منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378134
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

جايزه جهاني كيفيت براي اولين بار به يك شركت ايراني تعلق گرفت

منتخب مجمع كسب و كار اروپا ، جايزه جهاني كيفيت براي يك شركت ايراني

 

جايزه جهاني «كيفيت محصول و مديريت» مجمع كسب و كار اتحاديه اروپا به شركت ايراني «ايحاگستر شمال» بزرگ‌ترين شركت چاپ و بسته‌بندي خاورميانه اعطا شد. گردهمايي اهداي جايزه جهاني كيفيت به يكي از بزرگ‌ترين كارخانجات بسته‌بندي و چاپ كشور روز گذشته با حضور جان ويليام نيتينگ مديركل مجمع كسب و كار اروپا ، محمدعلي حقي مديرعامل شركت ايحاگستر شمال، غلامرضا مصباحي‌مقدم رييس كميسيون برنامه و بودجه مجلس، اكبر تطهيري‌مقدم نماينده كارفرمايان ايران در سازمان بين‌المللي كار (ILO) و جمعي از فعالان اقتصادي برگزار شد.

رها كردن بازار ايران به ضرر اروپاست

غلامرضا مصباحي‌مقدم، رييس كميسيون برنامه و بودجه مجلس در اين مراسم اظهار داشت: ما در شرايطي قرار داريم كه شعار سالمان حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني است، اين شعار را مقام معظم رهبري مطرح كرده‌اند آن هم در شرايطي كه ما در تحريم‌هاي بي‌منطق و بي‌دليل قرار داريم.

وي انگيزه خود از حضور در اين واحد توليدي را حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني عنوان كرد و گفت: كساني كه بي‌منطق و بدون دليل تحريم‌هايي به ما تحميل مي‌كنند بايد به بشريت پاسخگو باشند.

نماينده تهران افزود: نخبگان ايران هم‌اكنون در داخل كشور و در اروپا و آمريكا مطرح هستند، اين بلوغ و نخبگي مي‌تواند در اختيار جهان قرار گيرد اما رويكرد دشمني با ايران باعث شده عداوت بي‌دليلي با كشور شكل بگيرد.

مصباحي‌مقدم اضافه كرد: قبل از انقلاب كه شاه مقدرات ايران را با آمريكا گره زده بود، پروژه هسته‌اي بوشهر توسط آلماني‌ها كليد زده شد اما در آن زمان هيچ كس نگفت كه بايد متوقف شود و انرژي اتمي نبايد به ايران داده شود.

رييس كميسيون برنامه و بودجه اضافه كرد: اما پس از انقلاب اعلام شد پروژه هسته‌اي ايران بايد متوقف شود.

وي با بيان اينكه بنا به تاييد مسوولان آژانس انرژي هسته‌اي در ايران هيچ نشاني از انحراف به سمت توليد سلاح هسته‌اي وجود ندارد، تاكيد كرد: ما مي‌خواهيم در قلمرو توليد انرژي، دانش پزشكي و... از اين فناوري استفاده كنيم.

مصباحي‌مقدم ادامه داد: ما راه مقاومت را مبتني بر توليد دانش‌بنيان در پيش گرفته‌ايم اكنون 120 بنگاه دانش‌بنيان در كشور فعاليت دارند و مي‌رود تا به 20 هزار واحد گسترش پيدا كند.وي ادامه داد: ما با رشد 11 برابري علمي در جهان مواجهيم و تحريم‌ها سبب مي‌شود علمي‌تر كار كنيم.اين استاد اقتصاد دانشگاه خاطرنشان كرد: ما در آينده نزديك مركز مراجعه ملت‌ها و كشورهاي اطراف خود براي تامين دارو، فناوري‌هاي نو و پزشكي خواهيم بود.

مصباحي گفت: تصور مي‌كنم اگر اتحاديه اروپا بخواهد تحريم‌ها را ادامه بدهد ما ضرر نكرده‌ايم، سليقه مصرف ايراني اگر عوض شود شايد هرگز ديگر برنگردد.

وي اين را هشداري به دولت‌هاي اروپايي دانست و تاكيد كرد: ما از در دوستي درآمده‌ايم و اگر دولت‌هاي اروپايي هم اينگونه رفتار كنند منافع دو سويه حفظ خواهد شد.

مصباحي‌مقدم خطاب به جان نيتينگ، مديركل مجمع كسب و كار اروپا كه براي اهداي جايزه جهاني كيفيت به صنايع بسته‌بندي و چاپ ايحاگستر شمال در اين گردهمايي حضور داشت، گفت: به همكاران خود بگوييد ايران كشوري فرهيخته با سرمايه‌هاي گسترده و بازار گسترده توليد و مصرف است و رها كردن چنين بازاري به نفع آنان نخواهد بود.

ايجاد اشتغال در بخش صنعت

همچنين اكبر تطهيري‌مقدم، نماينده كارفرمايان ايران در سازمان بين‌المللي كار (ILO) گفت: ايران از 55 سال قبل حركت به سمت صنعتي شدن را آغاز كرده است و در اين زمينه از همان زمان به آمريكا و انگلستان وابسته بود. وي گفت: اين در حالي است كه از بيش از 30 سال قبل صنعت ايران به سمت كشورهاي اروپايي حركت كرد كه اين امر هر چند هزينه‌هاي سنگيني را براي كشور در پي داشت، اما مورد استقبال توليدكنندگان واقع شد. وي تصريح كرد: با اين تغيير صنعتگران ايراني انتظار داشتند كه كشورهاي اروپايي در هر شرايطي آينده صاحبان صنايع در ايران را دچار مشكل نكند و به ارتباط گسترده خود با آنان ادامه دهند.

تطهيري‌مقدم با جدا دانستن صنعت از سياست بيان كرد: بسياري از صنعتگران ايراني سرمايه‌هاي خود را به صورت ارز در اختيار كشورهاي اروپايي قرار دادند و در ازاي آن تكنولوژي اروپا را وارد ايران كردند.

وي ادامه داد: به عنوان بخش‌خصوصي صنعت ايران از نمايندگان مجلس و دولت انتطار داريم تا مسيرهاي اقتصادي امني را براي ادامه حيات ماشين‌آلاتي كه از كشورهاي اروپايي وارد شده است، ايجاد كنند.

در اين مراسم ‌سيدمحمد موسوي، رييس خانه صنعت كاران ايران نيز خطاب به مديركل مجمع كسب و كار اروپا خواهان همكاري اتحاديه اروپا با بخش‌خصوصي ايران در عرصه مبادلات اقتصادي شد.

وي گفت: ما به‌طور جد براي پيشرفت مقتدرانه خواستار آن هستيم تا در كنار كشورهاي ديگر قرار بگيريم و براي اين امر احتياج به تكميل دانسته‌هاي خود با كمك ساير كشورها داريم. موسوي با اشاره به اينكه اگر آنان به ما كمك نكنند، صنعتگر ايراني راه خود را خواهد رفت، تاكيد كرد: صنعتگران ما نشان داده‌اند كه در بسياري از موارد بالاتر از استانداردهاي بين‌المللي عمل كرده‌اند و در عين محدوديت به پيشرفت‌هاي قابل توجهي دست يافته‌اند. محمدعلي حقي، مديرعامل ايحاگستر شمال نيز در اين مراسم گفت: من قطعه كوچكي در اين درياي گسترده هستم و اگر پشتوانه و حمايت‌هاي مادي و معنوي و اجتماعي كشور نبود اين موفقيت به دست نمي‌آمد.وي افزود: ما انسان‌ها وجه اشتراك زيادي داريم، چرا بايد روي اختلافاتمان تكيه كنيم.حقي ادامه داد: در نقطه‌اي به‌نام نياز وجه اشتراك داريم؛ تامين‌كننده نياز به فروش و تامين‌كننده نياز به خريد.

وي گفت: در كنار اين وجوه اشتراك مهم‌ترين آن وجه اشتراك انسان بودن است.

مديرعامل ايحاگستر شمال با بيان اينكه مي‌خواهيم نياز به ارتباط با دنياي خارج داشته باشيم، ادامه داد: ارتباط اقتصادي بايد مبرا از مسايل سياسي باشد.

وي افزود: شخصيت‌ها و حرمت‌ها بايد حفظ شود و ايراني‌ها براي اثبات و تكميل يك ايده اثبات كرده‌اند توانمندي خوبي دارند.

در پايان اين مراسم جايزه «كيفيت محصول و مديريت» مجمع كسب و كار اتحاديه اروپا توسط جان نيتينگ، مديركل مجمع كسب و كار اتحاديه اروپا به شركت ايحاگستر شمال اعطا شد.گفتني است قرار بود اين مراسم با حضور مهدي غضنفري، وزير صنعت و معدن و مقامات استاني برگزار شود كه وي و هيچ يك از مقامات استاني در مراسم اهداي اين جايزه بين‌المللي به يك شركت ايراني حضور نيافتند.

جديدترين تغييرات نرخ بيكاري كشور

|مهر| جديدترين تغييرات نرخ بيكاري و اشتغال كشور حاكي از تجمع بيكاران در شهرها، بيكاري 40 درصدي براي زنان 15 تا 24 ساله و بيكاري يك ميليون زن و 2/2 ميليون نفر مرد در بهار امسال است.

بررسي جديدترين آمار ارايه شده از سوي مركز آمار ايران در زمينه وضعيت مشاركت اقتصادي در شهرها و روستاها و همچنين اشتغال در سطوح مختلف سني نشان مي‌دهد كه با وجود 3/17 ميليون نفر از جمعيت فعال كشور در شهرها نرخ مشاركت در اين بخش 1/37درصد و كمتر از روستاهاي كشور است.هم‌اكنون 1/7 ميليون نفر در روستاهاي كشور جزو جمعيت فعال شناخته مي‌شوند كه با اين حال نرخ مشاركت اقتصادي كشور در روستاها به ميزان 2/41 درصد و 1/4 درصد بيشتر از شهرهاست. به صورت كلي نرخ مشاركت اقتصادي در كل كشور طي بهار امسال 2/38 درصد اعلام شد.

نرخ بيكاري جمعيت 10ساله و بيشتر كشور در شهرها كه تقريبا با وضعيت جمعيت 15 ساله‌ها و بيشتر يكسان است، طي بهار 91 به ميزان 9/14 درصد معادل 5/2 ميليون نفر و در روستاها به ميزان هشت درصد معادل 566 هزار نفر برآورد شده است. نرخ بيكاري كل كشور در سه ماهه ابتداي سال‌جاري به ميزان 9/12 درصد و تعداد كل افراد بيكار نيز بيش از 1/3 ميليون نفر اعلام شد.

يك توضيح ؛ يك پاسخ

در پي درج مطلبي در روزنامه جهان‌صنعت مورخ 31/5/1391 تحت عنوان «واكنش بهمني به دغدغه خودروسازان/ مخالفت بانك مركزي با دادن تسهيلات» روابط عمومي بانك مركزي توضيحاتي را ارسال كرده است كه در پي مي‌آيد:در مطلب فوق عنوان گرديده است: گويا در جلسه‌اي كه با حضور خودروسازان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شده، محمود بهمني، رييس كل بانك مركزي پس از شنيدن صحبت‌هاي خودروسازان در مورد مشكلات نقدينگي و افت توليد، اين جمله (بهتر، ترافيك كمتر مي‌شود) را گفته است.

ضمن تكذيب مطلب فوق خاطرنشان مي‌سازد همان‌طور كه در متن نيز اشاره شده است نگارنده از صحت نقل‌قول به نوعي ابراز ترديد نموده و با ذكر عبارت «گويا...» تزلزلي بر ادعاي خويش وارد نموده است.

خواهشمند است دستور فرمايند مراتب فوق جهت روشن شدن ذهن خوانندگان گرامي، طبق قانون مطبوعات در آن روزنامه منتشر گردد.

«جهان‌صنعت»: گزارش مورد نظر بر گرفته از سايت پرشين‌خودرو بود. همان‌طور كه در پاراگراف پنجم اين گزارش مشاهده مي‌شود، ذكر شده كه سايت پرشين‌خودرو نوشت: گويا در جلسه‌اي كه با حضور خودروسازان برگزار شده... نگارش واژه گويا كه واژه‌اي مصطلح در گزارش‌هاست بيانگر عبارتي محاوره‌اي است به اين معنا كه نقل واقعه يا حادثه‌اي يا گفتاري كه اتفاق افتاده از زبان ديگران با اين واژه آغاز مي‌شود كه لزوما به معناي نفي ماجرا يا تزلزل ادعاي گوينده به مخاطب نيست.روابط عمومي بانك مركزي سخنان بهمني درخصوص كاهش نقدينگي و افت توليد خودروسازان را از اساس تكذيب مي‌كند و معتقد است كه بهمني نگفته «بهتر، ترافيك كمتر مي‌شود.»

اثبات صحت و سقم اين سخنان بر عهده سايت پرشين‌خودرو است و «جهان‌صنعت» هم اميدوار است كه اين سخنان از اصل و پايه كذب باشد و رييس كل بانك مركزي اصلا چنين ديدگاهي نسبت به توليد و صنعت خودروسازي كشور نداشته باشد. ما هم بنا را بر اين مي‌گذاريم متوليان بانكي كشور از جمله جناب بهمني با حمايت بي‌دريغ از صنايع، مشكلات فعلي را كه بي‌درنگ اگر فكري به حال آن نشود توليد را از پاي در مي‌آورد؛ حل كنند.

منبع : روشنامه صنعت

نفيس كاران

اينم وب سايت اين شركت: كليك كنيد


 


X