منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378527
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

نه تنها طرح به كاهش هزينه هاي توليد نگاه غلطي دارد بلكه بسياري از روش هاي كاهش هزينه هاي توليد مانند ايجاد همكاري هاي بين بنگاهي ناديده گرفته شده است و از سوي ديگر كاهش هزينه هاي غير توليدي و سوداگري كامل مغفول گذاشته شده است.

www.loogix.com. Animated gif


مدیر شبکه تحلیلگران فناوری ایران در برنامه ثریا مطرح کرد

تعارض منطق پیش نویس طرح حمایت از تولید ملی با اقتصاد مقاومتی!!

 


مهندس مرتضی فیروزآبادی مدیر شبکه تحلیلگران فناوری ایران در بخش پیگیری خبری برنامه ثریا به بررسی اشکالات موجود به پیش نویس طرح حمایت از تولیدملی که در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است پرداخت.

این کارشناس سیاست گذاری صنعتی با اشاره به انگیزه دلسوزانه طراحان و همچنین برخی نقاط مثبت طرح مانند اعتبار اسنادی ریالی(LC ریالی) و همچنین بازپرداخت ریالی تسهیلات صندوق توسعه ملی گفت در این طرح سعی شده است که مشکلات جاری بنگاه ها شناسایی شده و دم دستی ترین راه حل ها برای آنها در نظر گرفته شود.

فیروزآبادی در ادامه گفت طراحان در بخش زیادی از طرح به دنبال کاهش هزینه های تولید بوده اند اما مشخص نکرده اند که تولید کننده در مقابل بخشودگی ها و تسهیلاتی که دولت برای ان قائل می شود چه وظیفه ای دارد؟ این کار بیش از آنکه باعث تقویت تولید شود باعث ایجاد تنبلی در تولید کنندگان می شود.


مدیر شبکه تحلیلگران فناوری ایران همچنین اشاره کرد در این طرح هیچ گونه اولویت بندی میان صنایع وجود ندارد و این کاملا با منطق اقتصاد مقاومتی ناسازگار است.

این کارشناس سیاست صنعتی در ادامه اضافه کرد از مشکلات دیگری که در این طرح وجود دارد این است که در این طرح اصلا بررسی نشده است که منشا مشکلات تولیدکنندگان چه بوده است؟ آیا این مشکلات ناشی از سوء تدبیرها و عدم مدیریت و توانایی تولید کنندگان نبوده است. در این طرح تولیدکننده واقعی از کسانیکه توانایی تولید ندارند جدا نشده اند و به صورت عام به همه بنگاه های دارای مشکل به یک دید نگریسته شده است.

فیروزآبادی همچنین گفت: نه تنها طرح به کاهش هزینه های تولید نگاه غلطی دارد بلکه بسیاری از روش های کاهش هزینه های تولید مانند ایجاد همکاری های بین بنگاهی نادیده گرفته شده است و از سوی دیگر کاهش هزینه های غیر تولیدی و سوداگری کامل مغفول گذاشته شده است.

وی همچنین با اشاره به موضوع بازپرداخت ریالی تسهیلات صندوق توسعه ملی که در طرح دیده شده است تاکید کرد که سازوکار این بازپرداخت نباید به گونه ای باشد که ضرر ناشی از نوسانات نرخ ارز را تولید کننده متحمل شود.

مدیر شبکه تحلیلگران فناوری ایران با اشاره به پیشنهاد خرید تجهیزات و ملزومات توسط تولید کنندگان از داخل کشور به صورت ارزی اضافه کرد این کار به صلاح کشور نیز و باعث می شود که کشور به ارز خارجی وابسته شود و با اهداف اقتصاد مقاومتی خوانایی ندارد.

فیروزآبادی در پایان اشاره کرد در این طرح مواردی در مورد استمهال بدهکاران دیده شده است که می تواند باعث مشکلاتی شود. این کار نباید به گونه ای صورت بگیرد که جرم را تشویق کند و باعث شود دیگران نیز دست به تخلف زده و از این فرصت برای خود استفاده نمایند. وی اضافه کرد نباید این اقدامات مسکنی باعث مشکلات بیشتر برای کشور شود. 

منبع: ثریا

X