منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378171
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
درد دل يك توليدكننده

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از خبرگزاري فارس از ساري، در بعضي از نقاط شهر مسئولان اقدام به توزيع مرغ 4 هزار و 800 توماني كردند كه نشان از آن دارد مسئولان با اين قيمت كنار آمده‌اند و مردم در ماه مهماني خدا ساعت‌ها مقابل تعاوني‌ها و مراكز پخش كه در نگاه اول طولاني بودن صف جلب توجه مي‌كند در گرما براي خريد گوشت دولتي در صف مي‌ايستند.

ظاهراً ايستادن در صف‌هاي طولاني عادت ماندگار مردم شده است، مردم گلايه دارند كه اين مراكز توزيع مرغ ارزان تعدادشن محدود است و در همه جاي شهر نيست.

يك شهروند ساروي كه ساعت‌ها در صف مرغ در گرما ايستاده است، مي‌گويد: با گران شدن گوشت قرمز غذاي اصلي ما گوشت مرغ است البته با گراني‌هاي اخير مصرف مرغ  ما هم كاهش پيدا كرده و حتي صله رحم كه از تاكيدات دين است را نمي‌توانيم به جا بياوريم، الان دغدغه ما اين است اين قيمت بيشتر هم شود، قيمت‌ها اصلا ثابت نيست و هر روز در هر جايي يك قيمت را مي‌بينيم.

حال با اين همه انتظار مرغ منجمد را پخش مي‌كنند كه اصلا كيفيت ندارد و با هر روشي آن را  طبخ مي‌كنيم باز هم نمي‌شود ميل كرد.

اتحاديه مطالبات 60 روز پيش مرغداري را هنوز نداده است

در پي گران شدن قيمت نهاده‌هاي صنعت مرغداري جوجه‌ريزي كاهش پيدا كرد كه اين اقدام موجب آن شد كه قيمت گوشت مرغ به طور سرسام‌آوري افزايش پيدا كند.

يك توليدكننده مرغ كه در سال بيش از 700 تن مرغ توليد مي‌كند در گفت‌وگو با فارس گفت: 45 روز پيش پول پيش‌فروش سويا را از من گرفتند و هنوز يك كيلوگرم سويا ندادند و اتحاديه مطالبات 60 روز پيش مرغداري را هنوز نداده است.

اين توليدكننده يادآور شد: در گذشته سويا را با قيمت دولتي 800 تومان مي‌خريديم اما حالا بايد با 2 هزار و 200 تومان به صورت آزاد بخريم و در موقع تخليه سالن و انتقال مرغ موظف شده‌ام مرغ را كيلويي 3 هزار و 700 تومان به پشتيباني دام بدهم كه اين مقدار هزينه مرا نيز تامين نمي‌كند.

براي دوره بعد جوجه‌ريزي نمي‌كنم

اين توليدكننده ادامه داد: اگر دولت مرا پشتيباني مي‌كرد همه مرغ را مي‌دادم ولي وقتي من كنجاله را از دلال و آزاد تامين مي‌كنم چرا بايد به پشتيباني مرغ بدهم در حالي كه دلال از من كيلويي 4 هزار و 100 تومان مي‌خرد.

وي افزود: مسايل ديگري در كنار گراني سويا همانند بيماري، گراني سوخت و دستمزد كارگرها موجب شده هزينه‌ها افزايش پيدا كند و ديگر براي دوره بعد جوجه‌ريزي نمي‌كنم زيرا هزينه هر جوجه يك هزار و 200 تومان است و مواد اوليه را هم ندارم.

براي تامين علوفه از دلال بايد نقد بخرم

وي اضافه كرد: براي تامين علوفه از دلال بايد نقد بخرم كه اگر اعتباري علوفه را بخرم روي هر علوفه 3 درصد سود مي‌گيرند، در حقيقت دلالان با مرغداران شريكند و اين در حالي است كه براي يك دوره جوجه‌ريزي يك واحد 40 هزار قطعه‌اي با نژاد معمولي به 75 تن كنجاله نياز دارم و اگر تغيير نژاد دهيم مقدار افزايش مي‌يابد و اين مقدار را از دلالان تهيه مي‌كنم البته هم‌اكنون اتحاديه و شركت پشتيباني دام هيچگونه حمايت نمي‌كنند.

نبود تناسب بين عرضه و تقاضا

وي يادآور شد: تا زماني كه مديريتي روي علل گراني و افزايش قيمت محصولات كشاورزي و دامي و از جمله گوشت مرغ انجام نشود و مديريت بازار ناكارآمد باشد، شاهد نابساماني شديد در بازار اين محصول خواهيم بود و نبود تناسب بين عرضه و تقاضا علت افزايش شده تا مشكلات روز به روز بيشتر شده و اوضاع معيشتي مردم به اين وضعيت برسد كه بايد در اين زمينه چاره‌انديشي كرد.

البته تقاضاي كاذب مردم در بازار مرغ اين نابساماني را دامن مي‌زند و اين امكان وجود دارد كه خانواده‌ها دست به احتكار بزنند زيرا دست هر خانواده‌اي كه از كنار مراكز پخش مي‌گذرد بيش از نياز مي‌رسد بيشتر مي‌خرد.


X