منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 371594
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

 نفت نيوز به نقل از ايسنا،

محمود دنيانور، عضو انجمن مخترعان ايران و مبتكر دوچرخه خورشيدي اظهار كرد: انرژي مورد نياز دوچرخه خورشيدي از طريق سلول‌هاي خورشيدي كه در سطحي نسبتا كوچك در پشت دوچرخه نصب شده تامين مي‌شود. علاوه بر اين يك باتري الكتريكي 12 ولت به عنوان تغذيه كمكي در شرايطي كه نور خورشيد وجود ندارد در عقب دوچرخه نصب شده تا در زمان تاريك شدن يا ابري بودن هوا هم امكان استفاده از دوچرخه باشد. 

وي خاطرنشان كرد: البته طراحي دوچرخه به صورتي است كه سيستم خورشيدي و الكتريكي با يك كليد كه روي فرمان دوچرخه نصب شده كنترل مي‌شود و در مواردي كه امكان استفاده از سيستم خورشيدي يا باتري نباشد دوچرخه خورشيدي مثل يك دوچرخه معمولي با ركاب زدن به حركت خود ادامه مي‌دهد.

دنيانور تصريح كرد: سيستم دوچرخه خورشيدي به صورتي طراحي شده كه كمترين مزاحمت و اضافه وزن را براي دوچرخه و راكب آن داشته باشد. همچنين با تكميل طرح صفحات محافظي در عقب دوچرخه نصب مي‌شود تا در صورت تصادف و سقوط دوچرخه آسيبي به صفحات و سيستم خورشيدي آن نرسد.

اين مخترع درباره نحوه تامين انرژي دوچرخه توسط سيستم خورشيدي گفت: سنسورهاي خورشيدي نصب شده در عقب دوچرخه انرژي خورشيدي را به كيت تبديل متصل كرده و انرژي به الكتروموتور منتقل مي‌شود و در صورت كمبود توان، باتري تعبيه شده در دوچرخه كه با برق شهري و سيستم خورشيدي قابل شارژ است فعال مي‌شود.

وي تصريح كرد: ساخت نمونه اوليه اين خودرو حدود دو ميليون و 800 هزار تومان هزينه در پي داشته ولي در صورت رسيدن به توليد انبوه، دوچرخه خورشيدي با قيمتي حدود 200 هزار تومان قابل عرضه به مشتريان خواهد بود. البته نمونه پرتابل سيستم خورشيدي هم ساخته شده كه به سهولت روي انواع دوچرخه‌هاي معمولي قابل نصب است.

دنيانور با بيان اينكه نمونه موتورسيكلت خورشيدي را با وزن به مراتب كمتر طراحي كرده است، خاطرنشان كرد: سيستم دوچرخه و موتورسيكلت خورشيدي كه بر خلاف وسايل نقليه موتوري فاقد هر گونه آلاينده زيست محيطي است و از مصرف ميليون‌ها ليتر بنزين در كشور جلوگيري خواهد كرد مي‌تواند در سراسر كشور خصوصا استان‌هاي جنوبي و مركزي كه همواره از نعمت آفتاب بهره‌مندند به راحتي جايگزين دوچرخه و موتورسيكلت‌هاي معمولي شود ضمن اينكه به دليل نداشتن سرعت زياد (حداكثر 30 كيلومتر) خطر تصادفات را به نحو چشمگيري كاهش مي‌دهد. 

وي خاطرنشان كرد: نمونه‌هاي خاص اين سيستم مي‌تواند براي استفاده گروه‌هاي خاص مثلا نوجوانان يا زنان و حتي به صورت ويلچر براي استفاده معلولان عرضه شود.

دنيانور با تشكر از حمايت‌ شركت آساك دوچرخه در اجراي اين طرح تصريح كرد: در نمونه‌هاي بعدي دوچرخه خورشيدي امكان حركت خودكار صفحات خورشيدي به سمت خورشيد هم پيش‌بيني شده كه سهولت و كارآيي سيستم را افزايش مي‌دهد.

وي، كمك به كاهش ترافيك شهرها، وزن كم (براي جابه‌جايي)، قابليت نصب در بيشتر وسايل نقليه و نصب آسان را از مزايا و ويژگي‌هاي استفاده از سيستم دوچرخه خورشيدي عنوان كرد.

عضو انجمن مخترعان كشور كه سه اختراع ثبت شده و پنج اختراع ديگر در شرف ثبت دارد، گفت:‌ اغلب اين اختراعات در زمينه خودرو و وسايل نقليه عمومي هستند از جمله نخستين صندلي دزدگير دنيا با قابليت گيرانداختن و جلوگيري از خروج سارقان از خودرو كه با وجود كارايي بالا و گذشت سال ها از ساخت آن به دليل عدم حمايت بخش‌هاي ذي ربط هنوز امكان توليد انبوه پيدا نكرده است.

دنيانور تصريح كرد: اين سيستم برخلاف سيستم‌هاي متداول موسوم به «دزدگير» كه تنها نقش آگاه كننده و اعلام‌كننده دارند، مي تواند عملا سارقان خودرو را گرفته و از خروج آنها جلوگيري كند و در عين حال از تمامي قابليت‌هاي آگاه‌كنندگي سيستم‌هاي معمول برخوردار است.

وي گفت: اين سيستم به نحوي طراحي شده كه اگر فرد غيرمجازي وارد خودرو شود علاوه بر فعال شدن آژيرها، قفل شدن خودرو و جلوگيري از روشن شدن آن، صندلي خودرو نيز به سمت فرمان بلند شده و فرد بين صندلي و فرمان خودرو گرفتار مي‌شود و بدين ترتيب امكان خروج از خودرو را از دست مي‌دهد.

دنيانور در عين حال تصريح كرد: سازوكار فعال شدن صندلي دزدبند به صورتي است كه صدمه‌اي به فرد وارد نمي‌كند و صرفا مانع از حركت و خروج وي از خودرو مي‌شود.

وي افزود: به منظور افزايش ضريب اطمينان صندلي دزدبند طراحي آن به گونه‌اي انجام شده كه علاوه بر سيستم‌هاي كنترل از راه دور متعارف از طريق‌هاي سنسورهاي وزني تعبيه شده در زير صندلي نيز فعال مي‌شود بدين صورت كه اگر فردي كه وزن وي با وزن متعارف راننده خودرو تفاوت داشته باشد روي صندلي بنشيند سيستم صندلي دزدبند به طور خودكار فعال مي‌شود.

اين مخترع در پايان با اشاره به مذاكرات و پيگيري‌هايي كه براي توليد انبوه دوچرخه خورشيدي و طرح هاي ابتكاري ديگر خود داشته خاطرنشان كرد كه در صورت آمادگي بخش صنعت و سرمايه گذاران براي توليد انبوه اين اختراعات از همكاري با آنها استقبال مي‌كند.

منبع: نفت نيوز

پنج شنبه پنجم 5 1391 7:29

سهيل تركان، مديرعامل شركت فراسو در گفتگوي تفصيلي با «نسيم»:

 

ساليانه حدود 2.5 ميليون موس و كيبورد در اين شركت توليد مي‌شود كه بيش از 80 درصد قطعات آن توليد داخل است/ فقط تعرفه گمركي بالا اين بخش را سرپا نگه داشته است.

به گزارش «نسيم» در بازار قطعات كامپيوتر كه تقريبا تمام قطعات آن وارداتي مي‌باشد و توليدكنندگان ايراني سهمي در اين بازار ندارند، وجود شركت فراسو كه توليدكننده موس و كيبورد در بازار است و تقريبا اين بازار را در اختيار خود گرفته، جالب توجه است. بر اين اساس بر آن شديم تا گفتگويي را با سهيل تركان، مديرعامل اين شركت داشته باشيم تا دلايل موفقيت اين شركت در بازار با وجود قدرت كالاهاي چيني و شرقي كه اين بازار را به انحصار خود درآورده‌اند را مورد بررسي قرار دهيم كه محورهاي اين گفتگو به اين شرح است:

- فراسو يك شركت 22 ساله است كه از اسفند سال 1368 فعاليت خود را آغاز كرده است

- هم اكنون بازار مصرف كيبورد در ايران سالانه 1.5 ميليون قطعه و درمورد ماوس 4 ميليون قطعه است، بنابراين جا براي افزايش توليد هست

- اين شركت به عرصه توليد لامپ ال اي دي و گيرنده‌هاي ديجيتال هم وارد شده كه در نيمه دوم امسال وارد فاز توليد انبوه مي‌شود

- مجموعه فراسو هم اكنون 300 نفر كارمند دارد كه 180 نفر آنها در بخش توليد فعاليت مي‌كنند و اگر تعرفه 60 درصدي واردات اين محصولات حذف شود، توليد ما متوقف مي‌شود و ما بدون شك واردكننده خواهيم شد

- كيفيت كيبوردي كه ما توليد مي‌كنيم از محصول مشابه چيني بهتر است، ولي قيمتش بالاتر از نمونه چيني است، بنابراين اگر تعرفه واردات كاهش يابد، ديگر توليد در داخل توجيه اقتصادي ندارد

- هدف ديگر ما اين است كه تلويزيون دوم منازل را توليد كنيم، چون اگر چه مردم تمايل دارند تلويزيون اول منزلشان داراي يك برند معروف خارجي باشد، اما براي تلويزيون دوم چندان دنبال برند نيستند و ما به اين بازار وارد خواهيم شد.

- تمام توليدات اين شركت در داخل به فروش مي‌رسد و ما صادراتي از اين جهت نداريم. البته فروشي كه در خارج داريم، توليد كشور چين است و با برند فراسوست، چون صادر كردن اين محصولات از ايران توجيه اقتصادي ندارد

- توليد اين محصولات در ايران هم چندان توجيه اقتصادي ندارد و فقط تعرفه گمركي بالاست كه اين بخش را سرپا نگه داشته است

- ارز وارداتي فقط در حرف اختصاص مي‌يابد. ما شش ماه است كه براي دريافت ارز دولتي دو ميليون دلار ال سي باز كرده‌ايم، ولي فقط دچار سرگرداني در اداره ها و بانك‌ها شده‌ايم.

منبع: رجا نيوز

پنج شنبه پنجم 5 1391 7:19

 اين دارو ' بي.پي.اچ 1400' (BPH 1400) نامگذاري شده كه موجب درمان قطعي سرطان پروستات (درمان هيپرپلازي خوش خيم پروستات) است.

1391/05/04 - 15:15

اين اختراع از بين 76 اختراع ارايه شده از 70 كشور جهان مقام اول و ديپلم افتخار را كسب كرد.

نوتركيب بودن دارو، اصلاح جريان گردش خون و رفع نارحتي هاي مجاري ادرار، افزايش توانايي هاي گلبولهاي سفيد، ضد درد و مسكن بودن از ديگر مزيت هاي اين دارو است.

كنترل ابتلا به اختلالات گوارشي، كنترل تهوع، استفراغ و يبوست در افراد مسن از جمله ديگر مزيت هاي داروي اختراع شده ايراني است.

پورمند 58 ساله سالهاست كه به تحقيق و پژوهش مي پردازد و داروي قطعي درمان سرطان پروستات وي به تاييد وزارت علوم رسيده است.

پورمند پس از كسب افتخار از مسابقات ژنو، شامگاه سه شنبه وارد فرودگاه تبريز شد و مورد استقبال مسوولان استان آذربايجان شرقي قرار گرفت.

تركيب مكمل غذايي با نقش بهبود و فعاليت سيستم قلب و عروق نيز از ديگر اختراعات و خدمات وي به جامعه پزشكي ايران و جهان است.

منبع: ايرنا

پنج شنبه پنجم 5 1391 7:16

حسن حضرتي، مخترع «عينك ضد خواب» درباره‌ ويژگيهاي اين عينك ، گفت: اين عينك در واقع يك دستگاه هشداردهنده حواس پرتي و خواب آلودگي است كه وضعيت چشم‌ها و حالت سر را به طور هوشمند كنترل مي‌كند و در صورت بروز اين حالات با نواختن بوق هشدار دهنده فرد را مطلع مي‌كند.

وي افزود: اين سيستم به ويژه در رانندگان خودروهاي سنگين كه در معرض خستگي و خواب آلودگي و در نتيجه سوانح تاسف بار رانندگي قرار دارند كاربرد دارد. البته ساير رانندگان و همچنين افرادي كه با دستگاههاي حساس سروكار داشته يا به واسطه مسئوليتشان نبايد دچار حواس پرتي و خواب آلودگي شوند نيز مي‌توانند از اين عينك كه قيمت بسيار پاييني دارد، استفاده كنند.

حضرتي درباره نحوه‌ استفاده از اين دستگاه گفت: عينك ضد خواب از يك عينك شيشه‌اي، دستگاهي كوچك كه داخل جيب پيراهن قرار مي‌گيرد، دو عدد باتري، فيش اتصال عينك به دستگاه و يك هدفون تشكيل شده است. عينك از طريق فيش اتصال به دستگاه متصل مي‌شود و بعد از قرار گرفتن عينك در محل مناسب در صورت بسته شدن چشمها به حالت خواب بعد از دو ثانيه بوق هشدار دهنده به صدا در مي‌آيد.

وي خاطر نشان كرد: اگر فرد با چشم باز دچار خواب آلودگي شود يا به مسيري كاملا منحرف از جاده خيره شده يا كمتر از حد استاندارد پلك بزند و يا در اثر خستگي يا خواب آلودگي سر وي به سمت پايين يا عقب خم شود سيستم هشدار دهنده فعال مي‌شود.

حضرتي، تصريح كرد: دستگاه داراي دو نوع زنگ است كه در صورت استفاده نكردن از هدفون، هنگام اعلام هشدار بوق ممتد دستگاه نواخته مي‌شود و چنانچه فيش هدفون به دستگاه متصل شود آهنگي دلخواه از هدفون پخش مي‌شود. از ويژگي‌هاي ديگر اين دستگاه امكان تنظيم صداي هدفون و تنظيم زمان‌بندي و حساسيت دستگاه توسط كاربر است

برگزيده دو دوره جشنواره جوان خوارزمي در ادامه با تاكيد بر ابتكاري بودن كامل اين طرح و نداشتن هر گونه نمونه مشابه داخلي و خارجي گفت: با توجه به اهميت مساله خواب آلودگي در هنگام كار و مخاطرات آن، از حدود 50 سال پيش تحقيقات وسيعي در اين زمينه در دنيا انجام شده است. در دهه‌ 1970 كارشناسان صنايع هوايي موفق به اختراع نوعي دوربين قوي با امكان فيلم برداري و پردازش رايانه‌اي تصوير چشم و تشخيص مقدار خيرگي شدند كه به دليل ساختار بسيار پيچيده و هزينه‌هاي بسيار زياد جز در خلبان‌ها و كاربران سيستمهاي فوق‌العاده حساس نظامي قابل استفاده نيست. در حالي كه عينك ضد خواب كه مبتني بر حسگرهاي معمولي است، در عين سادگي تكنيكي كارايي بسيار خوبي داشته و با قيمتي حدود 20 هزار تومان قابل عرضه است.

حضرتي با اشاره به ثبت اختراع اين دستگاه اظهار داشت: در ادامه تحقيقات اين طرح در صددم، با تقويت سيستم فرستنده عينك اين قابليت را در آن ايجاد كنم كه در صورت خواب‌آلودگي راننده ساير رانندگان كه در فاصله مشخصي از وي مشغول رانندگي هستند و از اين عينكها استفاده مي‌كنند شماره‌ پلاك خودرويي را كه راننده آن دچار خواب آلودگي شده دريافت كرده و بدين ترتيب از بروز تصادف پيشگيري شود.

اين مبتكر جوان كه از اهالي يكي از روستاهاي شهرستان دره گز در استان خراسان بوده و علاوه بر كسب دو مقام اول و دوم كشوري در جشنواره جوان خوارزمي، ده ها طرح ابتكاري و اختراعي نيز ارائه داده با اشاره به اين كه علي رغم تصويب آيين نامه‌اي كه بر اساس آن برگزيدگان جشنواره‌ي خوارزمي مي‌توانند بدون كنكور وارد دانشگاهها شوند موفق به دريافت پذيرش از دانشگاهها نشده است، اظهار داشت: هر ساله با نزديك شدن زمان برگزاري جشواره‌ي خوارزمي، مسئولان با استناد به اين آيين نامه از ورود بدون كنكور برگزيدگان اين جشنواره به دانشگاهها خبر مي‌دهد و هيچ صحبتي از اين كه دانشگاهها كاملا در پذيرش يا رد درخواست اين قبيل داوطلبان آزادند، مطرح نمي‌شود.

وي افزود: علي رغم پيگيريهايي كه در سه چهار سال اخير از طرف من و تعداد ديگري از برگزيدگان جشنواره‌ي خوارزمي انجام شده، دانشگاههاي مختلف با طرح شروطي از جمله معدل بالاي ديپلم از پذيرش برخي از ما خودداري مي‌كنند و در برخورد با برگزيدگان جشنواره خوارزمي، توانايي‌هاي علمي ما را زير سوال مي‌برند بدين ترتيب آيين نامه ورود بدون كنكور برگزيدگان جشنواره خوارزمي به دانشگاهها بيش از آنكه باعث كمك به پيشرفت علمي و تحقيقاتي آنها شود به عاملي براي سرگرداني و سرخوردگي بخشي از برگزيدگان اين جشنواره تبديل شده است.

خبرگزاري دانشجويان ايران

پنج شنبه پنجم 5 1391 7:1

آريان راه

شركت آريان راه شهر سبز به عنوان طراح و سازنده انواع مبلمان شهري، وسايل بازي پاركها بصورت اشكال مختلف و جديد، طراحي و ساخت ماكت مطرح مي باشد.

اين سازمان با هدف خدمت رساني و جلب رضايت مشتري مقاصد زير را بعنوان خط مشي كلان خود در نظر دارد:

* افزايش دانش و آگاهي پرسنل

* ارائه محصولات با كيفيت

* افزايش رضايتمندي مشتري

* توليد و ارائه محصولات توام با نوآوري و خلاقيت

اعتقاد به بهبود مستمر، افزايش مداوم سطح رضايت مشتري و كيفيت، بالا بردن سطح دانش پرسنل باور كليه مديران و پرسنل سازمان مي باشد و براي اين منظور مطابق شاخص هاي تعريف شده روند پيشرفت سازمان مورد پايش و تجزيه و تحليل قرار مي گيرد. نظام مديريت كيفيت شركت آريان راه شهر سبز براساس استاندارد ISO 9001 : 2008 استقرار يافته است. 

 


محصولات

  • وسايل بازي
  • نيمكت پاركي
  • تجهيزات ورزشي شهري
  • گلدان
  • محصولات باغي ، ويلايي
  • آلاچيق
  • محصولات محافظ
  • سطل زباله

http://ariyanrah.takrah.com/thm_image%20bank/takrah_thm_image_midlle/38263narde%20keshi.jpg

و.....

X