منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378523
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
آموزش مهارتي

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از خبرگزاري فارس از همدان، سيدمهدي باقري در جمع خبرنگاران به مناسبت روز ملي كارآفريني و آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي به اهميت آموزش مهارت و فناوري پرداخت و اظهار داشت: اين مهم به عنوان بنياني براي توانمندسازي سرمايه انساني و تربيت نيروي انساني متعهد، متخصص و كارآفرين متناسب با استعدادهاي افراد و نياز بازار كار به شمار مي‌رود و بايد مورد توجه جدي باشد.

وي با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبري مبني بر ايجاد ثروت در كشور افزود: به طور قطع ايجاد اشتغال پايدار به همراه ايجاد ثروت براي كشور مستلزم برخورداري از نيروي كار ماهر و زبده است كه اين مهم نيز از طريق مهارت‌آموزي حاصل مي‌شود.

مديركل آموزش فني و حرفه‌اي استان همدان از گستره وسيع بحث آموزش و مهارت‌آموزي سخن راند و تأكيد كرد: براي مثال مي‌توان به فناوري هسته‌اي، سلول‌هاي بنيادين و ... در كشور اشاره كرد كه به طور قطع توانمندي و كسب موفقيت در اين عرصه در گرو كسب مهارت و آموزش بوده است.

لزوم آموزش مستمر و مداوم در مهارت‌آموزي

وي خاطرنشان كرد: اقتصاد هر كشوري با منابع انساني آن به شكوفايي و رشد دست مي‌يابد كه از اين منظر بايد منابع انساني آن جامعه توانمند، خبره و زبده باشند تا زمينه تحقق پيشرفت و توسعه كشور را فراهم آورند.

باقري ادامه داد: به طور قطع آموزش‌هاي مستمر و مداوم در بحث مهارت‌آموزي مي‌تواند ما را در دستيابي به اهداف ترسيم شده در راستاي رشد و تعالي كشور سوق دهد.

وي تصريح كرد: در صورت بي‌توجهي و يا كم‌توجهي به آموزش نيروي انساني و توانمندسازي آن، ديگر شاخص‌هاي توسعه‌يافتگي در كشور نيز با مشكل مواجه مي‌شود به همين دليل بايد به اين مهم توجه كافي و وافي صورت پذيرد.

مديركل آموزش فني و حرفه‌اي استان همدان در ادامه سخنانش با نادرست خواندن هرم تحصيلي موجود در كشور، آن را ناشي از سياست‌هاي غلط خواند و اظهار داشت: كسب مهارت عملي به همراه مباحث نظري مي‌تواند ما را در پيشبرد بهتر امور جامعه ياري رساند.

به گفته وي 70 درصد مباحث در مراكز آموزشي به صورت نظري و 30 درصد آن عملي است در صورتي كه بايد توجه به مباحث مهارت‌آموزي مد نظر ويژه قرار گيرد تا از اين منظر كاهش بيكاري را در جامعه شاهد و ناظر باشيم.

لزوم يكپارچه‌سازي آموزش‌ها

باقري با تأكيد بر لزوم يكپارچه‌سازي آموزش‌ها، آن را زمينه‌ساز شتاب روند توسعه‌اي كشور خواند و افزود: از سوي ديگر آموزش‌ها بايد تخصصي و مداوم باشد تا از اين منظر به نتايج دلخواه دست يابيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش از راه‌اندازي مركز مشاوره و هدايت شغلي با عنوان رهگيري اشتغال مهارت‌آموختگان در مراكز فني و حرفه‌اي استان خبر داد و افزود: اين طرح براي نخستين بار از سوي استان همدان مطرح و در كشور نيز به مرحله اجرا درآمد.

مديركل فني و حرفه‌اي استان همدان خاطرنشان كرد: در اين مركز مشاوره لازم به متقاضيان در مورد حرفه مورد علاقه وي داده مي‌شود كه بعد از فارغ‌التحصيلي، تا يك سال وضعيت او رهگيري مي‌شود تا چگونگي فعاليتش در اين عرصه معلوم و ارزيابي شود.

وي با اشاره به موفقيت‌هاي حاصله در اين زمينه گفت: رهگيري اشتغال استان از 11 درصد به 26 درصد ارتقا يافته در صورتي كه نرم كشوري آن 13 درصد است.

8 پودمان براي ارتقاي سطح علمي مهارت‌آموزان در نظر گرفته شد

باقري توسعه و ارتقاي آموزش‌هاي مهارتي در تمام سطوح اجتماع را از رويكردهاي اصلي سازمان فني و حرفه‌اي دانست و اظهار داشت: با توجه به برخورداري فني و حرفه‌اي استان از امكانات و تجهيزات مطلوب، هشت پودمان جديد براي ارتقاي سطح علمي فعالان در نظر گرفته شده است.

وي اين پودمان‌ها را شامل رشته‌هاي الكترونيك، مكانيك خودرو، برق صنعتي، الكترونيك نيروگاهي، تأسيسات الكترونيكي ساختمان، آسانسور، جوشكاري و ماشين‌ابزار خواند كه متقاضيان اين رشته‌ها از مهرماه سال جاري جذب مي‌شوند.

مديركل فني و حرفه‌اي استان همدان اظهار داشت: كارهاي اخذ دو رشته ارتباطات و فناوري اطلاعات و همچنين گرافيك نيز انجام شده كه در مهرماه سال جاري به اين مجموعه اضافه شود.

وي در ادامه سخنانش از توانمندسازي زنان آسيب‌پذير در بحث آموزشي سخن گفت و افزود: اين مهم در مناطق محروم و كمتر توسعه‌يافته استان در حال انجام است.

باقري با اشاره به افتتاح 15 فرهنگسرا در همدان، ارائه آموزش‌هاي مهارت فني و حرفه‌اي را از اولويت آنان دانست و اظهار داشت: اين مهم نيز نشان از توجه به مباحث مهارتي در سطح استان دارد.

تشكيل 2400 پرونده مشاغل خانگي طي سال گذشته

 وي خاطرنشان كرد: در سال گذشته 2 هزار و 400 پرونده مشاغل خانگي از سوي فني و حرفه‌اي تشكيل شده كه در اين زمينه بالغ بر 5 ميليارد و 800 ميليون تومان وام از سوي متقاضيان دريافت شده است.

مديركل سازمان فني و حرفه‌اي استان همدان در ادامه سخنانش به عملكرد مجموعه در سه ماه امسال پرداخت و اظهار داشت: آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي استان در دو بخش آزاد و دولتي انجام مي‌شود.

وي تأكيد كرد: تعهد آموزش‌هاي دولتي سازمان يك ميليون و 297 هزار و 124 نفرساعت بود كه يك ميليون و 496 هزار و 669 نفرساعت محقق شده و در اين زمينه 115 درصد تحقق تعهد را داشته‌ايم.

باقري در پايان سخنانش افزود: در آموزش‌هاي خصوصي نيز تعهد سازمان يك ميليون و 124 هزار و 996 نفرساعت بوده كه با انجام يك ميليون و 48 هزار و 40 نفرساعت، تحقق 93 درصدي تعهد را شاهد هستيم.


X