منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 371997
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

انتقاد مشاور سابق رئيس‌جمهوري از اقتصاد كشور:

 
دولت به بخش خصوصي امكان ظهور نمي‌دهد
توليد ايراني: عضو هيئت امناي آستان قدس رضوي، از تعامل نامناسب دولت و بخش خصوصي انتقاد كرد و با اعلام اين كه اين دوبخش رقابت ناسالمي با هم دارند، گفت: توليد ملي با تعارف كردن و دم در ايستادن محقق نمي‌شود، اين تعارف‌ها بايد در عمل به كار بيايند نه درجلوي در!

"خليل اكبري" در گفت‎وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني،‌ افزود:‌ تقويت عرصه توليد ملي در ايران امروز با تقويت ارتباط سازنده ميان دولت و بخش خصوصي محقق مي‌شود.

وي با بيان اين كه دولت بايد با بخش خصوصي آشتي كند، گفت: فضايي كه در اقتصاد كشور جريان دارد بيشتر به يك دامنه رقابتي ميان اين دو بخش شبيه است تا فضايي متعامل و همكارانه و اين اتفاق بي‌ترديد تأثير منفي به دنبال دارد.

معاون فني و عمراني آستان قدس رضوي‌،‌ تأكيد كرد: متأسفانه نهادهاي دولتي و بخش خصوصي ارتباط رقابت جويانه‌اي دارند و اين رقابت بيشتر بر حذف ديگري استوار است تا تقويت ديگري!‌ در بدنه ساختار اقتصادي كشور دولت به بخش خصوصي امكان عرصه و ظهور نمي‌دهد و بخش خصوصي نيز متقابلا از قوانين و چارچوب‌هاي خروجي دولت فرمانبري ندارد.

 اكبري اظهار داشت: در ايران همه چيز براي فراهم كردن زمينه توليد ملي مهيا است و تنها بايد تعارف‌هاي رسمي و روزمره را در حيطه عمل و در واقعيت تعميق كنيم،‌ اينكه نيم ساعت در ورودي يك ساختماني با هم تعارف كنيم راه به جايي نمي‌برد، تعارف‌ها را بايد در كار و در شرايط رقابتي بسنجيم.

مشاور سابق رئيس جمهوري در امور اصناف و بازار با بيان اين كه در ايران توليدكنندگان افزون بر انگيزه سود و كسب درآمد انگيزه روحاني و الهي هم براي امر خير دارند،‌ تصريح كرد: ما در توليد هر كالايي كه زمينه‌اش در كشور مهيا باشد به مراتب از رقيبان خارجي بهتر و خلاقانه‌تر كار مي‌كنيم.

 

توليد يكي از بهترين انواع تخت بيمارستاني در ايران

به گفته وي يكي از توليد كنندگان معدود ايراني تخت‌هاي بيمارستاني براي توليد اين محصول كه مورد سفارش يك خريدار ايراني بوده است، به اروپا رفته و پس از بازديد از خط توليد اين محصول در كشورهاي طراز اول سازنده توانسته است همان كالا را با درجات كيفي بسيار بالاتر در ايران توليد كند.

عضو هيئت امناي سازمان اقتصاد اسلامي يادآورشد: قيمت تمام شده اين تخت بيمارستاني ايراني كه به مراتب از مشابه خارجي بهتر و مناسب‌تر است،‌ نصف قيمت نوع خارجي است و خط توليد آن در ايران آغاز شده است.

فتحي‌پور: مردم تنها خواهان بهبود وضعيت معيشتي هستند

 
دولت مردم را در طرح‌هاي توسعه‌اي و اقتصادي شريك كند
نفت را به خودمان بفروشيم
توليد ايراني: رئيس كميسيون اقتصادي مجلس با تأكيد بر اينكه دولت مردم را در طرح‌هاي ملي شريك كند، فروش نفت در داخل كشور براي توليد مواد با‌ارزش‌تر را از راهكارهاي تقويت توليد ملي خواند و گفت: دستگاه‌هاي اجرايي به‌عنوان پيش‌قراولان حمايت از توليد ملي از مصرف كالاها، خودروها و ماشين‌آلات خارجي پرهيز كنند.

"ارسلان فتحي‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، تصريح كرد: براي ترغيب مردم به مصرف كالاي ايراني دولت بايد الگويي براي مردم باشد، از اين رو دستگاه‌هاي اجرايي از مصرف ماشين‌ها و تجهيزات خارجي گرفته تا استفاده از هرگونه امكانات توليدي كه ساخت كشورهاي بيگانه است، به‌طور جدي خودداري كنند؛ تشريفات در برنامه‌ها و مراسم‌ها نبايد بهانه‌اي براي مصرف كالاهاي خارجي و لوكس شود.

نماينده مردم كليبر٬ هوراند، خداآفرين و آبش‌احمد در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه ايران يكي از كشورهاي بزرگ دارنده منابع معدني و طبيعي غني و ذخاير عظيم انرژي در جهان است، افزود: توليدكنندگان ايراني بايد در تأمين مواد اوليه و خام مورد نياز توليد از واردات بي‌نياز و خودكفا باشند؛ محصولات ايراني بايد با بهاي كمتري در قياس با همتايان خارجي خود در بازارعرضه شود و در دست مصرف‌كننده قرار گيرد.

فتحي‌پور، اعمال مديريتي فراگير و توانمند در حوزه اقتصاد و بازار را لازمه حمايت از توليد ملي خواند و ادامه داد: براي مثال؛ با توجه به مشكلاتي كه در تأمين سويا و مرغ در كشور به وجود آمده است؛ بايد به وزارت جهاد و كشاورزي ضرب‌الاجل تعيين و اعلام كرد كه از امروز به‌مدت يك سال فرصت دارد تا در توليد و ذخيره‌سازي سويا و محصولات مشابه خودكفا شود.

 وي با بيان اينكه بهبود وضعيت معيشتي تنها خواسته مردم است، گفت: نمايندگان مجلس از حق مردم دفاع خواهند كرد و در مقابل كساني كه مديريت اقتصادي كشور را با چالش روبه‌رو مي‌كنند و موجب تورم، گراني و در نتيجه دغدغه و نگراني مردم مي شوند، مي‌ايستند و دست آنان را رو مي‌كنند.

 

مردم از خريد كالاهاي لوكس خودداري كنند

فتحي‌پور با تأكيد بر لزوم حمايت مردم از توليدكنندگان داخلي از طريق خريد كالاي ايراني، يادآور شد: مردم عزيز هم لازم است از خريد كالاهاي لوكس و كالاهايي كه مشابه ايراني آنها در داخلي كشور توليد مي‌شود و در بازار موجود است، خودداري كنند تا ضمن حمايت از توليدكننده ايراني، از خروج ارز از كشور براي واردات كالاهاي تجملي جلوگيري شود.

وي با بيان اينكه حمايت از توليد ملي در بخش كشاورزي اولويت نخست را دارد، تصريح كرد: افرادي كه خواهان سرمايه‌گذاري و فعاليت اقتصادي هستند، مي‌توانند با مراجعه به نهادهاي متولي اين بخش همچون وزارت جهاد كشاورزي در اين بخش سرمايه‌گذاري كنند تا ضمن بهره‌مند شدن از سود مناسب در مسير اشتغال‌زايي و توسعه اقتصادي كشورمان گام برداشته باشند.

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس نهم افزود: دولت بايد در زمينه‌هاي توليدي و توسعه‌اي از مشاركت مردم استفاده و مردم را در اجراي طرح‌هاي ملي و سود آنها شريك كند؛ از اين رو لازم است تا در حوزه خريد اوراق مشاركت و سهام و حضور مردم در بازارهاي مالي اطلاع‌رساني دقيقي شود تا مردم هم سرمايه‌هاي خرد خود را در مسير پيشرفت اقتصادي كشور سهيم كنند.

توليد ملي در آموزش

سخنگوي كميسيون آموزش مجلس:
نهال توليد ملي در مدارس 15 سال ديگر به بار مي‌نشيند
توليد ايراني: اجراي طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش زمان‌بر است وبه همين دليل نتايج زيرپوستي و عميق هم به دنبال دارد؛‌ تقويت الگوهاي مفهومي توليد ملي در محتواي كتب درسي، از اولويت‌هاي اين طرح در همه سطح تحصيلي است.

"عباس مقتدايي" در گفت وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني توليد ايراني با بيان اين كه اصلاح مواد درسي در همه سطوح تحصيلي بايد بر اساس الگوي ايراني و اسلامي باشد، ‌گفت: فرزندان مسلمان اين سرزمينبايد ياد بگيرند كه از توليدات خودشان استفاده كنند و متكي به صنعت و دانش خودشان باشند.

وي با تأكيد بر اين كه اولويت اجراي طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش بر اسلامي‌تر شدن جامعه است، افزود: مقولاتي مانند كار، اشتغال، تلاش و جهاد كه از مفاهيم كليدي در اقتصاد ملي و مقاومتي هستند بايد در محتواي كتاب‌هاي درسي همه دوره‌هاي اموزشي تبيين شود.

 

نسل بعدي دانش آموزان اقتصاد كشور را اسلامي‌تر مي‌كنند

مقتدايي اظهار داشت: نسل بعدي جامعه براساس آموزش‌هايي كه در دوران تحصيل مي‌بيند، نسلي است كه با قوت بيشتري از آرمان‌ها و آمال اسلامي بهره‌مند مي‌شود و در بدنه اقتصادي كشور نيز با جديت بيشتر اين اصول و چارچوب‌هاي ديني را به منصه ظهور مي‌رساند.

سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي، با اعلام اين كه آثار اجراي طرح تحول با تأكيد بر توليد ملي در مدارس كشور ممكن است 15 سال آينده به ثمر بنشيند، يادآور شد: نگاه در آموزش بايد نگاهي آينده‌نگرانه باشد و افزون بر اولويت‌هايي كنوني براساس چشم‌اندازي كه در دهه‌هاي بعدي ممكن است پيش ‌روي جامعه قرار بگيرد، بايد طراحيو تبيين شود.

رييس انجمن جامعه شناسان گفت: حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني بايد در عرصه بازي هاي رايانه اي نمايان شود و جشنواره بازي هاي رايانه اي تهران گامي موثر در اين راستا است.

به گزارش معاونت ارتباطات بنياد ملي بازي هاي رايانه اي، امان اله قرايي درباره توليد بازي هاي رايانه اي بومي گفت: جامعه شناسان و روانشناسان بايد در تحليل بازي هاي خارجي به توليد كنندگان مشاوره دهند و بايد بررسي كنيم هريك از اين بازي ها چه پيامي را براي نسل جوان در پي دارند.

وي افزود: بازي رايانه اي خارجي كه  به كشور ما وارد مي شوند هدف داشته و به دنبال تخريب فرهنگ ما هستند و تاثير عميقي در روح و روان جوانان مي گذارند.

به گفته رييس انجمن جامعه شناسان، غرب به درستي مي داند چگونه فرهنگ خود را به نسل جوان تحميل و از بازي هاي رايانه اي براي تحقق اين هدف استفاده مي كند.

قرايي ادامه داد: متخصصان بازي سازي بايد در راستاي توليد بازي هايي فعاليت كنند كه در خدمت جامعه بوده و بينش كودكان را بالا ببرند و آنان را با فرهنگ و ميراث ايراني اسلامي آشنا كنند.

اين استاد دانشگاه تاكيد كرد: هر هنرمندي كه انديشه ترويج فرهنگ كشور را در بازي هاي رايانه اي نداشته باشد به معناي حقيقي بازي ساز ملي نيست.

وي توضيح داد: بايد از توليدان ملي در زمينه بازي هاي رايانه اي حمايت شود و در عرصه بازي هاي رايانه اي اين امر ضرورت دارد.

قرايي گفت: بخش خصوصي بايد در عرصه بازي هاي رايانه اي ورود كند و در عين حال اين بخش بايد تعريف درستي در عرصه بازي سازي رايانه اي داشته باشد.

وي با بيان اينكه بخش خصوصي نيز بايد بر اساس سياست هاي كلان كشور در عرصه بازي سازي حركت كند يادآور شد: هنر بايد در خدمت جامعه باشد از اينرو بازي سازان نيز بايد آثاري را توليد كنند كه در خدمت فرهنگ ايراني اسلامي باشد و مصالح جمعي در اين بازي ها لحاظ شده باشد.

رييس انجمن جامعه شناسان توضيح داد: حمايت از توليد ملي و كار و سرمايه ايراني بايد در عرصه بازي هاي رايانه اي نمايان شود و جشنواره بازي هاي رايانه اي تهران مي تواند در اين راه گامي موثر باشد.

http://www.persian-designers.com

يك كارشناس مسائل اقتصادي با بيان اينكه ريشه بيكاري به دليل عدم استفاده از ظرفيت توليد ملي است، گفت: با يك آسيب شناسي مي‌توان فهميد ما تنها از 52 درصد ظرفيت‌هاي توليد ملي‌ خود استفاده مي‌كنيم.محمد خوش‌چهره كارشناس مسائل اقتصادي شب گذشته با حضور در برنامه «ديروز امروز فردا» با طرح اين سوال كه آيا بيشتر نوسانات اخير بازارمربوط به تحريم‌ها است يا بي‌تدبيري‌هاي مديريت اقتصادي يا هر دو اين مسائل، اظهار داشت: يكي از اساسي‌ترين مشكلاتي كه ما در نظام تصميم‌گيري، سياسي گذاري، قانون‌گذاري و اجرا در بعد از انقلاب با آن مواجه بوديم اين بود كه ما آرمان‌گرا وارد شديم در حالي كه شاهد انحراف در تحقق اهداف و آرمان‌هايمان هستيم كه در آسيب شناسي به توليد ملي هم بازمي‌گردد.
اين استاد دانشگاه گفت: يكي از موارد عدم درك صحيح مسائل، مفهومي است؛ يعني ما يك واژه را عنوان كرديم بدون اينكه آنها تعريف مفهومي شده باشند.
وي گفت: تلقي مجلس و تلقي دولت در استنباط‌هايي كه در سلسله مراتب نظام تصميم‌گيري و قانون‌گذاري است متفاوت است.
خوش چهره درباره اهميت توليد ملي يادآور شد: كارآمدي يك نظام جدا از سلايق سياسي و جهت‌گيري آن، اين است كه بتواند ضمن پيش بردن اهداف آرماني خود ارتقا سطح رفاه نيز داشته باشد.
اين نماينده سابق مجلس با تاكيد بر اينكه يك دولت اگر بتواند ارتقا و بهبود سطح زندگي را فراهم كند توانمند است، افزود: اگر درآمد ملي بالا رود اشتغال بالا خواهد رفت از اين رو آنها به توليد ملي مربوط است.
وي ادامه داد: درآمد نفتي، نقش توليد ملي را كه دولت‌ها از طريق ماليات به دست مي‌آورند كمرنگ مي‌كند اما كشورهايي مثل آمريكا و ژاپن نيز اشكالاتي دارند كه 98 درصد آن ناشي از ماليات است البته اين به مفهوم فشار اقتصادي نيست، بلكه دولت شرايط پويايي را فراهم مي‌كند.
خوش چهره اظهار داشت: در كشور ما درآمدها 30 درصد از ماليات و 70 درصد غيرماليات است از اين رو يك اشكال مجلس و دولت اين است كه به حوزه توليد حساسيت‌ ندارند لذا آنچنان كه بايد مطلوب نيستند.
اين استاد دانشگاه با تاكيد بر اينكه ريشه بيكاري به دليل اين است كه توليد ملي از ظرفيت‌هاي خود استفاده نكرده است گفت: واردات يعني ايجاد فرصت شغلي براي ديگران و استفاده از اشتغال نيروي كار، بنابراين با يك آسيب شناسي مي‌توان فهميد ما تنها از 52 درصد ظرفيت‌هاي توليد ملي‌ خود استفاده مي‌كنيم.
وي بر همين اساس به واردات ميوه، پروتئين و ساير كالاها اشاره كرد و گفت: بايد موانع را به خوبي شناخت چرا كه توليد اين ظرفيت‌ها در داخل وجود دارد.
خوش‌چهره در خصوص موانع توليد ملي گفت: توزيع يكي از موانع توليد ملي است چون قيمت تمام شده را براي مصرف كننده بالا مي‌برد و هر چه ما بين توليد و مصرف كننده نهايي فاصله را كم كنيم قيمت تمام شده براي مصرف كننده نهايي پايين مي‌آيد.
اين كارشناس مسائل اقتصادي در خصوص اصلاح نظام توزيع متذكر شد: قطعا ابتدا بايد اشكالات در سيستم توزيع را كه بخش به بخش متفاوت است، تشخيص داد و با شناسايي واسطه‌ها جاذبه آنها را كاهش داد.
خوش‌چهره درباره موانع توليد گفت: فهرست كردن يك روش شناخته شده است، اين عوامل درون‌زا و برون زا از نظام تصميم‌گير است كه در راس آن شيطنت دنياي سلطه است كه خود را با تحريم نشان مي‌دهد البته اگر مديريت توانمندي وجود داشته باشد آن را كنترل و مهار مي‌كند.
اين كارشناس مسائل اقتصادي همچنين به درآمدهاي ملي ناشي از نفت اشاره كرد و گفت: اين عامل نيز با ضريبي مي‌تواند تاثيرگذار باشد.
وي به عوامل درون‌زا اشاره كرد و گفت: بخشي از اين عوامل به پروسه توليد و بخش ديگر به اختيارات خارج از مديريت توليد بازمي‌گردد كه در درجه دوم نظام قانون‌گذاري است.
خوش چهره همچنين به برخي سياست‌هاي اتخاذي قوه مجريه اشاره كرد و افزود: سياست پولي، مالي و بازرگاني كه بايد در خدمت توليد باشد با آن ناسازگاري دارد.
اين استاد دانشگاه ادامه داد: تورم ناشي از مواردي است كه بخشي از آن در سياست‌هاي اقتصادي، بخش قوانين و برخي هم مربوط به جامعه است.
خوش‌چهره در پايان گفت: ما مزيت‌ها و ظرفيت‌هاي توليد داريم در حالي كه از آن استفاده نمي‌كنيم و به واردات روي آورده‌ايم.

http://www.beest.ir

X