافُ عَلَيْكَ الْفَقْرَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنْهُ فَإِنَّ الْفَقْرَ مَنْقَصَةٌ لِلدِّينِ مَدْهَشَةٌ لِلْعَقْلِ دَاعِيَةٌ لِلْمَقْتِ».[5]
اي فرزند! من از تهيدستي بر تو هراسناكم ، از فقر به خدا پناه ببر، كه همانا فقر ، دين انسان را ناقص ، و عقل را سرگردان ، و عامل دشمني است.
فقر زدايي ، پروسه اي است كه نتيجه آن ، ايمان زايي ، انديشه گستري ،رفاه عمومي ، زدودن بسياري از تخلفات و جرم ها و عداوت ها و ... است و البته اين مهم نيز با شعار و بخشنامه و دستورالعمل هاي بي پشتوانه ميسر نمي شود. فقر زدايي ، جز با توسعه متوازن و عدالت محور اقتصاد ميسر نمي شود . حكومت ها ، اگر نخواهند يا نتوانند توسعه اقتصادي مناسب با جامعه خود تدارك ببينند ، يا دچار شكاف طبقاتي خواهند شد و يا در عادلانه ترين شكل ممكن ، فقر را به تساوي بين مردمانشان تقسيم خواهند نمود. ما ، ناگزير از توسعه اقتصادي هستيم ، با اين حال از آنجا كه در عرصه اقتصاد ، سال ها از قافله كشورهاي پيشروي اقتصادي عقبيم ، رسيدن به حد مطلوب ، با عملكردهاي معمول اقتصادي ميسر نيست بلكه تلاش هاي جهاد گونه درزمينه هاي مختلف اقتصادي مي طلبد.
بدون شك مطالعه مسيري كه مقام معظم رهبري از سال اصلاح الگوي مصرف و همت مضاعف، كار مضاعف ترسيم كردند تا سال گذشته كه به جهاد اقتصادي و امسال به توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني رسيدند اين موضوع را به اثبات مي رساند كه در مسير تبديل ايران اسلامي به يك قدرت اقتصادي، ايشان از ريشه اي ترين كارها همچون تغيير فرهنگ مصرف در كشور تا ملزومات آن يعني حمايت از كالاي ايراني و توليد داخلي توجه لازم را داشته و راه را نشان داده اند. به عبارتي ديگرمي توان گفت انتخاب اين شعارمحوري بعد از سال جهاد اقتصادي در راستاي برنامه‌هايي است كه نظام جمهوري اسلامي در سالهاي گذشته داشته است ، مي باشد.
آنچه كه از مفهوم توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني مي توان درك كرد آن است كه به نظر مي رسد اين نوع اقدامات داراي مؤلفه هايي به شرح ذيل است كه با درك و فهم صحيح و تلاشي بيشتر در حوزه اقتصادي و استفاده بهتر از ظرفيت هاي اقتصادي در كشور ، مي توان در راستاي تحقق شعار سال 91 ، گام برداشت :

1- معني و مفهوم توليد ملي
توليد ملي ( يا محصول ملي ) به ارزش پولي همه ي كالاها و خدماتي كه در دوره ي معيني، معمولا ً يك سال، در كشوري توليد شده، گفته مي شود. به اين اعتبار توليد ملي يك جريان در واحد زمان است و معمولا ً بر حسب دلار در سال و مانند اينها ، بيان مي شود . درآمد ملي به ارزش پولي تمامي درآمدهايي كه در دوره ي معيني در كشوري، در جريان توليد، كسب شده گفته مي شود. « هزينه ي ملي » ارزش پولي تمام هزينه هايي است كه در دوره ي معيني در كشوري پرداخت شده است. توليد ملي را بسته به اينكه هزينه هاي توليد از آن كم شده يا نه مي توان به دو زيرشاخه تقسيم نمود: توليد خالص ملي و توليد ناخالص ملي
1-1- اهميت توليد ملي
در جهان صنعتي امروز، به توليدملي به عنوان يك سلاح رقابتي نگريسته مي‌شود و سازمان‌هاي توليدي در محيطي قرار گرفته‌اند كه از ويژگي‌هاي آن مي‌توان به افزايش فشارهاي رقابتي، تنوع در محصولات، تغيير در انتظارات اجتماعي و افزايش سطح توقع مشتريان اشاره كرد.
اهميت توليد ملي در اقتصاد بر كسي پوشيده نيست. در سال‌هاي اخير به قدري اين موضوع از سوي متوليان امر توليد تكرار شده است كه هر كس به شخصه مي‌تواند درباب فوايد آن براي استقلال كشور، جلوگيري از خروج ارز و مهم‌تر از همه اشتغال‌زايي، اظهار نظرنمايد.
1-2- توليد ملي ، قبل از انقلاب اسلامي
رژيم وابسته پهلوي از طريق اجراي سياستهاي استعماري ضربه هاي مهلكي به توان توليد ملي وارد كرد و عقب افتادگي هاي فراواني را براي مردم و كشورمان به ميراث گذاشت.درگذشته، دشمنان مردم نه تنها هويت ديني بلكه همه احساس توانائي و روحيه خود باوري را هدف گرفته و ضربه هاي ويرانگري را در اين عرصه به ملت ما وارد نموده بودند و هويتي وابسته ، مصرفي ، ناتوان ، غير خلاق و در خدمت غرب را به ملت ما وارد كرده بودند.زخم ها وجراحت هاي فراواني كه آثار آنها كم وبيش ،مشهود ومحسوس است وبخش مهمي از رنجهاي ملت ما ناشي از اين زخمهاست..
1-3- توليد ملي ، بعد از انقلاب اسلامي
وجه مهم استقلال خواهي و استعمار ستيزي در انقلاب اسلامي ، جبران تحقيري بود كه از ناحيه ضربه به توليد ملي در ملت ما بوجود آمده بود .از همين رو در مقدمه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ضمن برشمردن اعتراض در هم كوبنده امام خميني (ره) به توطئه آمريكائي انقلاب سفيد كه گامي در جهت تثبيت پايه هاي حكومت استبدادي و تحكيم وابستگي هاي سياسي ، فرهنگي و اقتصادي ايران به امپرياليزم جهاني بوده بعنوان طليعه نهضت اسلامي و بدنبال آن ارائه نظريه حكومت اسلامي كه در آن اقتصاد وسيله است نه هدف ، چنين آمده است:
در تحكيم بنيادهاي اقتصادي اصل ، رفع نيازهاي انسان در جريان رشد و تكامل اوست نه همچون ديگر نظامهاي اقتصادي تمركز و تكاثر ثروت و سودجوئي ، زيرا كه در مكاتب مادي اقتصاد خود هدف است و بدين جهت در مراحل رشد ، اقتصاد عامل تخريب و فساد و تباهي ميشود ولي در اسلام اقتصاد وسيله است و از وسيله انتظاري جز كارآئي بهتر در راه وصول به هدف نميتوان داشت. با اين ديدگاه برنامه اقتصاد اسلامي فراهم كردن زمينه مناسب براي بروز خلاقت هاي متفاوت انساني است و بدين جهت تامين امكانات مساوي و متناسب و ايجاد كار براي همه افراد و رفع نيازهاي ضروري جهت استمرار حركت تكاملي او برعهده حكومت اسلامي است.
و در اصل سوم قانون اساسي دولت را موظف به بكارگيري همه امكانات خود مي نمايد تا از جمله مواردي همچون بند 12 مبني بر پي ريزي اقتصاد صحيح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامي جهت ايجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هرنوع محروميت در زمينه هاي تغذيه و مسكن و كار و بهداشت و تعميم بيمه و بند 13مبني بر تامين خودكفائي در علوم و فنون صنعت و كشاورزي و امور نظامي و مانند اينها محقق گردد و در اصل 43 براي تامين استقلال اقتصادي جامعه و ريشه كن كردن فقر و محروميت و برآوردن نيازهاي انسان در جريان رشد ، با حفظ آزادگي او بعنوان ضوابط حاكم بر اقتصاد ايران در بندهاي 8 و 9 مي نوسيد:
بند 8: جلوگيري از سلطه اقتصادي بيگانه بر سلطه كشور
بند9: تاكيد بر افزايش توليدات كشاورزي ، دامي و صنعتي كه نيازهاي عمومي را تامين كند و كشور را به مرحله خودكفائي برساند و از وابستگي برهاند.
براي نيل به مطالبات مقام معظم رهبري در سال 91 (سال توليد ملي وحمايت از كار و سرمايه ايراني)، بايد هدف نهايي رسيدن به توليد صادرات ‌گرا و تبديل شدن ايران به يك كشور صادراتي باشد. توليد داراي ابعاد گوناگون است. از يك طرف اشتغال را افزايش مي‌دهد و از طرفي واردات را كاهش مي‌دهد. علاوه بر آن اثر رواني آن يعني افزايش اعتماد به نفس ملي و غرور ملي ارتقاء خواهد يافت و اثرات هويت‌بخش آن بر شخصيت تك‌تك مردم نيز مؤثر خواهد بود. استقلال اقتصادي از مسير توليد مي‌گذرد. بنابراين توليدات استراتژيك بايد در اولويت سياست اقتصادي سال 91 قرار گيرد و موانع توليد بايد شناسايي و برطرف شود و اصل توليد ملي نيز به مثابه ارزش معرفي شود.

2- حمايت ازكار وسرمايه ايراني
پيامبر اكرم(ص) مي فرمايند: طَلَبُ الحَلالِ فَرِيضَةٌ عَلَي كُلِّ مُسلِمٍ و مُسلِمَةٍ[6]
كار كردن براي كسب مال حلال، بر هر مرد و زن مسلمان واجب است.

هر جامعه‏اى براى تداوم حيات و بقا به كار و فعاليت مردم و مسؤولان احتياج دارد. كار قسمت اعظم از زندگى انسان را در بر مى‏گيرد. به عقيده‏ىِ بسيارى از متفكران اجتماعى و انديشمندان اسلامى انسان موجودى اجتماعى است. انسان‏ها قسمت اعظم نيازها و احتياجات خود را از طريق كار گروهى و اجتماعى تأمين مى‏كنند. كار سرمايه و ذخيره‏ىِ ملى است و مى‏تواند به رشد تمدن كمك كند. اگر افراد جامعه‏اى به طور نسبى بتوانند كار و شغل مناسب به دست آورند و شغل آنان متناسب با استعدادها، توانايى‏ها و علائق آنها باشد، زمينه براى نوآورى، ابتكار، رشد و پيشرفت در ابعاد اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى جامعه به وجود مى‏آيد. برعكس اگر زمينه‏هاى اشتغال و كار در جامعه محدود و تقاضا براى كار بسيار باشد، به تدريج بيكارى افزايش مى‏يابد. گسترش بيكارى منجر به آسيب‏ها و پيامدهاى ناگوار در جامعه مى‏شود.
2-1- حمايت هاي كامل و درست
كار مجموعه عملياتى كه انسان با استفاده از مغز، دست‏ها، ابزار و ماشين‏ها براى استفاده‏ىِ عملى از ماده روى آن انجام مى‏دهد و اين اعمال نيز متقابلاً بر انسان اثر مى‏گذارد و او را تغيير مى‏دهد.
توليدي كه بر پايه هاي سرمايه هاي انساني و اجتماعي شكل گيرد، سرريز هاي مثبت خارجي خواهد داشت و اين سرريزها عامل ارتقاء بيشتر توليد شده و از سويي با ايجاد بسترهاي خصوصي سازي و كارآفريني در كنار مهيا كردن ابزار بهره وري ( سرمايه هاي انساني و اجتماعي) تمايل به سرمايه گذاري در توليد را افزايش داده و بازار را به سمت رقابتي شدن مي برد. و آن جاست كه قيمت رقابتي يكي از ثمرات مثبت بازار رقابتي است، شكل مي گيرد. راه اصلي براي اين كه توليد خودش، خودش را قوي كند اين است كه توليد بر پايه سرمايه هاي انساني و اجتماعي شكل بگيرد وبراي اين امر لازم است كه دانش داخلي سوار بر تكنولوژي وارداتي شود. براي اين كه دانش سوار بر تكنولوژي وارداتي شود دولت بايد حمايت كند. حمايت در سرمايه گذاري در امر تحقيق و توسعه، بزرگترين رسالت امروز دولت در سال رونق توليد مي باشد.اين امر سبب ايجاد سرمايه هاي اجتماعي شده و به تبع آن، توليد از ثمرات مثبت اي كه كشورهاي توسعه يافته از توليد خويش بهره مند مي شوند، برخوردارخواهد شد. لذا براي رونق توليد، دولت بايد حمايت كند. منتهي حمايت درست نه عدم حمايت و نه تخريب و نه حمايت نادرست.

2-2- نظارت در كار
يكى از امور مهم، نظارت و كنترل بر كارها و فعاليت‏ها است. اگر نظارت بر كار به‏نحو مطلوب صورت گيرد، كاهش آسيب‏ها و افزايش كارايى‏ و نهايتاً رشد و رونق اقتصادى و اجتماعى را به دنبال مى‏آورد.
نظارت در كار اقشار مختلف، مهم تلقى مى‏شود؛ اما به نظر مى‏رسد كه نظارت بر فعاليت‏ها و كارهاى دو قشر بازرگانان و مديران (زمامداران) ضرورى‏تر است.
چنان كه حضرت على (ع) مى‏فرمايد:
اى گروه بازرگانان از خدا بترسيد، به خريداران نزديك شويد، با بردبارى و حوصله خود را از سوگند خوردن دور كنيد و از دروغ بپرهيزيد و از ستم بر كنار باشيد و ستمديدگان را يارى كنيد و پيمانه و ترازو را به صلاح آوريد، در كار مردم تقلّب نكنيد و در روى زمين فساد برپا ننماييد و تبه‏كارانه زندگى نكنيد.[7]
كارگران ازارزشمندترين طبقه و سودمندترين گروه , در جامعه ها هستند. چرخ عظيم جوامع بشري , با دست تواناي كارگران در حركت و چرخش است . حيات يك ملت مرهون كار و كارگراست[8]
2-3- راههاي رسيدن به اهداف نامگذاري سال 91
توليد ملي، تلاش و جهادي اقتصادي مي‎طلبد، و رسيدن به مقصد مطلوب در نتيجه يك برنامه‎ريزي صحيح و مدون اتفاق مي‎افتد و اگر بتوانيم به درستي به وظيفه خود عمل كنيم قطعا خواسته رهبري محقق مي‎شود. ضرورت جهاداقتصادي براي غلبه برتمامي مشكلات مفيد بوده است كه ادامه اين روند نتيجه خوبي را براي ما خواهد داشت. بنابراين همه ما نسبت به اين وظيفه خطير مسئول هستيم چرا كه همت همه‎جانبه مي‎تواند راه را براي رسيدن به خواسته‎هايمان نزديك‎تر كند.
- مجلس و دولت در اين سال بايد با برنامه ريزي هماهنگ بتوانند اين شعار مهم را در عرصه اقتصاد ملي به يك باور عمومي تبديل و زمينه را براي شكوفايي هرچه بيشتر اقتصاد كشور مهيا كنند.
- نامگذاري سال 91 به عنوان سال« توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني» وظيفه متوليان را سنگين و تلاش بيشتر در اين بخش را ضروري مي كند.
- رسيدن به اهداف نامگذاري سال 91 بدون توجه به علت هاي فرهنگي و رواني گرايش به مصرف كالاهاي خارجي و مقابله فرهنگي با اين معضل امكان پذير نخواهد بود. تحقق بيانات رهبر معظم انقلاب نيازمند ارتقا سطح كيفي و تغيير نگرش برخي از هموطنان به توليدات داخلي است. بايد همه مسوولان و مديران بخش صنعت و فرهنگي از لحاظ نظري و اجرايي و به صورت عملياتي بايد به اين پيام توجه كنند
- بايد باحل مشكلات توليدكنندگان انگيزه توليد آنها را از افزايش داد.
- بايد استانداردهاي ساخت داخل را به حد مطلوب برسانيم تا مردم بتوانند براي رفع نيازهاي خود بويژه اقلام مصرفي و روزمره، كالاهاي ايراني را انتخاب كنند ،ارتقا سطح كمي و كيفي توليدات داخلي و خريد آن توسط مردم ايران اسلامي ضمن به گردش درآوردن اقتصاد كارخانه ها موجب كاهش شديد نرخ بيكاري در كشور را فراهم خواهد كرد.
- واردات اجناس خارجي يكي از عوامل عمده وابستگي كشور در بخش هاي مختلف اقتصادي است و قطع آن نخستين گام در جهت استقلال و پايان دادن به تمام وابستگي هاي كشور است.
- با برنامه ريزي هاي منسجم و كارشناسي مسوولان بخش صنعت و بانك هاي عامل بايد به بهترين شكل ممكن از سرمايه هاي ايراني استفاده كنند.
- با توجه به اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها، توليدات داخلي بويژه در حوزه كشاورزي و صنعت بيش از پيش نيازمند حمايت دولت هستند تا بتوانند تحولات مهمي را در عرصه توليد رقم بزنند.
سخن آخر اينكه:
ايران اسلامي همواره در طي 33 سال عمر خود با هجمه هاي مختلف از سوي استكبار جهاني مواجه بوده است و دشمن سعي كرده با تحريم ها مانع از پيشرفت و توسعه ايران شود. دشمن با شكست در صحنه هاي مختلف تقابل با نظام، با شكست هاي فاحش مواجه شده است، دشمن امروز جبهه ديگري را مورد هدف قرار داده است و آن، عرصه اقتصادي است. اما اراده محكم و استوار حركت ملت ايران در مسير اقتدارو عزت به عنوان يك عامل مهم در شكست توطئه هاي دشمنان نظام محسوب مي گردد، دشمن در تقابل با ملت ايران از ابزار تحريم استفاده مي كند و اين ابزار نيز همواره با ايستادگي ملت بزرگ ايران به شكست منتهي شده است. امروز دنياي غرب قصد جلوگيري از پيشرفت ما را كرده است. آنها مي خواهند با تحميل تحريم ها و جلوگيري از پيشرفت ملت ايران، استقلال و عزت ما را هدف قرار دهند. حال كه رهبر معظم انقلاب اسلامي، با ايستادگي هاي خود فضاي جهادي جديدي براي جوانان ما و ملت پر افتخارو مسئولين ايران اسلامي آماده كرده است، بايد قدر آن را بدانيم و همه همت و نيروهاي خود را براي شكست طرح هاي ظالمانه غرب عليه ملت ايران بسيج كنيم . والسلام
منابع مورد استفاده:
- نهج البلاغه
- صحيفه نور
- پايگاه اينترتي مقام معظم رهبري
- حيدري نراقي، علي محمد، جهاد اقتصادي، قم 1390
- آزادبخت، محمد حسين، حمايت از توليد ملي لازمه قدرت اقتصادي، پايگاه اينترتي بولتن نيوز
- علي اكبري حسن، توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني، پايگاه اينترتي مشرق


[1]- مشاور حقوقي دانشگاه صنعتي سهند، كارشناس ارشد حقوق بين الملل

[2]- پيام نوروزي مقام معظم رهبري درسال91

[3]- جامع الاخبار، 109، فصل 67، في الفقراء

[4]- وسايل الشيعه، ج 12، ص17

[5]- نهج‏البلاغه، حكمت 311

[6]- جامع الاخبار، ص 389، حديث 1079
[7]- نهج‏البلاغه، حكمت 403

[8] - امام خميني ،صحيفه نور, ج 12ص211

منبع:http://www.njavan.com


سه شنبه سی یکم 5 1391 17:47
X