منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 377295
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

حسن حضرتي، مخترع «عينك ضد خواب» درباره‌ ويژگيهاي اين عينك ، گفت: اين عينك در واقع يك دستگاه هشداردهنده حواس پرتي و خواب آلودگي است كه وضعيت چشم‌ها و حالت سر را به طور هوشمند كنترل مي‌كند و در صورت بروز اين حالات با نواختن بوق هشدار دهنده فرد را مطلع مي‌كند.

وي افزود: اين سيستم به ويژه در رانندگان خودروهاي سنگين كه در معرض خستگي و خواب آلودگي و در نتيجه سوانح تاسف بار رانندگي قرار دارند كاربرد دارد. البته ساير رانندگان و همچنين افرادي كه با دستگاههاي حساس سروكار داشته يا به واسطه مسئوليتشان نبايد دچار حواس پرتي و خواب آلودگي شوند نيز مي‌توانند از اين عينك كه قيمت بسيار پاييني دارد، استفاده كنند.

حضرتي درباره نحوه‌ استفاده از اين دستگاه گفت: عينك ضد خواب از يك عينك شيشه‌اي، دستگاهي كوچك كه داخل جيب پيراهن قرار مي‌گيرد، دو عدد باتري، فيش اتصال عينك به دستگاه و يك هدفون تشكيل شده است. عينك از طريق فيش اتصال به دستگاه متصل مي‌شود و بعد از قرار گرفتن عينك در محل مناسب در صورت بسته شدن چشمها به حالت خواب بعد از دو ثانيه بوق هشدار دهنده به صدا در مي‌آيد.

وي خاطر نشان كرد: اگر فرد با چشم باز دچار خواب آلودگي شود يا به مسيري كاملا منحرف از جاده خيره شده يا كمتر از حد استاندارد پلك بزند و يا در اثر خستگي يا خواب آلودگي سر وي به سمت پايين يا عقب خم شود سيستم هشدار دهنده فعال مي‌شود.

حضرتي، تصريح كرد: دستگاه داراي دو نوع زنگ است كه در صورت استفاده نكردن از هدفون، هنگام اعلام هشدار بوق ممتد دستگاه نواخته مي‌شود و چنانچه فيش هدفون به دستگاه متصل شود آهنگي دلخواه از هدفون پخش مي‌شود. از ويژگي‌هاي ديگر اين دستگاه امكان تنظيم صداي هدفون و تنظيم زمان‌بندي و حساسيت دستگاه توسط كاربر است

برگزيده دو دوره جشنواره جوان خوارزمي در ادامه با تاكيد بر ابتكاري بودن كامل اين طرح و نداشتن هر گونه نمونه مشابه داخلي و خارجي گفت: با توجه به اهميت مساله خواب آلودگي در هنگام كار و مخاطرات آن، از حدود 50 سال پيش تحقيقات وسيعي در اين زمينه در دنيا انجام شده است. در دهه‌ 1970 كارشناسان صنايع هوايي موفق به اختراع نوعي دوربين قوي با امكان فيلم برداري و پردازش رايانه‌اي تصوير چشم و تشخيص مقدار خيرگي شدند كه به دليل ساختار بسيار پيچيده و هزينه‌هاي بسيار زياد جز در خلبان‌ها و كاربران سيستمهاي فوق‌العاده حساس نظامي قابل استفاده نيست. در حالي كه عينك ضد خواب كه مبتني بر حسگرهاي معمولي است، در عين سادگي تكنيكي كارايي بسيار خوبي داشته و با قيمتي حدود 20 هزار تومان قابل عرضه است.

حضرتي با اشاره به ثبت اختراع اين دستگاه اظهار داشت: در ادامه تحقيقات اين طرح در صددم، با تقويت سيستم فرستنده عينك اين قابليت را در آن ايجاد كنم كه در صورت خواب‌آلودگي راننده ساير رانندگان كه در فاصله مشخصي از وي مشغول رانندگي هستند و از اين عينكها استفاده مي‌كنند شماره‌ پلاك خودرويي را كه راننده آن دچار خواب آلودگي شده دريافت كرده و بدين ترتيب از بروز تصادف پيشگيري شود.

اين مبتكر جوان كه از اهالي يكي از روستاهاي شهرستان دره گز در استان خراسان بوده و علاوه بر كسب دو مقام اول و دوم كشوري در جشنواره جوان خوارزمي، ده ها طرح ابتكاري و اختراعي نيز ارائه داده با اشاره به اين كه علي رغم تصويب آيين نامه‌اي كه بر اساس آن برگزيدگان جشنواره‌ي خوارزمي مي‌توانند بدون كنكور وارد دانشگاهها شوند موفق به دريافت پذيرش از دانشگاهها نشده است، اظهار داشت: هر ساله با نزديك شدن زمان برگزاري جشواره‌ي خوارزمي، مسئولان با استناد به اين آيين نامه از ورود بدون كنكور برگزيدگان اين جشنواره به دانشگاهها خبر مي‌دهد و هيچ صحبتي از اين كه دانشگاهها كاملا در پذيرش يا رد درخواست اين قبيل داوطلبان آزادند، مطرح نمي‌شود.

وي افزود: علي رغم پيگيريهايي كه در سه چهار سال اخير از طرف من و تعداد ديگري از برگزيدگان جشنواره‌ي خوارزمي انجام شده، دانشگاههاي مختلف با طرح شروطي از جمله معدل بالاي ديپلم از پذيرش برخي از ما خودداري مي‌كنند و در برخورد با برگزيدگان جشنواره خوارزمي، توانايي‌هاي علمي ما را زير سوال مي‌برند بدين ترتيب آيين نامه ورود بدون كنكور برگزيدگان جشنواره خوارزمي به دانشگاهها بيش از آنكه باعث كمك به پيشرفت علمي و تحقيقاتي آنها شود به عاملي براي سرگرداني و سرخوردگي بخشي از برگزيدگان اين جشنواره تبديل شده است.

خبرگزاري دانشجويان ايران


پنج شنبه پنجم 5 1391 7:1
X