منوی اصلی
صفحه نخست alh luvtd ;kdn تبیان
درباره وبلاگ
با سلام خدمت شما فقط مطالبی که در قسمت 1- "مطالب،نواها ونماهای تولیدی وبلاگ" 2- :"مطالب و مقالات تولیدی نویسنده" 3- و قسمت : " نرم افزارهای تولیدی نویسنده وبلاگ" میباشد مربوط به نویسنده(بنده) وبلاگ است تمام این مطالب به تلاش خود نویسنده به دست آمده و از هیچ وبلاگی کپی گرفته نشده حتی سعی کرده ام که کالاهایی که دوستان دیگر معرفی کرده اند،معرفی نکنم تا کالاهای جدید را معرفی کنم اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم تشکر
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
1- توليد ملي ، سرمايه ايراني
2- سازمان زنان انقلاب(منطقه 6)
3- حمايت ازتوليدملي
4- حمايت از توليد ملي(فرمان رهبرم)
5- ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
6- توليد ملي
7- ما ميتوانيم
8- ما ميتوانيم (made in iran)
9- حمايت از توليد ملي
10- ساخت ايران
11- توليدات با كيفيت
10- ايران وطن من
11- توليد ملي حمايت از كار وسرمايه ايراني
12- توليد ايراني افتخار جهاني
13- تك راه(بانك محصولات ايراني)
14-ساخت ايران
15-توريسم ايران
16-ايراني باكيفيت
17-توليد ملت
18-توليد ملي ايران
20-حمايت از توليدات با كيفيت
21-حمايت اقتصادي+توليد ملي
22-حمايت از توليد ملي،كار و سرمايه ايراني
23-توليد ايراني بخريم
24-توليد ملي
25-ايران وطن من
26-ايران سازان
27-راههاي حمايت از توليد ملي
28-توليدات ملي
29-به رنگ ملي
30-ساخت ايران
31-حمايت از اقتصاد ،كار وتوليد ملي
32-كالاي ايراني بخريم
33-توليد با كيفيت ملي
34-روايت 91
35-آسيب شناسي توليدات ملي
36-توليد ملي اقتدار ملي
37-توليد ملي حمايت از كار و سرمايه ايراني
38-توليد ايراني-افتخار جهاني
39-سرآمد
40-باور ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 372048
تعداد نوشته ها : 604
تعداد نظرات : 58
این سایت را حمایت می کنم
Online User
Rss
لوگوی مالوگو دوستان

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

ايران در توليد ميوه در خاورميانه و شمال آفريقا مقام نخست را دارد
هزارتوي توليد محصولات كشاورزي در ايران91
تنوع اقليمي؛ مزيت نسبي ايران در توسعه كشاورزي
توليد ايراني: تنوع زيستي در ايران با توجه به وجود انواع گوناگون پوشش‌هاي گياهي و آب و هوايي،‌ ظرفيت زايا و بسيار چشمگيري را براي توليد انواع محصولات كشاورزي(زراعي، دامي و باغي) فراهم كرده است؛ وجود بافت‌هاي متنوع جغرافيايي با امكان كشت و برداشت انواع محصولات كشاورزي،‌ موجب شده است تا ايران در شاخص تنوع توليدات كشاورزي رتبه سوم جهان را به دست آورد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني توليد ايراني، در نگاه نخست، تنوع و گونه‌گوني فرصت‌ها براي توليد هر محصولي، امكان ايجاد جايگاه تعيين كنندگي را در بازارهاي جهاني و منطقه‌اي دارد و با توجه به افزايش قدرت انعطاف‌پذيري در توليد، امكان هرگونه دسيسه و تحريم بين‌المللي را سلب مي‌كند.

با اين همه سئوال اينجاست كه با وجود چنين ظرفيت‌هاي چشمگيري، چرا سرمايه‎‌گذاري‌ها در بخش‌هاي مختلف اقتصادي از جمله كشاورزي در مقايسه با ساير بخش‌ها مانند انرژزي و نفت،‌ آمار كم‌رقمي را نشان مي‌دهد و به رغم اين پتانسيل بسيار آينده ساز، ايران در معادلات جهاني هنوز به عنوان كشوري تك محصولي و متكي به نفت شناخته مي‌شود؟

بررسي و تحليل برخي آمارها در اين زمينه شايد به ايجاد يك بستر مناسب براي درك موقعيت كنوني ايران در توليدات كشاورزي و مطالعه راه‌ها و چاه‌هاي توسعه كشاورزي در كشور كمك كند.

 

ميزان توليدات كشاورزي در كشور

اين شاخص در هر كشوري براساس واحد تن(هزار كيلوگرم) محاسبه مي‌شود. در بيشتر مقايسه‌هايي كه خبرگزاري‌ها يا نهادهاي مرتبط انجام مي‌دهند وضعيت كنوني توليد در ايران در مقايسه با سال‌هاي پيش از انقلاب سنجيده مي‌شود در صورتي‌كه  راهبرد مديريت آينده‌نگر به‌جاي مفايسه با گذشته،‌ نگاه به اهداف آينده را در اولويت قرار مي‌دهد و بيش از آن‌كه شادمان يا نگران از وضعيت مقايسه با گذشته باشد، نگاه مصمم و برنامه‌ريزي مهندسي شده دست يابي به اهداف آينده را سرلوحه تنظيم مناسبات خود قرار مي‌دهد.

بر اين اساس شاخص توليد محصولات كشاورزي در سال گذشته(سال 1390) برابر با 107 ميليون تن بوده است كه بنابر اهداف معين شده در سند چشم انداز بيست ساله كشور اين رقم بايد افزون بر 300 ميليون تن باشد.

رسيدن به چنين هدفي نيازمند برنامه‌ريزي‌ها و سياست‎گزاري‎هاي دقيق و زمان‌دار است بنابراين مديريت اين بخش حياتي از اقتصاد كشور در سال توليد ملي، شايد مهم‌ترين ابزار تحقق اهداف استراتژيك در گفتمان ملي‌سازي توليد باشد.

 

دامنه رقابت پذيري كشور با برندهاي جهاني محصولات كشاورزي

به‌طور كلي محصولات كشاورزي را مي‌توان به صورت عمده به غذاها، الياف، سوخت، مواد اوليه دارو تقسيم نمود.

 

نوع محصول

شرح مثال

غذاها

غلات، سبزيجات، ميوه‌ها، و گوشت.

الياف

پنبه، پشم، كنف، ابريشم و كتان.

مواد اوليه

چوب

داروها

تنباكو، رزين،‌آلوئه ورا، زعفران

سوخت‌هاي زيستي

شامل متان از زيست توده‌ها، اتانول و بيوديزل

 

 آنچه بيش از هر چيز ديگري در ايران با عنوان توليدات كشاورزي شناخته مي‌شود، عموما در گروه غذاها دسته بندي مي‌شود در حالي كه توليد محصولات كشاورزي گستره وسيع‌تر و با قدرت مانور بيشتري دارد.

روشن است كه نياز بازارهاي داخلي و جهاني به توليد برخي از اقلام توليدات كشاورزي از جمله الياف و سوخت‌هاي زيستي، اهميت توجه به ديگر حوزه‌هاي كشاورزي را در اقتصادي ملي ايراني بيشتر مبرهن مي‌كند.

با اين همه، ايران به عنوان يكي از پر تنوع ترين جغرافياهاي جهان،‌هنوز در ميان فهرست كشورهاي توليدكننده محصولات غذايي كشاورزي جايگاه ويژه‌اي ندارد.

غلات و حبوبات

به رغم كاهش توليد جهاني غلات، توليد غلات ايران در سال 2010 با افزايش 3.6 ميليون تني نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به 19.5 ميليون تن رسيد.

گندم مهمترين غله توليدي در ايران است. توليد گندم ايران در اين سال با افزايش قابل توجه نسبت به سال قبل از آن به 13 ميليون تن رسيد كه 3.2 ميليون تن افزايش را نشان مي دهد. بالاترين رقم توليد گندم ايران مربوط به سال 2007 با 15 ميليون تن است.

جدول توليدكنندگان نخست و دوم غلات و حبوبات در جهان:

 

حبوبات

بزرگترين توليد كننده

دومين توليد كننده

ارزن

 هند

 نيجريه

برنج

 چين

 هند

گندم

 چين

 هند

ذرت

 ايالاتمتحده آمريكا

 چين

جو

 روسيه

 كانادا

چاودار

 روسيه

 آلمان

سورگوم

 ايالاتمتحده آمريكا

 هند

 

 سبزيجات

ايران با داشتن رتبه پنجم تنوع اقليمي در جهان، توليدكننده و صادركننده انواع سبزي و صيفي از قبيل خربزه، هندوانه، بادمجان، هويج، كلم، فلفل، كاهو، خيار، سيب‌زميني، انواع سير و سبزيجات است؛ به‌طوريكه در توليد خيار و خربزه در رتبه سوم جهان، در توليد هندوانه در رتبه چهارم قرار داشته و رتبه هفتم توليد گوجه فرنگي در جهان را به خود اختصاص داده است كه با صادرات آن به كشورهاي همسايه، ‌كشورهاي اروپايي و حاشيه خليج‌فارس سالانه بيش از 110 ميليون دلار ارزآوري براي كشورمان دارد.

حدود چهار هزار هكتار گلخانه‌ سبزي و صيفي در كشور وجود دارد كه انواع محصولات از قبيل خيار، گوجه‌فرنگي، فلفل، بادمجان، طالبي، كاهو، لوبيا سبز، ريحان و ... در آن كشت مي‌شود.

از اين ميزان سه هزار و 420 هكتار مخصوص خيار، 126 هكتار تحت كشت گوجه‌فرنگي، 36 هكتار تحت كشت فلفل و 18 هكتار تحت كشت ساير محصولات قرار دارد.

از گلخانه‌هاي موجود در كشور بيش از 652 هزار تن محصولات سبزي و صيفي برداشت مي‌شود كه خيار بالاترين ميزان توليد را به خود اختصاص داده است و پس از آن گوجه فرنگي و فلفل در رده‌هاي بعدي قرار دارند.

مناطق عمده توليد محصولات گلخانه‌اي جيرفت و كهنوج، اصفهان، تهران، يزد، سيستان و بلوچستان، سمنان هستند كه عمدتا در ماه‌هاي آذر، دي، بهمن، اسفند، فروردين، ارديبهشت و خرداد به توليد مي‌رسند.

كشورمان با داشتن رتبه پنجم تنوع اقليمي در جهان توليدكننده و صادركننده بسيار متنوع انواع و اقسام سبزي و صيفي از قبيل خربزه، هندوانه، بادمجان، هويج، انواع كلم، انواع فلفل، كاهو، خيار، سيب‌زميني، انواع سير و انواع سبزيجات است.

به‌طوريكه در توليد خيار و خربزه در رتبه سوم جهان، در توليد هندوانه در رتبه چهارم، در توليد گوجه فرنگي در رتبه هفتم، در توليد سيب‌زميني و سير در رتبه سيزدهم جهان و در توليد كاهو در رتبه شانزدهم جهان قرار دارد.

جدول توليدكنندگان نخست و دوم سبزيجات در جهان:

 

 

سبزي

بزرگترين توليد كننده

دومين توليد كننده

لوبيا

 هند

 برزيل

لوبيايسبز

 چين

 اندونزي

نخود

 هند

 پاكستان

پاوسبنفش

 هند

 موزامبيك

گل كلموكلمبروكلي

 چين

 هند

بادنجان

 چين

 هند

گوجهفرنگي

 چين

 ايالاتمتحده آمريكا

اسفناج

 چين

 ايالاتمتحده آمريكا

Cassava

 نيجريه

 تايلند

سويا

 ايالاتمتحده آمريكا

 برزيل

هويج

 چين

 روسيه

خيار

 چين

 تركيه

 

ادامه مطلب بررسي شود ........

 

 

  • ادامه مطلب

در حالي كه رييس پليس راهور ناجا، به منظور حفظ جان مسافران،  هشدار داده از مهر امسال در صورت عدم نصب كيسه‌هوا بر روي پرايد مانع شماره گذاري اين خودرو مي شود، دبير انجمن خودروسازان اين اقدام را خلاف منافع ملي و همسوي با تحريم هاي خارجي مي داند.

 

 دبير انجمن خودروسازان در گفتگو با دنياي صنعت در اين خصوص گفت: اولا خودروهاي كشور از استانداردهاي 55 گانه اروپا تبعيت مي‌كنند به عبارت ديگر سازمان ملي استاندارد اجازه توليد خودروهايي را داده كه استانداردهاي EEC اروپا را پاس كرده اند. 

 

احمد نعمت بخش با بيان اينكه نصب كيسه‌هوا جزو اين استانداردها نيست مي افزايد: اما بر اساس مصوبه دولت بايد روي خودروهاي داخلي كيسه‌هوا نصب شود كه شركت سايپا از سال‌ها قبل اقدامات لازم را جهت تغييرات در سيستم خودرو انجام داده است و از سال گذشته نصب ايربگ را روي محصولات خود ادامه داده است.

 

نعمت بخش تصريح مي كند: امسال به دليل اينكه تيراژ پرايد نسبت به خودروهاي ديگر بسيار بالاتر است، قطعه سازاني كه كيسه‌هوا توليد مي كنند قادر به تحويل ايربگ مورد نياز روزانه شركت سايپا نمي‌باشند.

 

وي ادامه مي دهد: روزانه حدود سه هزار دستگاه پرايد در كشور توليد مي شود كه قطعه سازان به دليل تحريم هاي بين المللي قادر به توليد و تامين اين تعداد ايربگ به صورت منظم و روزانه به شركت سايپا نيستند، به همين خاطر و براي اينكه بازار اين محصول آشفته نشود، تعدادي بدون كيسه‌هوا از خطوط توليد خارج مي‌شوند. 

 

وي با اشاره به تحريم ها خصمانه غرب عليه مردم ايران خاطرنشان كرد: كيسه‌هوا آپشني است كه قطعات آن بايد از خارج كشور وارد شود و در اينجا مونتاژ نهايي صورت گيرد. بيشتر شركت هاي صادركننده اين قطعات به ايران يا آمريكايي بوده و يا از سياست هاي اين كشورها تبعيت مي كنند درنتيجه صادرات اين كالا به ايران با محدوديت جدي روبه رو شده است. 

 

دبير انجمن خودروسازان با بيان اينكه انتظار مي‌رود نيروي انتظامي عاقلانه رفتار كند و با توجه به اين محدوديت ها مانع تراشي نكند گفت: در سال حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني اين حرفا ديگر خريداري ندارد. 

 

نعمت بخش با اشاره به مشكلات ارزي كشور و محدوديت در منابع ارزي خاطرنشان كرد: وابستگي ارزي در تامين اين قطعه بسيار زياد است و در شرايطي كه مشكل تامين ارز براي دارو و غذا در كشور وجود دارد، آيا عاقلانه است كه ارز را به بهانه تامين كيسه‌هوا از كشور خارج كنيم؟!

 

وي با اشاره به وضعيت اجباري بودن نصب اين قطعه روي خودرو توسط خودروسازان جهاني گفت: حتي در كشورهاي اروپا خودروسازان به دليل اينكه سرانه درآمدي مردم بالاست اقدام به نصب اين كالا روي محصولات خود مي كنند و اجباري در كار نيست اما متاسفانه علي رغم شرايط بسيار حاد كنوني در زمينه تامين قطعات و همچنين مسائل ارزي كشور حاشيه‌سازي براي خودروسازان در اولويت همه مسائل قرار گرفته است.

 

وي به پليس راهور توصيه كرد " به جاي اينكه خودروسازان را كه امكان نصب اين قطعه را روي محصولات خود مدت‌هاست ايجاد كرده‌اند از سوي پليس مورد هجمه و حاشيه سازي قرار گيرد، وضعيت توليد و تامين آن را بررسي كند تا ابعاد مساله آشكار شود.

 

پايگاه خبري تحليلي فرارو

چهارشنبه هشتم 6 1391 18:36

مديرعامل شركت تجهيزات پزشكي هلال‌ ايران تحت پوشش سازمان تداركات پزشكي هلال‌احمر از آغاز توليد آنژيوكت در اين شركت به منظور پاسخگويي به نياز كشور خبر داد.

 

محمد خادم عليزاده با بيان اين نكته كه شركت تجهيزات پزشكي هلال‌ ايران آمادگي توليد سالانه 80 تا 100 ميليون عدد آنژيوكت را داراست، اظهار داشت: برنامه فعلي شركت، توليد سالانه 20 ميليون عدد آنژيوكت مي‌باشد.

 

وي با اعلام اينكه مجوزهاي قانوني مربوط به اين محصول در روزهاي آتي توسط وزارت بهداشت ابلاغ خواهد شد، گفت: اين شركت در خصوص پاسخگويي به نيازهاي داخلي هيچ مشكلي ندارد.

 

به گفته وي، شركت تجهيزات پزشكي هلال ايران بزرگترين شركت توليد تجهيزات پزشكي يك بار مصرف پزشكي در كشور است كه هم‌اكنون بيش از 17 قلم محصول از جمله انواع صافي‌هاي دياليز، سرنگ، سر سرنگ انسولين، آنژيوكت و ... در آن توليد مي‌شود.

 

سال گذشته بيش از 500 ميليون عدد انواع سرنگ و بيش از دو ميليون صافي دياليز در اين مجموعه توليد شد و سال جاري نيز برنامه توليدي شركت به اين منوال خواهد بود.

 

توليد سرنگ‌هاي يكپارچه و ايمن، استريل محصولات با اشعه گاما و افزايش توليد سرنگ انسولين و آنژيوكت ايراني مهم‌ترين برنامه‌هاي سال جاري شركت اعلام شده است.

پايگاه خبري تحليلي فرارو
خبر خوش مديرعامل شركت نفت براي سازندگان ايراني تجهيزات نفتي

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از توليد ايراني، احمد قلعه باني گفت: در شركت ملي نفت  ايران كميته اي  با حضور سازندگان داخلي در بخش هاي مختلف تشكيل شده است و بر اساس بررسي نيازمندي‌هاي شركت‌هاي زيرمجموعه، قراردادهاي تضميني خريد كالا به صورت پنج ساله با شركت هاي داخلي مي بنديم و در شرايط بازار رقابتي از شركت هاي داخلي كالاهاي مورد نياز را خريداري خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه شركت ملي نفت ايران از تمامي ظرفيت هاي داخلي سازندگان قطعه هاي مورد نياز صنعت نفت حمايت مي‌كند، بيان كرد: هم اكنون حدود 70 درصد از قطعه هاي مورد نياز صنعت نفت در داخل كشور توليد مي شود و با برنامه ريزي هاي انجام شده تا پايان سال 94 اين رقم به 98 درصد خواهد رسيد.

مديرعامل شركت ملي نفت ايران با تأكيد بر اينكه تامين به موقع كالا در حفظ استمرار توليد تاثيرگذار بوده و از فاكتورهاي حياتي به شمار مي‌رود، توضيح داد: فقدان كالاي مناسب در زمان مورد نياز، مشكلات عديده‌اي را براي عمليات توليد صنعت نفت ايجاد مي‌كند و مي‌تواند بر وضعيت اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي كشور و حتي بروز فجايع انساني و زيست محيطي تاثيرات بسزايي داشته باشد.

وي با بيان اينكه حدود 60 تا 65 درصد هر پروژه نفتي را تجهيزات و تامين كالاي آن در برمي‌گيرد، تصريح كرد: تامين كالا را مي توان از مسائل استراتژيك در حوزه نفت خواند، به طوري كه تداركات به عنوان شريان حياتي تداوم توليد از مهمترين عوامل پشتيباني قلمداد شده و نيازمند توجه ويژه‌اي خواهد بود.

قلعه‌باني ادامه داد: شركت ملي نفت ايران به‌منظور برطرف كردن موانع و مشكلات ساخت داخل در شرايط موجود با توجه به قوانين و مقررات حاكم توانسته است اقدام‌هاي موثري  از جمله زمينه سازي و تسهيل در امر حمايت از ساخت داخل، ايجاد فهرست منابع مشترك در سطح وزارت نفت (VENDOR LISTواحد)، بسترسازي مناسب جهت خريد الكترونيك و تجميع اطلاعات خريد وزارت نفت و انجام خريدهاي عمده به صورت قراردادهاي باز (OPEN ORDER) انجام دهد.

وي، از تشكيل كميته ساخت داخل و تدوين سند راهبردي سازندگان تجهيزات صنعت نفت خبر داد و تدوين آيين نامه ها و دستور عمل ها در خصوص نحوه ارزيابي و ورود و خروج شركتها به فهرست منابع مشترك وزارت نفت، تهيه پرسشنامه هاي اخذ اطلاعات از شركت‌هاي سازنده و فروشنده به صورت واحد در سطح وزارت نفت، تهيه قرارداد تيپ را از ديگر فعاليت‌ها اين شركت براي توسعه و حمايت از ساخت داخل اعلام كرد.

مديرعامل شركت ملي نفت ايران، سهم تجهيزات و كالا در فازهاي پارس جنوبي را حدود  60 درصد برآورد و تصريح كرد: اين رقم در قراردادهاي جديد 10 فاز پارس جنوبي حدود 15 ميليارد دلار برآورد مي‌شود كه اميد است بخش چشمگيري از آن سهم سازندگان داخلي شود.

شنبه چهارم 6 1391 10:4
صادرات سيمان

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از خبرگزاري ايسنا، شركت سيمان كردستان كه در سال1375 در پي‌انديشه استقلال صنعتي و اهداف والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و خدمت به ‌منطقه محروم كردستان، در شمال غربي بام ايران شهرستان بيجار گروس به‌بهره‌برداري رسيد، در حال حاضر با ظرفيت توليد 3200 تن كلينكر در روز به‌فعاليت خود ادامه مي‌دهد.
 
حسين ابراهيمي صدر آبادي - مدير عامل شركت سيمان كردستان - در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: شركت سيمان كردستان يكي از واحدهاي فعال توليدي در استان كردستان است كه در راستاي وظايف تعيين شده در تلاش براي خدمت به اين نظام مقدس است.
 
وي افزود: كاركنان ما بر تعهد و مسئوليت عميق خويش در برابر كيفيت محصولات سيمان كردستان و تاثير آن بر سرمايه‌هاي ملي و پروژه‌هاي عمراني از هر نوع اعم از كوچك و بزرگ يا خصوصي و دولتي كاملا اشراف دارند و كسب رضايت مشتريان را سرلوحه كار خود مي دانند.
 
او ضمن اشاره به نامگذاري امسال بنام سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) بيان كرد: هر ساله پس از نامگذاري سال جديد از سوي مقام معظم رهبري، در راستاي عمل به منويات معظم له، هياتي كارشناسي در همان روزهاي نخستين سال وظايفي را براي ما تعيين مي كنند كه ما در چارچوب آن فعاليت خود را در طول سال به انجام مي‌رسانيم.
 
ابراهيمي ضمن تاكيد به اينكه شعار هر سال نبايد در حد شعار باقي بماند خاطر نشان كرد: اين كارخانه ضمن پايبندي به شعار هر سال با اقتصادي مقاومتي يعني كار بيشتر همراه با بالا بردن راندمان و ساماندهي هزينه‌ها همچنان مصمم و با اراده آهنين به فعاليت خود ادامه مي دهد.
 
وي با اشاره به عدم همكاري بانك‌هاي عامل براي تأمين هزينه‌هاي جانبي پروژه‌هاي در دست اجرا تاكيد كرد: به حول و قوه الهي و با اعتماد راسخ به اين شعار، با وجود مشكلات عديده، بدون كمكهاي بانكي و بدون افزايش قيمت سيمان توليد را درسطح مطلوب ادامه داده و پروژه‌هاي اجرايي را متوقف نكرده ايم.
 
ابراهيمي افزود: سرمايه‌گذاري اين شركت توسط سرمايه‌هاي مردمي در شركت سرمايه‌گذاري غدير صورت پذيرفته و ما به عنوان يك بنگاه، موظفيم با تلاش مضاعف و سود آوري مناسب پاسخي مثبت و درخور اعتماد مردم به اين شركت باشيم.
 
وي به توزيع سيمان در استان‌هاي مختلف كشور اشاره و تصريح كرد: از ابتداي راه‌اندازي، محصولات كارخانه سيمان كردستان در سراسر ايران توزيع مي‌شود و در مدت كوتاهي به‌علت كيفيت فوق‌العاده بالا شهرت خاصي در ميان مصرف‌كنندگان كسب كرده است البته با توجه به‌محدوديت‌هاي اعمال شده جهت توزيع سيمان، هم اكنون اين محصول در استان‌هاي كردستان، زنجان، قزوين و آذربايجان غربي توزيع مي‌شود.
 
ابراهيمي با اشاره به اينكه نگاه و افق ديد شركت سيمان كردستان به محدوده بازارهاي داخلي ختم نمي شود، بيان كرد: ما صدور محصولات به بازار كشورهاي همسايه را آغاز كرده و ايمان راسخ داريم با استعانت از پروردگار متعال، برنامه ريزي هدفمند و سخت كوشي هميشگي كاركنان ورزيده و كاردان شركت سيمان كردستان، زمان دسترسي به بازارهاي جهاني و كسب سهم بازار از پروژه‌هاي عمراني در سطح بين‌المللي دور نيست.
 
او ادامه داد: اخيراً با توجه به‌تغييرات سياسي در كشور عراق، شركت سيمان كردستان با حضوري پررنگ در بازار اين كشور مقادير قابل توجهي سيمان به‌ اين كشور صادره كرده است و با راه‌اندازي پروژه افزايش ظرفيت كارخانه قابليت صادرات اين شركت افزايش يافته است.
 
وي تاكيد كرد: ما بايد همواره در نوآوري، كاهش هزينه ها، بهبود بهره وري، سطح دانش كاري، مشتري مداري، ارتقاء كيفيت محصولات، بسته بندي، زمان تحويل سفارشات و ارايه خدمات مهندسي فروش، برتر از ديگران باشيم.
 
وي به افزايش توليد اين كارخانه در چند سال اخير اشاره و تاكيد كرد: از پروژه‌هاي مهمي كه مديريت شركت سيمان كردستان انجام داده است افزايش توليد كارخانه از 2300 تن كلينكر در روز به 3200 تن است كه اين پروژه به طور كامل اجرا شده و در سال 1385 به بهره برداري رسيد.

جمعه سوم 6 1391 23:27
X