منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 378131
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

رئيس سازمان تعاون روستايي گيلان گفت: تشكلهاي تعاوني در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني با همفكري و همياري مي توانند گامهاي بلندي در بخش هاي مختلف توليدي بردارند.
ضياء فيض پور در گفتگو با خبرنگار مهر بر خريد و فروش محصولات كشاورزي و توليدات روستائيان از طريق تعاوني هاي روستايي و كشاورزي تاكيد كرد و افزود: با توجه به سياست نظام مبني بر سپردن امور به مردم، اجراي اصل 44 قانون اساسي، شبكه گسترده تعاوني روستايي در روستاها، ظرفيت بسيار بالاي آن براي توزيع كالا و خدمات به روستائيان و فروش محصولات كشاورزي از توليد به مصرف، تعاون روستايي مي تواند نقش بسيار مهمي در اين ارتباط داشته باشد.

رئيس سازمان تعاون روستايي گيلان گفت: تعاوني ها، سازمانها و نهادهاي مردمي هستند كه در عين برخورداري از خصوصيات و مشخصات يك واحد اقتصادي و تجاري داراي ارزشها و هنجارهاي مكتبي و اجتماعي نيز هستند و مي توانند مبين تلاشهاي دسته جمعي و گروهي اعضاي تشكيل دهنده تعاوني براي نيل به اهداف مشترك و پيشرفت و توسعه باشد.

وي افزود: روحيه تعاون مي تواند مردم را در برابر سختي ها در صحنه نگهدارد و اراده آنان را در اموري كه مربوط به خود آنان است عينيت بخشد و همينطور تعاون و همكاري متقابل زمينه هاي يگانگي، وحدت و يكپارچگي هر چه بيشتر مردم را فراهم مي كند.

فيض پور ادامه داد: تعاون و همكاري متقابل مي تواند زمينه هاي يگانگي هر چه بيشتر مردم را فراهم كند به همين دليل در قانون اساسي كشور به بخش تعاون در كنار دو بخش دولتي و خصوصي توجه خاص شده است زيرا تعاون و گسترش آن در كشور موجب رشد و توسعه و پيشرفت اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي مي شود و جامعه را به سوي استقلال و خوكفايي سوق مي دهد.


منبع : خبرگزاري مهر

مهم ترين مصداق جهاد اقتصادي، حمايت از توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني مي باشد. لذا خانواده ها بايد توجه كنند كه رونق اقتصادي كشور موجب ايجاد اشتغال و كاهش تورم مي شود و حل مشكل بيكاري تعداد زيادي از جوانان را به همراه خواهد داشت. 
 


نامگذاري سال ۹۱ به نام سال توليد ملي و حمايت از سرمايه ايراني، ادامه سياستي است كه سال گذشته مقام معظم رهبري بيان فرمودند. سال گذشته به نام سال جهاد اقتصادي نامگذاري شد و امسال هم در ادامه سال گذشته، و به نوعي جهاد اقتصادي است.
مهم ترين مصداق جهاد اقتصادي، حمايت از توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني مي باشد. شعار امسال با توجه به درايت مقام معظم رهبري مبتني بر نياز روز و جدي كشور و بر مبناي وجود يك تهديد و يا يك فرصت بالقوه انتخاب شده است پس بايد تمامي فعاليت هاي كلان دستگاه هاي اجرايي كشور به سمت تحقق آن حركت كند.
تمامي دستگاه هاي اجرايي بايد با تعامل، همكاري و تلاش مضاعف زمينه تحقق اين شعار را فراهم آورند. بالابردن كيفيت كالاهاي داخلي، تشويق مردم براي خريد اين كالا ها و فراهم كردن فضاي اقتصادي كسب و كار در راستاي افزايش توليد ملي از جمله مهم ترين مباحث مورد توجه در اين زمينه است.
اما نقش زنان در اين ميان از اهميت بيشتري برخوردار است. گرايش زنان به خريد كالاي ايراني موجب افزايش تقاضا براي توليد داخلي و كاهش ورود اجناس خارجي مي شود در نتيجه عرصه توليد ملي شكوفا مي شود.
طي سال هاي اخير فرهنگ غلط تجمل گرايي و گرايش به مصرف كالاهاي لوكس خارجي در كشور رايج شده و زنان به عنوان ركن مهم خانواده مي توانند كانون تغيير اين فرهنگ غلط قرار گيرند. مقام معظم رهبري به درستي و در راستاي تحقق گام هاي مهم سال جهاد اقتصادي شعار امسال را در استفاده از توليدات داخلي اعلام كردند كه اگر اقشار مردم و مسئولان با برنامه در اين راستا حركت كنند جهش اقتصادي بزرگي در كشور رخ مي دهد.
با توجه به اينكه زنان نقش موثري در مديريت اقتصاد خانواده دارند پس با مصرف بهينه و صحيح كالاهاي داخلي، قناعت و صرفه جويي را پيشه خود قرار داده و مانع از رواج تجمل گرايي و مصرف گرايي شوند. اگر زنان كه معمولا بيشترين نقش را در خريد لوازم مورد نياز زندگي در خانواده ها ايفا مي كنند، گرايش به كالاهاي با كيفيت توليد داخل داشته باشند، تقاضا براي توليد داخل افزايش و براي اجناس خارجي كاهش مي يابد و در نتيجه عرصه توليد در كشور شكوفا مي شود.
زنان بايستي با فرهنگ سازي و نهادينه كردن فرهنگ حمايت از توليد داخلي و پرهيز از اسراف در تحقق شعار سال گامي اساسي بردارند.
توليد ملي و بالابردن كيفيت توليد داخل به صورت جهادي بر عهده مردان است و حمايت از توليد داخلي در خانواده ها مسئوليت زنان است چرا كه مادران در خانواده نقش فرهنگ سازي را بر عهده دارند.
جايگزيني كالاي ايراني در خانواده ها وظيفه جهادي زنان است. اين موضوع موجب رونق اقتصادي كشور و حل مشكل بيكاري جوانان مي شود. حمايت از توليد ملي بايد با يك تغيير ذائقه فرهنگي به صورت جهادي انجام شود؛ هر خانواده اي كه مي خواهد كالاي خارجي را به كالاي ملي ترجيح دهد بايد در نظر بگيرد كه اين كار موجب ركود توليد ملي شده و تمام خانواده ها از اين موضوع متحمل زحمت مي شوند چرا كه بازار توليد ايراني به سمت ورشكستگي مي رود. رونق گرفتن توليد ملي موجب رسيدن به خودكفايي اقتصادي و نااميدي دشمن از تحريم ها مي شود.
لذا خانواده ها بايد توجه كنند كه رونق اقتصادي كشور موجب ايجاد اشتغال و كاهش تورم مي شود و حل مشكل بيكاري تعداد زيادي از جوانان را به همراه خواهد داشت. برنامه هاي فرهنگي و آشناسازي زنان با ابعاد اهميت پيام نوروزي رهبري مي تواند محور تربيت فرزندان به عنوان آينده سازان كشور قرار گيرد.
زنان با نهادينه كردن الگوي بهينه مصرف و استفاده از توليدات ملي مشاركت عملي خود را در همگرايي برنامه هاي اقتصادي كشور و پيشبرد برنامه هاي توسعه و چشم انداز نظام نشان خواهند داد.


حوزه نت

براي ديدن قسمت اول اين مبحث كليك كنيد

 

براي ديدن قسمت دوم اين مبحث كليك كنيد


>   تبذير - اگر چه تبذير در لغت به معناي تفريق كه منشاء آن از بذر (يعني پاشيدن تخم) مي باشد، تعريف شده است، اما استعاره‌اي است از كسي كه مال خود را ضايع كند، تبذير و تضييع مال خود يك نوع تجاوز از حد ميانه‌روي و اعتدال است و از همين رو اسراف و تبذير را مي‌توان مترادف يكديگر دانست.

>   اقتار- افراط و تفريط در هر موضوعي مي‌تواند زيانبار و خسارت ساز باشد به همين دليل علي رغم اشارات فراوان اسلامي مبني بر ضرورت رعايت صرفه‌جويي و اجتناب از اسراف، در عين حال همواره بر لزوم توجه به اعتدال و ميانه‌روي در امور نيز اشاره شده است. همانگونه كه امام صادق (ع) در حديثي « اقتار» را نقطه مقابل اسراف دانسته و مي‌فرماينــد: « اقتار اين است كه غذايت نان و نمك باشد در صورتيكه قدرت داري غذاي مناسبتري بخوري »  مجموعه الاخبار – باب ۱۷۱- حديث ۱

>   الگوي مصرف- با استناد به تعاريف مذكور و تاكيد مقام معظم رهبري (دامه) بر اساسي بودن و دراز مدت بودن كار، به نظر مي رسد مفهوم آنچه ايشان بعنوان اصلاح الگوي مصرف بيان فرمودند، در رديفي بمراتب بالاتر از صرفه جويي قرار داشته و شامل الزامات و مفاهيم ديگري مانند: آسيب شناسي، تعريف مفاهيم ذيربط در اين زمينه، تعيين استاندارهاي مصرف، طراحي سيستمها و روشهاي لازم براي نيل به استانداردها مورد نظر و رفع عوامل موجد اسراف و ضايع شدن منابع و حتي مواردي مانند: تغيير عادتهاي مصرف، ايجاد تعادل بين توليد و مصرف، اطلاع رساني و آموزش  نيز مي گردد و لذا نبايد با سطحي نگري نسبت به موضوع، اين واژه را صرفا در اقدامات مقطعي براي كاهش مصرف خلاصه نمود.

     همانگونه كه اشاره شد هريك از اين تعاريف در بر دارنده مفاهيم خاص خود مي‌باشد، اما نكته مشترك همه آنها اينستكه همگي بر رعايت تعادل و به عبارت ديگر جلوگيري از افراط و تفريط در امور دلالت دارند، بنابراين براي ورود به اين بحث قبل از هر چيز بايد با انديشه درست بگونه‌اي سياستگذاري و برنامه‌ريزي نماييم كه در عمل با وضع قوانين و مقررات خشك و بدون مطالعه و با غفلت از واقعيت‌ها،‌ موانع رشد و شكوفايي را تشديد ننماييم و بجاي كاهش هزينه، آنها را در قالب و به شكلي ديگر افزايش ندهيم .

مصاديق اقدامات قابل اجراء در بخشهاي مختلف:      

الف – مصاديق اقدامات قابل اجرا در عرصه مديريت:

۱-    تهيه و طراحي استراتژيهاي مدون همراه با طرح اقدام براي عملياتي نمودن راهبردهاي تدوين شده

۲-    ايجاد تناسب ميان عرضه و تقاضا يا توليد و مصرف (مانند توليد پياز و سيب زميني نشود)

۳-    افزايش تلاشها براي اولويت به خودكفايي، خود اتكايي و رفع وابستگي در كالاهاي اساسي و اجتناب از پراكندگي غير منطقي براي ورود به عرصه هاي مختلف

۴-    تبديل تمام شعارهاي ملي چند سال گذشته مقام معظم رهبري (دامه) به هدف مشترك و درك ملي با توجه به اينكه هر شعار يك گام مشخص از رشد اقتصادي محسوب مي شود

۵-    تمركز در سياستگذاريها و تعيين نقش و وظيفه هردستگاه و تقسيم كار منطقي در اجرا

۶-    تعيين نقش و وظيفه تمام دستگاههاي ذيربط و پرهيز از شعار زدگي براي حمايت از توليد، كار و سرمايه ايراني

۷-    اولويت به ورود در عرصه هاي داراي مزيت برتري ساز (باعث وابستگي متقابل ساير كشورها به محصولات ايراني شود)

۸-    حمايت جدي از بيكاران و توجه و تاكيد بر ايجاد اشتغال پايدار

۹-    توام نمودن تجربه و سليقه با علم و كار كارشناسي

۱۰-   الگوسازي، الگو آفريني و الگوپروري در عرصه كار و توليد

۱۱-   توجه به تمام جوانب و پيامدهاي كوتاه مدت و بلند مدت و نيز منافع و مصالح همه ذينفعان در تهيه و اجراي طرحها و برنامه ها

۱۲-   بهره گيري از تجارب ساير كشورها بويژه كشورهاي اسلامي در تهيه الگوهاي اسلامي ايراني

۱۳-   اجتناب از افراط و تفريط در سياستگذاريها و تصميم گيري ها

۱۴-   توجه ويژه به موضوع آمايش سرزميني و توزيع عادلانه منابع و امكانات در سطح كشور و تهيه طرح آمايش توليد متناسب با موقعيت و شرايط اقليمي و جغرافيايي نقاط مختلف كشور

۱۵-   سرمايه گذاري بر روي اقدامات ارزش آفرين مانند: بيمه، آموزش، تبليغات، استاندارد سازي، تحقيق و پژوهش، خدمات پس از فروش، بسته بندي و ساير موارد مشابه در بخش توليد

۱۶-   ايجاد كميته، دفتر و يا ساير عناوين مناسب براي ايجاد تمركز در سياستگذاري، برنامه ريزي و هدايت و حمايت از توليد، كار و سرمايه ايراني در استانها

۱۷-   ايجاد نظام پيشنهادات و ارائه راهكارهاي عملي و كاربردي بجاي تئوري پردازي و شعار دادن

۱۸-   تقويت و توسعه فوري و جدي سيستم نظارتي و كنترلي در بخشها و ابعاد مختلف بخش توليد و سرمايه گذاري و برخورد قاطع با متخلفين و مجرمين اقتصادي

۱۹-   نظارت جدي بر كار پيمانكاران بخش عمراني و شهر سازي كه با معمولا با اسراف فراوان توام است.

ب – مصاديق اقدامات قابل اجرا در زمينه سيستمها، روشها و فرآيندها:۵۲۹

  • ادامه مطلب

به نام او-سلام

نكته:

خودم يه مطلب شبيه اين توليد كردم(لبخند) اما متاسفانه به خاطر ننوشتن عنوان وزدن روي ارسال حذف شد، وكپي هم نكرده بودم

لطفا تبيان مثل ديگر سرويس ها امكاني فراهم كنه،كه در اينگونه مواقع حذف نشه، واعا حال آدم گرفته ميشه

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

سال 1390 از سوي رهبر معظم انقلاب سال "جهاد اقتصادي" نامگذاري شد و اينك در حالي سال 1391 خورشيدي را شروع كرده ايم كه به عنوان "توليد ملي ؛ حمايت از كار و سرمايه ايراني" ناميده شده است.

تأملي در باب نام هاي دو سال اخير نشان مي دهد كه "جهاد اقتصادي" عنواني كلي بوده و "توليد ملي ؛ حمايت از كار و سرمايه ايراني" ، توضيح مبسوط تر آن جهاد اقتصادي است. به بيان ديگر ، اين دو نام در ادامه يكديگر اين معنا را به ذهن متبادر مي كنند كه "جهاد اقتصادي" هرگز محقق نخواهد بود جز از طريق "توليد ملي" و توليد ملي هم صرفاً با "حمايت از كار و سرمايه ايراني" ميسر خواهد شد.

در تببين بيشتر اين موضوع مي توان دو الگوي ژاپن در شرق آسيا و آلمان در اروپا را مورد بررسي قرار داد. ؛ اگر امروز مي بينيم كه كشور ژاپن در جهان اقتصاد حرفي براي گفتن دارد يا كالاي ساخت آلمان ، اعتبار ويژه اي براي خود دست و پا كرده ، به اين خاطر است كه در آن كشورها ، "توليد ملي در سايه حمايت از كار و سرمايه ملي" شكل گرفته است.

ژاپن - جنگ جهاني دوم
ژاپن در جنگ جهاني دوم


ژاپن در جريان جنگ جهاني دوم ، به كشوري ورشكسته و آلمان به مملكتي كمر شكسته تبديل شد و مردم در حالي نظاره گر پايان خفت بار جنگ جهاني بودند كه از شهرها و اقتصادشان چيزي جز تل خاكستر باقي نمانده بود.

با اين حال ، اراده شرقي در ژاپن و عزم غربي در آلمان ، بدين امر تعلق گرفت كه "بايد از نو ساخت و بر پاي خود ايستاد". آنها نه نفت داشتند كه بفروشند و با پولش خرابه ها را آباد كنند و نه گاز كه صادر كنند و كالاي خارجي وارد نمايند و خوش باشند. ژاپني ها و آلماني ها دريافته بودند كه خودشان هستند و خودشان. از اين رو ، كارگاه ها و كارخانه ها و راه ها را "خودشان" ساختند و قوت غالب شان را برنج و سيب زميني داخلي قرار دادند و به جاي وارد كردن كالاهاي با كيفيت و گاه ارزان خارجي ، به همان مصنوعات داخلي كم كيفيت و گران بسنده كردند.

آلمان - جنگ جهاني دوم
آلمان در جنگ جهاني دوم به مخروبه اي پر از جسد تبديل شد


ژاپني ها و آلماني ها ، پول مفت نفت و گاز نداشتند بلكه هر آنچه داشتند ، ذره به ذره اش را با "كد يمين و عرق جبين" به دست آورده بودند و هم از اين روست كه قدر سرمايه هايشان را مي دانستند و آن را براي وارد كردن آدامس و مجسمه و كريستال و لباس فاخر و صندلي مجلل و لوازم آرايشي و ... هدر نمي دادند.

كار و سازندگي -آلمان
كار و سازندگي - آلمان


در واقع ، حمايت از كار و سرمايه ملي در اين دو كشور در سال هاي سازندگي ، نه امري صرفاً دولتي كه رويكردي كاملاً ملي و نهادينه شده در فرهنگ دو ملت بود.

در اين ميان ، صنعتگران نيز به عنوان بخشي از همان دو ملت كوشا ، شرايط خاص آن سال ها را كه در غياب رقباي خارجي برايشان محقق شده بود ، به فرصتي براي كيسه دوختن براي خود تبديل نكردند و با اين استدلال كه "در اين بازار انحصاري ، مشتري گزينه اي جز ما ندارد" ، به بنجل سازي روي نياوردند و كوشيدند در گذر زمان ، كيفيت توليدات خود را بالا و قيمت ها را رقابتي كنند ؛ آنها به ملت خود احترام مي گذاشتند و قدردان واقعيمشتريان داخلي شان به خاطر خريد كالاي داخلي بودند.

كارخانه سوني در ژاپن
همان ژاپن جنگ زده امروز در اقتصاد جهاني حرف براي گفتن دارد
نمايي از كارخانه سوني در توكيو


اين شد كه چند سالي بعد از آن جنگ خانمانسوز ، دو كشور ، يكي از خاور و ديگري از باختر سر برافراشتند و قدرت هاي بزرگ اقتصادي جهان را به هماوردي طلبيدند. جالب است بدانيد آلمان ورشكسته ديروز ، امروز تنها كشور مهم اروپايي است كه از تبعات بحران اقتصادي اروپا جان سالم به در برده است و به نسبت ديگر اروپاييان ، آسيب كمتري را متحمل شده است.

ما نيز در ايران 1391 و در شرايطي كه اوضاعي به مراتب بهتر از دو كشور جنگ زده ژاپن و آلمان در سال هاي بعد از جنگ جهاني دوم داريم ، براي تبديل شدن به قدرت اقتصادي ، چاره اي جز "توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني" نداريم.

ساختمان بي ام دبليو - مونيخ آلمان
مونيخ آلمان ؛ كارخانه بي ام دبليو


حمايت از توليد،كار و سرمايه ملي ، نسخه اي است كه هم در شرق عالم جواب داده و هم در غرب شفابخشي خود را نشان داده است.
اما هر نسخه اي ، هر اندازه هم كه كارآمد باشد ، شفا نخواهد داد مگر آن كه بدان عمل شود. عمل به شعار "توليد ملي ؛ حمايت از كار و سرمايه ايراني" نه با سمينارها و پوسترها و مصاحبه ها ، كه با حمايت عملي از توليد و كار و سرمايه ملي محقق مي شود.

 اين روند سه ضلع دارد: مردم بايد تا جايي كه ممكن است كالاي ايراني مصرف كنند و توليد كنندگان نيز بايد اين خريدها را موهبتي بدانند كه مردم متوجه آنان كرده اند و با ارتقاي روزافزون كيفيت توليدات شان ، قدردان مشتريان ايراني باشند كه سرمايه شان را صرف خريد محصولات آنها كرده اند.
بديهي است كه اگر يك ايراني ببيند كه كالاي ايراني با كيفيت مطلوب و قيمت مناسب عرضه مي شود ، نه تنها آن را خريداري مي كند بلكه بدان افتخار هم خواهد كرد.

دولت و نهادهاي حاكميتي هم بايد هر گونه حمايت از توليد كنندگان داخلي مانند ارائه تسهيلات و يارانه و تغيير در سود هاي گمركي و معافيت هاي مالياتي را منوط به افزايش مستمر و مستند كيفيت توليدات كنند. صرفاً در چنين صورتي است كه اقتصاد ايران از جا بر مي خيزد و در پيست رقابت جهاني قرار مي گيرد.

منبع: عصر ايران

عضو هيأت رئيسه مجلس با اشاره به اينكه دشمن امروز انسجام ملي و وحدت را مورد هدف قرار داده است، گفت: گروه ها و شخصيت ها سياسي نبايد بر هم زننده وحدت در جامعه باشند و انسجام ملي بايد امروز به عنوان يك موضوع جدي مورد توجه همگان قرار بگيرد.

حجت‌الاسلام حسين سبحاني نيا عضو هيات رئيسه مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نامگذاري سال جديد و همچنين فرمايشات مهم مقام معظم رهبري در ابتداي سال در جوار بارگاه ملكوتي امام رضا(ع) گفت: بيانات مقام معظم رهبري در ابتداي سال 91 و انتخاب شعاري براي امسال برخاسته از يك نگاه و تحليل دقيقي است كه ايشان هر سال از مسايل، ضرورت‌ها و نيازهاي كلي كشور دارند و براساس آن اين شعار محوري را انتخاب مي‌كنند.

وي در ادامه افزود: به اعتقاد من انتخاب شعار "توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني" بعد از سال جهاد اقتصادي در ادامه برنامه‌هايي است كه در سالهاي گذشته داشتيم.

سبحاني نيا با اشاره به جامع بودن شعار امسال اظهار داشت: در شعار امسال هم بحث خودكفايي و هم تامين نيازهاي داخلي كشور تامين و تضمين شده است و از طرفي مي‌توان از آسيب پذيري توليدات داخلي جلوگيري كرد و زمينه اشتغال براي كاركنان و كارگران را فراهم و نهايتاً‌ از سرمايه ملي و سرمايه گذاران بخش خصوصي دفاع و حمايت كرد.

عضو هيات رئيسه مجلس خاطرنشان كرد: از جمله شعارهاي محوري و مورد نياز امروز همين مسئله اشتغال است كه به عنوان يكي از معضلات كشور به حساب مي‌آيد و تنها راه حل اين مشكل نيز ايجاد فرصت شغلي با حمايت از توليد ملي و سرمايه گذاري در بخش خصوصي است.

وي يكي از راه‌هاي حمايت از توليد ملي را جلوگيري از هدر رفتن سرمايه ملي، صدور ارز و واردات كالاهاي بي‌كيفيت و ارزان قيمت و بدون كيفيت به داخل كشور خواند و افزود: با چنين نگاهي رهبري بحث خودباوري علمي را در دل اين شعار مد نظر قرار دادند.

عضو كميسيون امنيت ملي با اشاره فرمايشات مهم رهبري در ابتداي سال در حرم امام رضا(ع) گفت: دستاوردها، توانمندي‌ها و پيشرفت‌هايي كه ايشان در سخنراني خود مطرح كردند بسيار مهم است و برخي با سياه نمايي و زير سؤال بردن اين خدمات به نظام و مردم ظلم مي‌كنند.

سبحاني نيا خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي ايران با توجه به ضعف‌هايي كه در برخي زمينه‌ها دارد اما در مقايسه با ساير كشورهاي منطقه و جهان به لحاظ تكنولوژي و پيشرفت علمي جلوتر است.

وي همچنين در خصوص تهديدات اخير كشورهاي غربي و رژيم صهيونيستي عليه ايران گفت:‌اين تهديدها از اول انقلاب بوده و امروز هم ادامه داد اما طبيعي است موفقيت امروز كشور ما قابل مقايسه با گذشته نيست.

عضو كميسيون امنيت ملي تصريح كرد: يك روز ما به حداقل‌ها نياز داشتيم و دشمنان حاضر نبودند اين نيازها را برطرف كنند اما امروز جمهوري اسلامي ايران در شرايطي است كه در خيلي از زمينه‌ها خودكفا شده و مي‌تواند تامين كننده ساير كشورها نيز باشد.

وي با اشاره به تهديدهاي رژيم صهيونيستي اظهار داشت: اين تهديدها بيشتر شبيه يك بلوف سياسي و جنگ رواني است و دشمنان مي دانند كه جرات هيچگونه اقدامي عليه ايران را ندارد.

سبحاني نيا گفت: امروز در شرايطي نيستم كه دشمنان بخواهند تيري را در تاريكي رها كرده و فرار كنند بلكه در صورت هرگونه اقدامي منافع آنها در تمام دنيا به خطر خواهد افتاد و پاسخ آنها را متناسب با هر گونه تهديد و يا اقدامي خواهيم داد.

وي همچنين با تأكيد بر لزوم وحدت و يكپارچگي ميان گروه‌ها و شخصيت‌هاي سياسي كشور اظهار داشت: همان طور كه سه عامل وحدت، مكتب و رهبري در پيروزي انقلاب موثر بود بدون شك امروز هم اين سه عامل اصلي در پيشبرد اهداف و مسير انقلاب نقش اصلي را خواهند داشت.

عضو كميسيون امنيت ملي با اشاره به اينكه دشمن امروز انسجام ملي و وحدت را مورد هدف قرار داده است، گفت: گروه ها و شخصيت ها سياسي نبايد بر هم زننده وحدت در جامعه باشند و انسجام ملي بايد امروز به عنوان يك مسئله جدي مورد توجه همگان قرار بگيرد.

منبع: تابناك

X