منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378171
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
اشتغال طلايي

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني، مجيد فرجي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اينكه مقدمات راه اندازي انجمن صنفي سازندگان طلا و جواهر استان تهران از 8 سال پيش فراهم شده بود، گفت: در ابتدا يك هنرستان طلا و جواهر را راه اندازي كرديم كه علاقمندان مي توانستند در آن ثبت نام كنند.

وي با بيان اينكه صنعت طلا سازي در ايران نتوانسته به رشد مطلوب خود دست يابد، گفت: اين در حالي است كه كشور تركيه با ارائه وام دولتي به طلاسازان توانسته است به جايگاه خوبي در بازارهاي جهاني دست يابد.

فرجي با تاكيد بر اهميت ساخت و توليد طلا و جواهر در كشور گفت: در راستاي دستيابي به اين هدف، انجمن صنفي سازندگان طلا و جواهر استان تهران تشكيل شد و اقدام به انتشار فراخواني براي عضو گيري كرد كه با استقبال خوبي مواجه شد.

وي ادامه داد: در آن مقطع زماني تعداد قابل توجهي كارگاه زيرزميني جواهر سازي در سطح شهر مشغول فعاليت بودند كه با تشكيل كارگروه هاي بازرسي توانستيم شيوه كاري اين كارگاه ها را مورد ارزيابي قرار دهيم و از همين راه اقدام به عضو گيري كرديم.

يازديد فني از كارگاه‌هاي جواهر سازي/ تحول در ساخت طلا

عضو هيات رييسه انجمن صنفي سازندگان طلا و جواهر استان تهران ادامه داد: با حمايت و همراهي صندوق توسعه صادرات از چندين گروه از متخصصان جواهر سازي از كشورهاي ديگر دعوت كرديم تا كارگاه هاي جواهرسازي را مورد بازديد فني قرار دهند.

وي تاكيد كرد: با تداوم اين روند شيوه ساخت طلا در كشور تا حدودي متحول شد، به طوري كه هم اكنون نمونه كار برخي از كارگاه هاي فعال مشابه نمونه هاي خارجي است كه تشخيص آن توسط افراد خبره امكانپذير است.

فرجي با اعلام اينكه حمايت از حرفه  طلا و جواهرسازي مي تواند ارزآوري و اشتغالزايي مناسبي را براي كشورمان به ارمغان آورد گفت: با يك كيلو طلا مي توان 25 فرصت شغلي ايجاد كرد؛ با اين وجود هيچ يك از ارگان ها و نهادهاي دولتي حاضر به همكاري با انجمن نيستند.

وي توضيح داد: به عنوان مثال بانك ها با وجود كامل بودن مدارك در پرداخت وام هاي موردنظر كارشكني مي كردند و يا مدت زمان كوتاهي براي بازپرداخت وام ها اختصاص مي دادند.

بيمه؛ مشكل دامنه دار طلاسازان

فرجي، يكي از مشكلات اعضاي انجمن را مربوط به بيمه تامين اجتماعي دانست و گفت: ما كارگاه هايي داريم كه بيش از سه كارگر را در استخدام خود دارند و با اين وجود با مشكلات بيمه اي زيادي دست به گريبان هستند.

وي تصريح كرد: در مورد پرداخت حق بيمه تا چند سال قانون 10 درصدكارفرما و 20 درصد دولت حكمفرما بود كه بعد از گذشت مدت كوتاهي متوقف شد.

عضو هيات رييسه انجمن صنفي سازندگان طلا و جواهر استان تهران تاكيد كرد: براي رفع اين معضل تغيير ماده هاي قانوني  در دستور كار شركت هاي بيمه اي قرار گرفته است؛ به طوري كه به عنوان مثال صنف خياط را در گروه مشاغل سخت قرار داده اند، اما با وجود خطرات مربوط به اسيد كاري، صنف طلا و جواهر را در اين گروه طبقه بندي نكرده اند.

فرجي در توضيح ديگر مشكلات پيش روي اعضاي انجمن نيز گفت: سازمان استاندارد اخيرا در نامه اي كتبي اعلام كرده كه بايد خط توليد واحدهاي كارگاهي مشخص باشد كه اين به معناي هزينه هاي جديد براي ابزارالات و ريخته گري است.

عيار 18 بر صدر

فرجي، درباره مشكلات مربوط به  استانداردسازي طلا و جواهرگفت: در گذشته عيار مورد استفاده در طلاسازي 17 يا 18 بود. با اين وجود طلا سازان با تلاش زيادي موفق شدند تا عيار طلا را از 17 به 18 برسانند و پس از مدت كوتاهي عيار 18 عملا جايگزين عيار 17 شد؛ به طوري كه امروزه ديگر عيار 17 در بازار وجود ندارد.

وي ادامه داد: در چنين شرايطي نتوانستيم به جايگاه اصلي خود در بازارهاي جهاني دست يابيم. اين در حالي است كه طلا و جواهر در اقتصاد خانوار ا يراني نقش مهمي را ايفا مي كند.

طلاسازان هم به فكر تعاوني مسكن افتادند

رييس هيات مديره تعاوني مسكن طلا ، جواهر و نقره تهران با تاكيد بر اهميت ساخت شهركي به منظور گردآوري كارگاه هاي طلا سازي گفت: پس از سه سال از آغاز فعاليت انجمن،  به نوبت شركت هاي تعاوني مسكن اعضاي صنف و شركت تعاوني توليد و توزيعي اعضاي صنف را ثبت رسمي كرديم و با تعيين اعضاي هيات مديره، 12 هزار و 500 متر زمين را در منطقه رودهن خريداري كرديم.

وي ادامه داد: با اعلام يك فراخوان گسترده، از تمامي علاقمندان به سرمايه گذاري دعوت كرديم  تا در برج طلا و جواهر سرمايه گذاري كنند.

فرجي توضيح داد: اين پروژه شامل 144 واحد مسكوني، 72 واحد تجاري از 15 متر تا 130 متر و 3 سالن 1800 متري است كه قرار است نمايشگاه دائمي طلا و جواهر در يكي از آنها ساخته شود.

شهر طلايي در دست ساخت

رييس هيات مديره تعاوني مسكن طلا ، جواهر و نقره تهران ادامه داد: طي 2 سال گذشته مذاكراتي را نيز با فرماندار، شهردار و نماينده مجلس رودهن داشتيم و طرحي براي ساخت شهر صنعتي طلا جواهر در رودهن ارائه كرديم.

وي افزود: به اين منظور گروه تخصصي ويژه اي را به كار گرفتيم و 130 هكتار براي ساخت شهر طلا در نظر گرفتيم. در عين حال هزار واحد كارگاهي نيز در اين پروژه لحاظ شد.

فرجي اعلام كرد: تمامي كارگاه هاي پراكنده در سطح تهران مي توانند در اين پروژه سهم داشته باشند.

وي توضيح داد: امكانات رفاهي مناسبي در اين پروژه در نظر گرفته شده است، مثلا  براي كارگرها سوييت درنظر گرفته شده و 7500 شغل در اين 130 هكتار لحاظ شده است كه بدين طريق مي توان بيكاري در اين منطقه را ريشه كن كرد.

فرجي با بيان اينكه كلنگ ساخت اين پروژه در سال گذشته و توسط وزير مسكن وقت به زمين خورده است، گفت: در حال حاضر تنها تعاوني مسكن انجمن طلا و جواهر متولي انجام اين پروژه است و نمايندگاني در حال پيگيري اين طرح هستند.

 وي بيان كرد: بعد از ما به فراخور حال چند انجمن ديگر نيز مانند انجمن مخراجكارها تشكيل شد كه البته ما هم براي آنها آرزوي توفيق داريم.

وي ادامه داد: با احتساب بازارياب ها در حال حاضر حدود 2 هزار نفر عضو داريم. وي افزود: از آنجايي كه كارگاه هاي تحت پوشش انجمن موظف به دريافت كدهاي شناسايي هستند، با همكاري مستمر با سازمان استاندارد موفق شديم تا حدود 700 كد به توليد كنندگان اختصاص دهيم.

اين عضو هيئت رئيسه انجمن صنفي سازندگان طلا و جواهر استان تهران، بيان اميدواري كرد: همه فعالان صنعت صلا و جواهر در رابطه با محصولات و خدمات توليدي، شيوه بازاريابي و برند صنعتي، براي توسعه سطح مشاركت و فرهنگ سازي اقدام كرده و با انسجام در منابع انساني موضوعات مهمي همچون جلوگيري از ورود كالاي قاچاق مصنوعات طلا، ساماندهي تجهيزات و ابزار آلات و نيز آموزش ،تحقيقات و توسعه علمي را سرلوحه كار خود قرار دهندX