منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378478
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی ما



لوگو دوستان
صادرات گاز ايران در اغما

 به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از توليد ايراني، مرتضي مشكل‌گشا در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، تصريح كرد: شركت ملي صادرات گاز ايران، شركتي است بين‌المللي با برند معتبر جهاني كه با برخورداري از نيروي انساني آموزش ديده‌، حرفه‌اي و متخصص و با بهره گرفتن از جغرافياي ممتاز انرژي كشور در منطقه و جهان به عنوان كانوني مؤثر در زمينه مذاكره، بازاريابي و فروش گاز، به شمار مي‌رود.

وي افزود: يكي از اهداف مهم شركت ملي صادرات گاز ايران، تبديل ايران به كشوري اثرگذار در عرصه تجارت گاز (واردات، صادرات، ذخيره‌سازي، سوآپ، ترانزيت و تهاتر) با در نظر گرفتن موقعيت بي‌نظير جغرافيايي ايران، از طريق قرار گرفتن در گلوگاه حساس اتصال شرق آسيا و شبه قاره هند به خليج فارس، آسياي مركزي، روسيه، اروپا، آفريقا و نيز تحكيم بستر ارتباطات هدفمند ديپلماتيك با گسترش مبادله‌هاي گازي است.

به گفته مشكل‌گشا، شركت ملي صادرات گاز ايران به لحاظ توانمندي‌هاي بي‌نظير خود، پتانسيل لازم براي زمينه‌سازي صدور ميزان چشمگيري از گاز طبيعي توليدي كشورمان به بازارهاي اروپا در غرب و بازارهاي در حال رشد انرژي در جنوب آسيا و حتي فراتر از آن از طريق خط لوله و يا گاز طبيعي مايع شده (ال.ان.جي) را دارد.

 تصميم‌گيري‌هاي غيرفني و سليقه‌اي شركت صادرات گاز را در شرايط انحلال قرار داد

وي با بيان اينكه انحلال شركت ملي صادرات گاز در دوره سيدمسعود ميركاظمي؛ وزير نفت سابق طرح و پيگيري شده است، بيان كرد: متأسفانه تصميم‌هاي غيرفني، عجولانه، سليقه‌اي و مطالعه نشده در شركت ملي نفت ايران زمينه ايجاد شرايطي براي بروز پيشنهاد انحلال شركت ملي صادرات گاز ايران شده است.

رئيس روابط عمومي شركت ملي صادرات گاز ايران ادامه داد: اين در حالي است كه اين شركت هم‌اكنون با مديريت توانمند و بهره‌گيري از دانش كاركنان با تجربه و متخصص خود در حال انجام مذاكره‌هاي پيچيده و مهم با شريكان مهم خارجي خود در زمينه صادرات گاز به آسيا و اروپا بوده است  و هر گونه اخلال در روند اين مذاكره‌ها تبعات منفي براي مجموعه كشور به دنبال خواهد داشت.

وي بيان اميدواري كرد كه در شرايط كنوني اين تصميم عجولانه كه نوعي خودتحريمي به شمار مي‌رود، با تحميل تحريم‌هاي همه جانبه از سوي دولت‌هاي استكباري هيچ ارتباطي ندارد و به‌عنوان خوراك تبليغاتي و دليلي بر تأثير تحريم‌هاي بي‌اثر تلقي نشود.

مشگل‌گشا يادآور شد: هر چند كه در شرايط اقتصادي كنوني بعد داخلي اين تصميم يعني انحلال شركت در درجه نخست گريبان جمع كثيري از خانواده‌هاي كاركنان اعم از پيماني، قراردادي و رسمي را در بر گرفته و موجبات نگراني آنها را فراهم مي‌كند، اما در بعد بين‌المللي نيز مذاكره‌هاي موفق اين شركت با شركت‌هاي آسيايي و اروپايي را به خطر خواهد انداخت؛ آن هم مذاكره‌هايي كه به مرحله نهايي رسيده‌اند و در مرحله امضاي قرارداد قرار دارند.

 لزوم ايجاد ساختار سازماني مناسب پيش از انحلال شركت صادرات گاز

وي تأكيد كرد: اگر تصميم به تبديل شركت به مديريت بازرگاني و صادرات گاز در زيرمجموعه شركت ملي گاز ايران است، در آغاز لازم است تركيب و ساختار سازماني پويا و توانمند و متناسب با عملكرد و وجاهت منطقي آن در نظر گرفته شود، سپس تصميم به انحلال آن گرفته شود.

رئيس روابط عمومي شركت ملي صادرات گاز ايران، يكي از علت‌هاي فرعي تصميم به انحلال اين شركت را مصون كردن آن از برنامه خصوصي‌سازي خواند و توضيح داد: اين شركت براي حضور پايدار و موفق در بازارهاي جهاني و افزايش سهم ايران در تجارت گاز بايد به عنوان يكي شركت تخصصي در وزارت نفت به فعاليت خود ادامه دهد.

اعضاي مجمع عمومي شركت ملي نفت ايران در 18 تيرماه امسال در نشستي تصميم گرفتند كه شركت ملي صادرات گاز را منحل كنند و مذاكره‌هاي صادرات گاز و بخش خطوط لوله آن در مديريت بازرگاني شركت ملي گاز و بخش ال.ان.جي ان در شركت ملي نفت ايران دنبال شود.

اين تغيير ساختاري در حالي در شركت ملي نفت ايران در حال پيگيري و انجام است كه هم‌اكنون تراز توليد و صادرات گاز ايران منفي است و ايران با وجود داشتن بيش از 34 ميليون مترمكعب ذخاير گاز طبيعي قابل استحصال كه بحدود 19 درصد از ذخاير گاز دنيا را تشكيل مي‌دهد، سهمي كمتر از يك درصد از تجارت گاز دنيا را در اختيار دارد.


X