منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 377367
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

قسمت اول اين گزارش

خريد نقدي از خارجي ها در حالي كه داخلي ها براي رسيدن به پولشان دائم مي دوند!

مهندس محمود ليالي مشاور وزير ارتباطات و رئيس ستاد بومي سازي تجهيزات مخابراتي ميهمان ديگر برنامه بود كه گفت: در توليد داخل دچار دور تسلسل باطل هستيم يعني محصولاتي كه در داخل توليد مي شود بايد خريداري داشته باشد كه توليدكننده بتواند به سمت جلو و توليد تجهيزات با فناوري بالاتر حركت كند اما توقع اپراتورهاي كشور از توليدكنندگان داخلي بسيار بالاست. در حالي كه اپراتورها در خريد تجهيزات از خارجي ها هزينه آنها را نقدا پرداخت مي كنند، توليد كننده داخلي پس از انجام كار بايد مدام به دنبال پول خود بدود.

ادامه مطلب رو تماشا بفرماييد.....

www.loogix.com. Animated gif


خرید نقدی از خارجی ها در حالی که داخلی ها برای رسیدن به پولشان دائم می دوند!

مهندس محمود لیالی مشاور وزیر ارتباطات و رئیس ستاد بومی سازی تجهیزات مخابراتی میهمان دیگر برنامه بود که گفت: در تولید داخل دچار دور تسلسل باطل هستیم یعنی محصولاتی که در داخل تولید می شود باید خریداری داشته باشد که تولیدکننده بتواند به سمت جلو و تولید تجهیزات با فناوری بالاتر حرکت کند اما توقع اپراتورهای کشور از تولیدکنندگان داخلی بسیار بالاست. در حالی که اپراتورها در خرید تجهیزات از خارجی ها هزینه آنها را نقدا پرداخت می کنند، تولید کننده داخلی پس از انجام کار باید مدام به دنبال پول خود بدود.

 

حتی دغدغه تحقیق و توسعه در داخل را هم ندارد!

لیالی در ادامه با اشاره به شرط­های تولیدکنندگان خارجی برای اپراتورهای داخلی گفت: تولیدکنندگان خارجی در موقع فروش تجهیزات اپراتور داخلی را مجبور می کنند که به صورت کلی و پکیجی از آنها خرید شود و اجازه استفاده از بخشی از توان داخلی را نمی دهند. ولی این امکان وجود دارد که در قراردادها گنجانده شود که اگر قرار است چیزی از شرکت های خارجی خرید شود حداقل تحقیق و توسعه آنها در داخل کشورمان انجام شود ولی متاسفانه اپراتورها این دغدغه را ندارند.

مشاور وزیر ارتباطات اشاره ای نیز به روش کار اپراتورهای منطقه کرد و گفت: اپراتورهای کشورهای منطقه با آنکه تعداد کاربران و بازار کوچکتری دارند بیشتر در صنایع داخلی سرمایه گذاری می کنند اما در کشورمان از این بازار بزرگ استفاده چندانی نمی شود.

چطور در حوزه برق قدرت توانسته ایم ولی در برق مخابرات نه!

در ادامه مقصودی مجری کارشناس برنامه به حوزه های دیگری مانند نیرو اشاره کرد و گفت: در حوزه نیرو که حوزه دیگری است که دانشجویان برق وارد آن می شوند ما توانسته ایم به فناوری دست پیدا کنیم و در کشورهای دیگر نیروگاه خطوط انتقال و پست های برق بسازیم ولی در حوزه مخابرات که دانشجویان دیگر رشته برق وارد آن می شوند حتی بازار خودمان هم دست خارجی هاست و این نشان دهند سوء مدیریت در حوزه مخابرات بوده است.

لیالی، رئیس ستاد حمایت از بومی سازی تجهیزات مخابراتی در ادامه به تشریح قوانین حمایتی در حوزه ساخت داخل پرداخت و گفت: ما قوانین محکمی مانند قانون حداکثر استفاده از توان داخل را داریم که تمام اپراتورهای مخابراتی در پروانه تاسیسشان الزام به پیروی از این قانون ذکر شده است اما از اهرم نظارتی به خوبی برای اجرایی شدن این قانون استفاده نشده است.

فناوری­ها بکلی تغییر کرده اند و در داخل توان تولید نداریم! وظیفه ما تنها ارئه خدمت است!

صدوقی مدیر عامل همراه اول در ادامه با اشاره به مزیت نداشتن تولید تجهیزات مخابراتی در کشور گفت: ما باید روند رشد فناوریها را در صنعت رصد کنیم. در دهه هفتاد صنعت مخابرات در کشورمان در اوج بود اما الان فناوری به کلی تغییر کرده است و صنایع داخلی دیگر توان تولید این تجهیزات را ندارند.

مدیر عامل همراه اول ادامه داد: باید دید که کشورمان در چه حوزه ای دارای مزیت است ولی ما به عنوان اپراتور تنها وظیفه مان ارائه خدمات است.

همکاری300 شرکت در حوزه ارائه خدمات و تجهیزات

مهندس طلایی قائم مقام مدیر عامل اپراتور ایرانسل نیز در برنامه ثریا با اشاره به تلاش این شرکت برای استفاده از توان داخلی گفت: ما زمانی که شروع به کار کردیم کسی که دکل مخابراتی بسازد نداشتیم ولی الان دکل ساز داریم و می توانیم به کشورهای دیگر صادرکنیم و بیش از 300 شرکت با ما در حوزه ارائه خدمات و تجهیزات همکار هستند.

قائم مقام مدیرعامل ایرانسل در ادامه به قانون استفاده حداکثر ازتوان داخل اشاره کرد و گفت: ما طبق قانون مکلف به رعایت سهم 51 درصد استفاده از توان داخلی بودیم و از وزارت صنایع(سابق) نیز برای آنکه از شرکت های داخلی در کنار شرکت های خارجی استفاده کنیم مجوز گرفته ایم.

سیم کارتها را در داخل تولید می کنیم اما درصد سهمش را نمی دانم!

طلایی در پاسخ به سوال مجری در مورد اینکه آیا به طور مثال سیم کارت های شما در داخل تولید می شود یا خیر گفت: این سیم کارت ها توسط یکی از شرکت ها در داخل تولید می شود اما در مورد اینکه چه درصد و بخشی از آنها ایرانی است جواب واضح و قانع کننده ای ارائه نکرد.

مهندس صدوقی نیز در مورد تولید سیم کارت های همراه اول توضیحاتی داد و گفت: همراه اول برای تولید سیم کارت یکی از شرکت های داخلی را در نظر گرفت که برای کار خود به مشکل گشایش اعتبارات اسنادی مواجه شد و همراه اول خود این اعتبار اسنادی راگشایش کرد. وی در ادامه گفت ما هر شرکتی که اعلام آمادگی برای تولید کند استفاده می کنیم.

اعلام لیست نیازهای اپراتورها 6 ماه زودتر

در ادامه برنامه، لیالی مشاور وزیر ارتباطات نیز به اقدامات این وزارتخانه در مورد استفاده از توان داخلی اشاره کرد و گفت: ما در حوزه آینده پژوهشی در مورد فناوری های آینده چیزی کم نداریم و نیازمندی ها و توانمندی ها را رصد می کنیم.

وی در ادامه گفت: در قانون اشاره شده است که اپراتورها باید 6 ماه قبل لیست نیازهای خود را اعلام کنند و تولید کننده داخلی باید بتواند در شرایط برابر در مقابل رقبای خارجی رقابت کند. ما برای رصد نیازها و توانمندی ها سامانه ای را در وزارت ارتباطات تدارک دیده ایم که در آن مشخص شده است چه توانمندی هایی در کشور وجود دارد.

منبع:ثریا

X