منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378601
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
رئيس هيات مديره انجمن قطعه سازان:

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از بازار خبر، گلوردي گلستاني رئيس هيات مديره انجمن قطعه سازان در نشست مطبوعاتي اين انجمن با خبرنگاران با تشريح وضعيت كنوني قطعه سازان در فرايند توليد گفت : اكنون سازندگان قطعات خودرو در وضعيت بسيار بدي به سر مي برند و يكي از مهمترين مسائل پيرامون اين صنعت بحران نقدينگي است .

وي اضافه كرد : پس از تشكيل هيئت مديره جديد در انجمن قطعه سازان كميته هاي مختلفي براي پيگيري مشكلات اعضا تشكيل شد كه در اين ميان عواملي مانند عدم بازگشايي ال سي در خارج ، عدم افزايش قيمت محصولات ، نرخ ارز و نرخ بهره بانك از مهمترين مشكلات اعضا بوده است .
 
گلستاني در ادامه صحبت هايش به نقش بانك ها در حمايت از توليد اشاره كرد و گفت : در حال حاضر بسياري از قطعه سازان بدهي هاي بالايي به بانك ها دارند كه به دليل نرخ بهره بالا انباشته شده است و اين امر موجب شده است تا ترازنامه هاي تمامي بانك ها مثبت و سودده باشد و ترازنامه واحد هاي توليدي نيز منفي و زيان ده .
 
رئيس هيات مديره انجمن قطعه سازان در بخش ديگري از صحبت هايش به واحدهاي زيان ديده از شرايط فعلي توليد اشاره كرد و گفت : تاكنون و با وجود حضور در سال حمايت از توليد ملي بيش از 115هزار نفر در صنعت قطعه سازي كشور بيكار شده اند و همچنين 69 واحد قطعه سازي در داخل كشور تعطيل شده است.
 
وي همچنين از فشار هاي داخلي كه از جانب بانك ها و قوانين داخلي بر توليد تحميل مي شود به عنوان يكي از عوامل بازدارنده ي صنعت در كشور ياد كرد و گفت : توان قطعه سازان داخلي بسيار بالا رفته است و در حال حاضر قادر به دور زذدين تمامي تحريم هاي خارجي هستند اما در عين حال فشار هاي داخلي نظير قوانين مالياتي ، نرخ بالاي بهره بانكي ، نوسان نرخ ارز و قوانين بي ثبات بانكي توليدكنندگان را سردرگم كرده و موجب شده است تا بسياري از صنعتگران در معرض ورشكستگي قرار بگيرند.
 
كمك 50ميليون توماني انجمن به زلزله زدگان
 
در ادامه اين نشست ساسان قرباني دبير انجمن قطعه سازان با عرض تسليت در خصوص واقعه ي دردناك زلزله آذر بايجان گفت :‌تاكنون حدود 50 ميليون تومان از جامعه قطعه‌سازي براي كمك به مردم زلزله‌زده جمع‌آوري شده كه احتمالا به زودي با افزايش آن به 100 ميليون تومان به مردم اين مناطق به صورت كالاهاي اساسي اهدا خواهد شد.

وي همچنين در خصوص تسهيلات اعطايي در راه به صنعت خودرو نيز گفت : مبلف اختصاص يافته تنها در كوتاه مدت و فقط براي گروه اندكي از قطعه سازان كارساز خواهد بود و جوابگوي گذار از شرايط فعلي نخواهد بود .
 
قرباني ادامه داد : تسهيلات هزار ميليارد توماني صنعت خودرو اگرچه بخشي از مشكلات را برطرف خواهد كرد، ولي با اين حال درمان قطعي مشكلات عديده صنعت خودرو و قطعه نبوده و بايد تمام دستگاه‌ها براي حل مشكلات اين بخش همكاري كنند. به عنوان مثال ايران خودرو در حال حاضر حدود 500 ميليارد تومان سقف اعتباري خالي در سيستم بانكي دارد كه به دليل مشكلات مربوط به ذي‌نفع واحد نمي‌تواند از آن استفاده كند.

دبير انجمن قطعه سازان در ادامه با اشاره به تاثير قطعات چيني در بازار خودرو گفت : قطات چيني همچنان تاثير خود را در بازار قطعات خودرو دارد و به دليل اين كه مشكل نقدينگي بيش از پيش به توليدكنندگان فشار مي آورد به حاشيه رفته است ؛ در حالي كه توليدكنندگان قطعه همچنان از وجود اين قطعات بي كيفيت در بازار رنج مي برند.
 
معيشت 4 ميليون نفر درخطر است
 
فرهاد به نيا عضو هيئت رئيسه انجمن قطعه سازان هم در آغاز صحبت هاي خود در اين نشست يادآور شد : مشكلات بوجود آمده در اين صنعت معيشت 4 ميليون نفر را به خطر مي اندازد ، همانطور كه اكنون معيشت 115 هزار فرد اخراج شده از كارخانه ها نيز اثرات منفي بر اقتصاد كشور دارد.
 
وي اضافه كرد : مجموع فروش صنعت خودرو رقمي بالغ بر 49 هزار ميليارد تومان را در بر مي گيرد و از همين محل سالانه سه هزار ميليارد تومان سود به بانك ها، هزار و 500ميليارد تومان به دارايي و هزار و 500ميليارد تومان به تامين اجتماعي پرداخت مي شود.

به نيا در بخش ديگري از صحبت هاي با انتقاد از روند اجراي طرح ماليات بر ارزش افزوده  گفت : قطعه سازان سازنده ي نهايي يك كالا نيستند و اين در حالي است كه اين نوع ماليات بايد از سازنده نهايي در يافت شود ، موضوعي كه براي قطعه سازان به شدت مشكل ساز شده است .
 
وي افزود‌: قطعه ساز بايد ابتدا اين مبلغ را از خودر ساز دريافت كند و سپس به اداره دارايي ارائه دهد نه اين كه هنوز نه جنسي فروخته شده است و نه پولي دريافت شده است .
 
اين عضو هيئت رئيسه در پايان خاطر نشان كرد : شرايط سخت توليد ، نرخ ارز ، نرخ بهره بانكي ، قيمت مواد اوليه و مشكلات نقدينگي از مهمترين عواملي است كه كار را براي صنعت خودرو مشكل كرده است


X