منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 372043
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان
در سكوت محافظه كارانه رسانه ها
ترويج مصرف‌گرايي و آفت‌هاي چند ساله آن
يك روزنامه‌نگار و منتقد سينمايي گفت: با توجه به آنكه مصرف‌گرايي در كشور زياد شده حداقل بيايم به جاي تبليغ كالاي خارجي از كالاي داخلي حمايت و تبليغ كنيم.


در سکوت محافظه کارانه رسانه ها
ترویج مصرف‌گرایی و آفت‌های چند ساله آن
یک روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی گفت: با توجه به آنکه مصرف‌گرایی در کشور زیاد شده حداقل بیایم به جای تبلیغ کالای خارجی از کالای داخلی حمایت و تبلیغ کنیم.

 

«محمدتقی فهیم» منتقد سینما و تلویزیون اظهار داشت: بعد از جنگ و اتخاذ سیاست‌های تعدیل اقتصادی، با گذشت چند سالی مشخص شد که ما مسیر درستی را به لحاظ اقتصادی طی نکرده‌ایم، در حالی که کشور‌های دنیا که معمولا دچار پدیده‌ای‌ مانند جنگ شدند بعد از خاتمه این بحران‌ها همواره به سوی صرفه‌جویی و سیاست‌هایی رفتند که بتوانند بیش از قبل مسایل اقتصادی را در زمینه صرفه‌جویی رعایت کنند.

وی ادامه داد: در کشور ما این اتفاق بر عکس رخ داده و ما دچار روندی شدیم که روز به روز مردم تشویق به مصرف‌گرایی شدند و رسانه‌ها در این ماجرا سهم به سزایی داشتند و سیاست‌گذاری دولت‌ها در این زمینه مؤثر بوده است.

فهیم گفت: رسانه‌ها نقش جدی‌تری در این زمینه داشتند که هم می‌توانستند این سیاست را نقض کنند و محافظه‌کاری به خرج ندهند، به حوزه اقتصاد ورود کنند و دست به فرهنگ‌سازی بزنند و نوعی آسیب‌شناسی را پیشه کنند ولی رسانه‌ها متاسفانه با اتخاذ روش‌های محافظه‌کارانه مثل رسانه ملی سکوت کردند.

این منتقد اظهار داشت: رسانه ملی نقش مهمی در این زمینه داشت ولی دیدیم که حتی در سریال‌های تلویزیون که برای مردم بسیار تاثیر‌گذار هستند، شروع کردند به تبلیغ مصرف‌گرایی و لوکس‌گرایی و نشان دادن خانه‌های آنچنانی و هر‌ آنچه که به مصرف بیش از حد مربوط می‌شود، این نوع زندگی را یک جوری به مردم آموزش دادند.

وی افزود: این مطلب را به‌طور مشخص می‌توان در روستا‌ها و مناطق دورافتاده و مراکز استان‌ها دید و اگر بگوییم که شهر‌های بزرگ دچار مصرف‌گرایی بودند اما روستا‌های ما و شهر‌های کوچک ما همواره به دنبال این بودند که صرفه‌جویی کنند و رشد و رفت و آمد خود را کنترل کنند تا بتوانند ذخیره‌ای داشته باشند اما به دلیل اینکه رسانه‌های ما از جمله رسانه ملی در این زمینه روش‌های خوبی را استفاده نکرد، بسیار سریع فرهنگ مصرف‌گرایی و مصرف‌زدگی در کشور رواج پیدا کرد.

فهیم بیان داشت: با ترویج مصرف‌گرایی در جامعه و در کشور رقابت برای خرید کالا‌ها حتی کالا‌های غیر ضروری در کشور آغاز شد و آن‌قدر این روش، روستاییان را در بر گرفت که منجر به کوچ و مهاجرت آنان به شهر‌ها برای دست‌یابی برای امکانات بیشتر و بهتر از گذشته شد.

فهیم گفت: مردم ولع مال‌اندوزی پیدا کرده‌اند؛ هرچه می‌خرند باز هم سیر نمی‌شوند و این موارد یکی از موارد مصرف‌گرایی است، باید از تجارب دیگر کشور‌هایی که بعد از جنگ وضعیت اقتصادیشان را کنترل کردند استفاده می‌کردیم تا به مشکل و مسئله مصرف‌گرایی برخورد نکنیم.

این روزنامه‌نگار با ارائه راهکاری گفت: اگر می‌خواهیم تبلیغاتی داشته باشیم باید مساله تولید ملی را با برنامه‌های مختلف حمایت کنیم تا تبلیغ کالای داخلی جایگزین تبلیغ کالای خارجی شود و با برنامه‌های مختلف می‌توانیم مصرف‌گرایی را کمتر کنیم.

فهیم گفت: کاری از قبل برای این مساله انجام نداده‌ایم، حداقل در این سال که به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است، رسانه‌های ملی باید کاری اساسی در این زمینه انجام دهند و برای هر نما و سکانس نمایشی در شبکه ملی دقت نظر داشته باشند تا مصرف‌گرایی را ترویج و تبلیغ نکنند.

 

تریبون مستضعفین

X